Гранти на проєкти для творчої молоді від House of Europe

Гранти на проєкти для творчої молоді від House of EuropeДім Європи пропонує гранти на проєкти для творчої молоді. Інклюзивні театральні постановки, кінематографічні табори, урбаністичні лабораторії з переосмислення публічних просторів та інші ініціативи, що спонукають творити.

 

Детальніше  за посиланням.

Fulbright Visiting Scholar Program

Fulbright Visiting Scholar ProgramУчасть у Fulbright Visiting Scholar Program – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань  й досягнень, удоступнених у американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає  не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює  вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проектами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Нацфонд досліджень почав набір експертів для конкурсів

Нацфонд досліджень почав набір експертів для конкурсівНаціональний фонд досліджень відкрив реєстрацію експертів для експертизи проєктів, що подаватимуться на конкурс. Залишити заявку можна за посиланням.

"Національний фонд досліджень України формує реєстр експертів для проведення наукової та науково-технічної експертизи проєктних пропозицій, що будуть подаватися до Фонду  на  конкурс проєктів з виконання наукових та науково-технічних досліджень і розробок для отримання грантової підтримки", – йдеться в оголошенні на сайті НФД.

Онлайн-курс «Бібліотека – відкритий публічний простір»

Онлайн-курс «Бібліотека – відкритий публічний простір»Онлайн-курс для вашого професійного розвитку «Бібліотека – відкритий публічний простір» створений за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек (міських, районних, сільських), які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів.

Конкурс від Українська бібліотечна асоціація

Конкурс від Українська бібліотечна асоціація Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація приймає подання на відзнаки Української бібліотечної асоціації:

 • За вiдданiсть бiблiотечнiй справi

Присуджується науковцям, викладачам закладів вищої освіти, бібліотекарям-практикам України та іноземних держав.

 • За внесок у бібліотекознавство

Присуджується викладачам закладів вищої освіти, які готують бібліотечних фахівців, а також системи підвищення кваліфікації бібліотекарів.

 • За внесок у бібліотечну освіту

Присуджується науковцям, викладачам та бібліографам-практикам України.

 • «Інклюзивна бібліотека».

Всеукраїнський конкурс імені Л. Б. Хавкіної серед молодих бібліотечних фахівців

Можна подати документи для участі у Всеукраїнському конкурсі імені Л. Б. Хавкіної серед молодих бібліотечних фахівців на кращу наукову роботу та інноваційний проєкт.

Метою конкурсу є вшанування пам’яті однієї з фундаторок Харківської бібліотечної школи Любові Борисівни Хавкіної та конкурс приурочений 150-річчю від дня народження видатної бібліотекознавиці (2021 р.).

Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2020»

Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2020» Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2020» проводиться Президією та Молодіжною секцією ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Конкурс відбувається у два етапи. І-й етап проходить з 01.04.2020 р. по 01.09.2020 р.

ІІ-й етап – з 1.09.2020 р. по 19.11.2020 р.

Переможець Конкурсу буде обраний шляхом відкритого голосування учасників під час щорічної Конференції УБА 19-20 листопада 2020 р.

Вимоги до учасників: бібліотечні фахівці віком до 35 років, які мають стаж роботи у бібліотеці не менше 1 року.

Термін подання заявки на І етап конкурсу – до 1 вересня 2020 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2020»

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2020»Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України оголошують щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2020».

Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт, що підтверджується відповідним дипломом.

Термін подання документів – до 1 вересня 2020 року.

Детальніше про умови участі та положення тут.

Літня школа "Соціальна думка Митрополита Андеря Шептицького"

Літня школа "Соціальна думка Митрополита Андеря Шептицького"Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету запрошує Вас взяти участь у Х Літній школі "Соціальна думка Митрополита Андеря Шептицького", що відбудеться 29 червня – 5 липня 2020 року у м. Львів.

Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року

Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 рокуЗ квітня 2020 року ВГО «Українська бібліотечна асоціація» розпочинає реалізацію нового проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року».

Основна мета проєкту – підвищити інституційну спроможність 10-ти обраних за внутрішнім конкурсом бібліотек Донецької та Луганської областей.

Також в межах проєкту разом із ГО «Відкритий Університет Майдану» буде розроблено онлайн-курс «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку», який буде доступний всім бажаючим.

Тривалість проекту - 9 місяців

Деталі читайте за посиланням.

Нові чотири грантові програми від Дому Європи

Нові чотири грантові програми від Дому ЄвропиДім Європи пропонує спеціалістам та організаціям з сектору культури та креативних індустрій України чотири нові грантові програми, які підтримають їх фінансово і знаннями:

1. Інфраструктурні гранти (https://bit.ly/2xuXbBS) допоможуть вижити культурним організаціям в Україні, фінансуючи придбання обладнання для роботи на відстані, а також витрати на оренду та зарплату — до 9000 євро на кожну організацію.

2. Цифрові гранти співпраці (https://bit.ly/2K30Olj) фінансуватимуть інноваційні культурні digital-проєкти, які спільно розроблять культурні організації з Україні та ЄС — до 25 000 євро на кожен проєкт.

3. Хататон Hack the Culture (https://bit.ly/2Vb5wn6) — інтернет-ідеятон, ініційований Goethe-Institut Ukraine. Онлайн-подія збере разом технологічну та культуру спільноти України аби знайти рішення для продовження мистецьких та творчих ініціатив — найперспективніші зможуть отримати гранти від “Дому Європи” на суму до 25 000 євро кожен.

