Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено черговий випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 16 по 30 червня 2021 р.

У випуску представлені матеріали, які, зокрема стосуються розбудови Української держави. Оглядачами активно обговорювалися такі проблеми, як презентація на 17-й Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека-2021» українського надшвидкого бойового дрона ACE ONE, якийбув розроблений 25 українськими вченими і фахівцями в авіакосмічній галузі; проведення масштабних навчань на військових об'єктах в Миколаївській області за ініціативи штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України,в яких крім співробітників СБУ взяли участь підрозділи Збройних сил України, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також представники органів державної влади та місцевого самоврядування;проведення Національною поліцією України спільно з правоохоронними органами Молдови спецоперації, в ході якої було перекрито міжнародний канал контрабанди героїну з Ірану в ЄС; заява міністра аграрної політики УкраїниР. Лещенка щодо запуску з 1 липня в Україні ринку сільськогосподарських земель, який дасть потужний імпульс розвитку сільськогосподарського сектора країни; заява прем’єр-міністра Д. Шмигаля про те, що КМУ продовжить карантин в Україні на тлі пандемії COVID-19 до 31 серпня 2021 року, разом з тим, Д. Шмигаль повідомив про чергове пом’якшення карантинних обмежень; відкриття в Києві першої в Україні виставки Музею воєнного дитинства, в рамках якої відвідувачі зможуть подивитись на речі та дізнатись унікальні історій дітей, постраждалих внаслідок російської агресії в Україні; здобуття національною збірною України з футболу першої перемоги на Євро-2020 після перемоги над Північною Македонією з рахунком 2:1 тощо.

Діяльність України на міжнародній арені в зарубіжних ЗМІ висвітлювалася, здебільшого, в контексті стосунків з США та Європейським Союзом. В поле зору міжнародних оглядачів потрапили наступні події: затвердження Президентом України В. Зеленським рішення Ради національної безпеки і оборони від 18 червня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» стосовно кількох бізнесменів, близьких до президентаРосії В. Путіна;пропозиція канцлера ФРН А. Меркель та президента Франції Е. Макрона провести саміт з російським лідером В. Путіним, яка після напруженої дискусії на засіданні Європейської ради не знайшли широкої підтримки; повідомлення Міноборони РФ про те, що російські військові відкрили попереджувальний вогонь по курсу британського есмінця «Defender», який увійшов в територіальне море РФ в Чорному морі в районі мису Фіолент тазаперечення означених дій Росії з боку міністерства оборони Великобританії;відмова Надзвичайного і Повноважного Посла України в Німеччині А. Мельника брати участь в церемонії відкриття виставки у німецько-російському музеї «Берлін-Карлсхорст» з виступом федерального президента з нагоди 80-ї річниці нападу Німеччини на Радянський Союз; пропозиція Румунії передати Україні 100 тис. доз вакцини AstraZeneca проти COVID-19;заява глава Державного космічного агентства України В. Тафтая щодореалізації Україною і Туреччиною безліч спільних проєктів як в області космосу, так і в оборонній промисловостітощо.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Україна у відгуках зарубіжної преси. Випуск 12 (142). 60 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/ukraina_y_vigykax/2021/12.pdf

Джерело: інформаційно-бібліографічний бюлетень «Україна у відгуках зарубіжної преси» відділу формування інформаційних ресурсів Фонду Президентів України.