МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатку до них, зразка академічної довідки»

Міністерством освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатку до них, зразка академічної довідки».

Зауваження і пропозиції надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 23 квітня 2020 року.

Детальніше на сайті.

МОН пропонує до громадського обговорення проєкт наказу "Про затвердження порядку проведення експертною комісією виїзної ліцензійної експертизи"

МОН підготувало проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку проведення експертною комісією виїзної ліцензійної експертизи у сферах фахової передвищої та вищої освіти», що визначає основні засади формування експертних комісій та порядку проведення ними виїзної ліцензійної експертизи у сферах фахової передвищої та вищої освіти.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта проcимо надсилати до 27 квітня 2020 року на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше на сайті.

Через плагіат та низьку якість досліджень атестаційна колегія МОН скасувала 3 наукові ступені доктора та кандидата наук

Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки через академічний плагіат скасувала рішення спеціалізованих вчених рад про присудження наукових ступенів доктора та кандидата наук трьом здобувачам на засіданні 26 лютого 2020 року.

  • Д 29.053.02 про присудження ступеня доктора наук Ющенку Петру Андрійовичу (спеціальність “Історія України” 07.00.01) через невідповідність належним критеріям, які висуваються до докторських дисертацій, зокрема не містить авторських наукових положень та науково обгрунтованих результатів у галузі історичної науки, що розв’язують важливу наукову або науково-прикладну проблему, наявність текстових запозичень і некоректних посилань. Тема дисертації – “Києворуська спадщина в історичній пам’яті українського суспільства (XII – початок  XXI ст.)”.
  • Д 55.051.05 про присудження ступеня кандидата наук Донник Тетяні Анатоліївні (спеціальність “Паталогічна фізіологія” 14.03.04) через невідповідність паспорта наукової спеціальності. Тема дисертації – “Роль та механізми участі психоемоційних розладів в дизрегуляційній патології у хворих з віддаленими наслідками закритої легкої черепно-мозкової травми та обґрунтування їх корекції методом програмованої сенсорної депривації”.
  • Д 64.053.04 про присудження ступеня кандидата наук Дерев’янко Інні Володимирівні (спеціальність “Загальна педагогіка та історія педагогіки” 13.00.01) через фальсифікацію джерельної бази, ознаки прихованого запозичення праць інших науковців та те, що дисертація не є науковим дослідженням. Тема дисертації – “Педагогічні ідеї християнського виховання підлітків Київської Русі (кінець Х - середина ХІІІ століття)”.

МОН пропонує для громадського обговорення Проєкт змін до переліку органів ліцензування, затвердженого постановою КМУ від 5 серпня 2015 р. № 609

МОН пропонує для громадського обговорення Проєкт змін до переліку органів ліцензування, затвердженого постановою КМУ від 5 серпня 2015 р. № 609. Проєкт спрямований на приведення у відповідність зазначеного акта до нової редакції Закону України «Про освіту» (після набрання чинності 16.01.2020 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти»), зокрема, на виконання статті 67 Закону України «Про освіту», якою визначено, що центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості здійснює ліцензування освітньої діяльності у сферах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта просимо надсилати до 18 березня 2020 року на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Детальніше на сайті.

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про документи про вищу освіту (наукові ступені)»

Міністерством освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про документи про вищу освіту (наукові ступені)».

Зауваження і пропозиції надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 05 березня 2020 року.

МОН пропонує для громадського обговорення Проект Наказу «Про затвердження форм документів з підготовки фахівців у закладах вищої (фахової передвищої) освіти»

МОН пропонує для громадського обговорення Проект Наказу «Про затвердження форм документів з підготовки фахівців у закладах вищої (фахової передвищої) освіти», яким передбачено впровадження форм документів, узгоджених з Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році та Умовами прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2020 році. Зауваження і пропозиції слід надсилати до 6 березня 2020 на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. »

МОН запрошує вчених пройти опитування про те, як вони отримують інформацію про науку

МОН запрошує вчених пройти опитування про те, як вони отримують інформацію про науку. Заповнити анкету– надати відповіді можна до 10 березня. Опитування є анонімним, пройти його можна за 5-7 хвилин. Головна мета опитування – з'ясувати зручні для науковців формати та канали отримання інформації, а також допомогти вченим більше дізнатися про ті можливості, які держава надає для їхньої підтримки. Детальніше за посиланням.