4. Онлайн-університет (https://bit.ly/2V7v8Br), бібліотека онлайн-курсів для професіоналів культури, що постійно поповнюється. За проходження курсів слухачі отримуватимуть стипендію у розмірі 3 000 гривень.

Усі програми відсьогодні активні та чекають на ваші заявки на www.houseofeurope.org.ua.

Детальніше  за посиланням.

Дистанційний курс «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент» (з 30 березня по 10 квітня 2020 року)

Харківське обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує набір на дистанційний курс «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент», що відбудеться 30.03-10.04.2020 р.

Тематичний план:

 • Бібліотека в цифровому середовищі. Персоналізація обслуговування користувачів: інструменти і технології.
 • Кросплатформні сервіси: можливості для бібліотек. Опановуємо сервіс Canva.
 • Мобільні технології: як апгрейдити бібліотечний сервіс. Опановуємо сервіс Kahoot.
 • Інформаційна соціалізація, інформаційне самообслуговування.
 • Віртуальна виставка? Теорія, практичні рекомендації, робота над помилками. Вивчаємо сервіс Genial.ly.
 • Лонгрід: можливості для бібліотек. Нотатка у Фейсбуці.
 • Бібліотечна інфографіка: навіщо і як робити. Візуалізуємо бібліотечну діяльність у сервісі Piktochart.
 • Нові формати книг. Рекомендаційні продукти та сервіси.
 • Проєкт QR-books Корпорації «Ранок».
 • Сучасний стан та майбутнє бібліотек.

По завершенню курсу учасники отримають електронні сертифікати. Зареєструватися на курс потрібно до 27 березня 2020 р.

Детальніше тут.

V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації

V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації22-23 квітня 2020 р. у м. Київ відбудеться V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, на базі Державної архітектурно-будівельної бібліотеки України.

Організатор та партнери Форуму: Молодіжна секція ВГО Українська бібліотечна асоціація, Державна архітектурно-будівельна бібліотека України.

Метою Форуму є зустріч молодих бібліотекарів для обговорення інноваційних напрямів діяльності. Це чудова можливість відкрити для себе нові можливості у професії, обмінятись ідеями та результатами бібліотечних ініціатив, познайомитись з колегами з України та світу, налагодити нові партнерства. У програмі заходу - доповіді, презентації успішних кейсів співпраці з різними організаціями, обговорення та дискусії, знайомства, нетворкінг та неформальне спілкування.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant (FLTA) Program на 2021-2022 академічний рік

Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев'ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати диплом магістра або бакалавра на час призначення стипендії (липень 2021 року).

Дедлайн: 1 червня 2020 року.

Детальніше інформацію про вимоги до кандидатів, про стипендію та фінансування, умови гранту, критерії та етапи конкурсного відбору можна дізнатись за посиланням.

Fulbright Research and Development Program

У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Дедлайн: 11 листопада 2020 року.

Детальніше інформацію про вимоги до кандидатів, умови гранту, критерії та етапи конкурсного відбору можна дізнатись за посиланням.

Fulbright Visiting Scholar Program

Fulbright Visiting Scholar Program Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

 • кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
 • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше п'яти років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
 • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше п'яти років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

В МОН оголосили, що документи на державну премію в галузі науки і техніки приймають в електронному форматі

У зв'язку з карантином та обмеженням транспортного сполучення для реєстрації приймаються електронні версії документів робіт, які висунуто на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки. Про це повідомив секретаріат Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки. Детальніше.

Конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки

Конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 рокиМіністерство освіти і науки України та Державне агентство з розвитку освіти Латвійської Республіки оголосили про конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 рр.

Пріоритетні напрями:

 • Енергетика та енергоефективність;
 • Екологія та раціональне природокористування, включаючи морські дослідження, зокрема дослідження забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком;
 • Нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, дослідження в галузі біотехнології, біоінженерії та генетики;
 • Нові матеріали;
 • Суспільні та гуманітарні науки.

Детальніше інформацію про вимоги до учасників конкурсу, етапи  та критерії відбору, фінансування а оцінку проектих пропозицій можна дізнатись на сайті.

Дедлайн: 18 травня 2020 року.

Відтепер через OPEN UKRAINIAN CITATION INDEX можна отримати доступ до понад 25,5 млн відкритих наукових публікацій

Відтепер через OPEN UKRAINIAN CITATION INDEX можна отримати доступ до понад 25,5 млн відкритих наукових публікацій Дані Open Ukrainian Citation Index (OUCI), його пошукова система і база даних наукових цитувань інтегровані з вмістом відкритої бази даних Unpaywall. Вона включає інформацію про понад 25,5 млн легальних безкоштовних наукових публікацій.

Тепер користувачі OUCI можуть швидко знайти відкриті наукові публікації просто скориставшись пошуковим фільтром «Відкритий доступ». Джерело.

Конкурс українсько-австрійських наукових проєктів на 2021-2022 роки

Конкурс українсько-австрійських наукових проєктів на 2021-2022 рокиПочався конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки, за сприянням МОН України, Федерального Міністерства науки, досліджень і економіки Республіки Австрія та Австрійського Агентства міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень.

Перелік документів та умови участі, а також детальніше про фінансування можна ознайомитись тут.

Проєкти приймають до 27 квітня 2020 року.