Членство України в Радбезі ООН

Членство України в Радбезі ООН

Україна–ООН

Протягом тижня активного обговорення в колах експертів та політиків набули головні аспекти членства України в Раді Безпеки ООН, а також в питаннях реформування актуалізувались проблеми податкової реформи, оновлення суддівського корпусу, фінансування політичних партій, позбавлення депутатів мандату за «прогули», регіональні здобутки в сфері енергоефективності та е-урядування. Детальніше про ці та інші події читайте у черговому Випуску 53 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».

Бюджетне фінансування політичних партій

Бюджетне фінансування політичних партій

ПАРТІЙНА СИСТЕМА

Напередодні парламентських виборів чиновники вирішили реформувати партійну систему України, тим самим прийнявши закон про бюджетне фінансування політичних партій. Політики стверджують, що даний законопроект має допомогти країні у боротьбі з корупцією, а саме, вивести тіньові фінансові схеми впливу олігархічних груп на формування партійних списків. Детальніше про основні аспекти законодавчого регулювання діяльності політичних партій в Україні та експертні думки з даного приводу у коментарі Т. Копитко до Випуску 53 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».

День захисника Вітчизни: свято, яке об’єднує

День захисника Вітчизни: свято, яке об’єднує

ДЕРЖАВНЕ СВЯТО

Україна 14 жовтня відсвяткувала День захисника Вітчизни. Верховна Рада 5 березня поточного року з ініціативи Президента України Петра Порошенка 244 голосами прийняла закон, що оголошує 14 жовтня вихідним днем з нагоди доного свята. Детальніше, про саму подію й думки експертів щодо святкування Дня захисника Вітчизни 14 жовтня в коментарі С. Горовоїдо Випуску 52 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».

Безвізовий режим для України: реальний стан та перспективи

Безвізовий режим для України: реальний стан та перспективи

УКРАЇНА–ЄС

Основною метою лібералізації ЄС візового режиму для України є надання українським громадянам можливості здійснювати без віз короткострокові (до 90 днів) поїздки до держав-членів ЄС, сторін Шенгенської Угоди. Детальніше про кроки які для цього вже зроблені, і які ще потрібно зробити у коментарі Л. Дем’яненко до Випуску 52 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Чергові кроки з децентралізації

Чергові кроки з децентралізації

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ

На минулому тижні було розпочато роботу над черговим етапом інформаційно-роз’яснювальної кампанії з децентралізації влади, в контексті цього учасники українсько-німецького форуму «Київський діалог» виступили за перегляд закону про децентралізацію та прозорість змін до конституції. Детальніше про ці та інші події читайте у черговому Випуску 52 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».