Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено черговий випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 1 по 31 січня 2022 р.

У випуску представлені матеріали, які, зокрема стосуються розбудови Української держави. Оглядачами активно обговорювалися такі проблеми, як звернення Президента України Володимира Зеленського до українців  з закликом не панікувати і не піддаватися на дезінформацію на тлі загрози повномасштабного вторгнення РФ; набуття чинності статті 25 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації; ухвалення Кабінетом Міністрів України Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2022 р., масова атака хакерів на українські урядові сайти, зокрема окремих міністерств і застосунку "Дія";  обрання Печерським райсудом експрезиденту, народному депутату Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання у справі щодо обвинувачення лідера «Європейської Солідарності» в державні зраді; повідомлення Національного банку України про зростання міжнародних золотовалютних резервів України на 6 % до понад 30 млрд дол.; проведення смолоскипної ходи у Києві з  нагоди річниці дня народження провідника Організації українських націоналістів С. Бандери; загроза забруднення від затоплених шахт на підконтрольних сепаратистам територіях; арешт СБУ російського агента, підозрюваного у плануванні нападів на найбільший в країні порт Одеси; проведення в Києві заходу з нагоди старту 10-и денного зворотного відліку до початку зимових Олімпійських ігор 2022 р. в Пекіні під назвою «Зимові Олімпійські ігри. Вперед Пекін» тощо.

Діяльність України на міжнародній арені в зарубіжних ЗМІ висвітлювалася, здебільшого, в контексті чергового загострення відносин між Росією та ймовірним вторгнення РФ до України; повідомлення американської розвідки, що Росія розробила план вторгнення в Україну, яке може початися із провокації; звинувачення Великою Британією Росії у спробі привести до влади в Україні проросійського політика колишнього депутата Верховної Ради Є. Мураєва на роль глави України; хід та результати безпрецедентних переговорів США, Росії, а також НАТО та ОБСЄ щодо безпеки України та всієї Європи; підготовка демократами в Сенаті Сполучених Штатів пакету санкції щодо низки російських військових та посадовців, у тому числі – проти президента Володимира Путіна обговорення віцепрем’єр-міністеркою України з європейської та євроатлантичної інтеграції О. Стефанишиної шляхів зміцнення співпраці двох країн у сфері безпеки та оборони  із міністеркою закордонних справ Канади М. Жолі під час візиту останньої до Києва; офіційний візит в Україну президента Польщі Анджея Дуди для перегляду практично всього спектру двосторонніх відносин та обговорення ситуації з безпекою в регіоні; відвідування лінії розмежування на Донбасі главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем під час візиту в Україну, де заявив про підтримку українського суверенітету та територіальної цілісності;  підтвердження президентом Туреччини Р. Т. Ердоганом готовності допомогти будь-яким можливим способом розрядити напруженість між Україною та Росією; обговорення безпекової ситуації навколо України Президентом України Володимиром Зеленським і Анналеною Бербок під час візиту в Україну федерального міністра закордонних справ Німеччини; відмова уряду Німеччини поставляти озброєння Україні через побоювання, що це може призвести до ескалації конфлікту з Росією; наказ міністра оборони США Ллойд Остіна бути у стані бойової готовності для швидкого розгортання 8500 військовослужбовцям, які базуються в США, щоб посилити сили реагування НАТО; долучення кораблів флоту Іспанії до військово-морських сил НАТО в Середземному та Чорному морі через напруженість у регіоні, спричинену нарощуванням російських військ на кордоні з Україною  тощо.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Україна у відгуках зарубіжної преси. 2022. Вип. 1 (155). 218 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/ukraina_y_vigykax/2022/1.pdf

Джерело: інформаційно-бібліографічний бюлетень «Україна у відгуках зарубіжної преси» відділу формування інформаційних ресурсів Фонду Президентів України.