Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено черговий випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 1 по 15 лютого 2021 р.

У випуску представлені матеріали, які, зокрема стосуються розбудови Української держави. Оглядачами активно обговорювалися наступні теми: підписання Президентом України В. Зеленським указу, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» Т. Козака, а також восьми юридичних осіб: це телеканали «112 Україна», «NewsOne», «ZiK», а також регіональні мовники каналу «112 Україна»; заяву політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» щодо оголошення імпічменту Президенту В. Зеленському після блокування проросійських телеканалів; ухвалення Верховною Радою проєкту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення порядку використання державних символів України та символів іноземних держав»; результати Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», на якому обговорювалися плани уряду на 2021 р. щодо подолання пандемії, зокрема заходи для відновлення економіки, допомоги вразливим верствам населення, адаптації освіти, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями; чергове засідання Тристоронньої̈ контактної групи на рівні глав делегацій, яке російська сторона вкотре перетворила на фарс; поставки перших доз російської партії вакцини «Спутник V» проти Сovid-19 на територію невизнаної Донецької народної республіки; представлення Службою зовнішньої розвідки України 74-сторінкової «Білої книги – 2021», в якій аналізується поточні міжнародні загрози безпеки України; ініціатива Президента України В. Зеленського щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарату дистанційного зондування землі «Січ 2-30 (2-1)» до 30-річчя незалежності України; схвалення Кабінетом Міністрів України залучення кредиту в розмірі 270 млн євро від Європейського інвестиційного банку на реконструкцію льотної зони №2 найбільшого міжнародного аеропорту країни «Бориспіль»; пожежа в обласній інфекційній лікарні Запоріжжя, внаслідок якої загинули щонайменше четверо людей – лікар і троє пацієнтів та ін.

Діяльність України на міжнародній арені в зарубіжних ЗМІ висвітлювалася, здебільшого, в контексті стосунків з Європейським Союзом, США та МВФ. Серед резонансних подій означеного періоду: звернення президента Європейської комісії У. фон дер Ляєн до країн-членів ЄС пожертвувати частину їхніх вакцин від коронавірусу Україні; результати онлайн-конференції «Європа-2021», де обговорювалася війна на Донбасі й шляхи мирного вирішення конфлікту; намір Ради Європи залучити консультантів до роботи в рамках проєкту по захисту нацменшин в Україні; проведення спільного тренування ВМС України та США «PASSEX» в акваторії Чорного моря; підтвердження важливості стратегічного партнерства України і США за результатами телефонної розмови міністра закордонних справ України Д. Кулеби і держсекретаря США Е. Блінкена; затвердження МВФ програми позик на 5 млрд. дол. і виділення першого траншу у розмірі 2,1 млрд дол. на допомогу українській економіці; заява голови Товариства угорської культури Закарпаття Л. Брензовича щодо відсутності прогресу в освітніх та мовних питаннях, наголосивши на антиугорських демонстраціях, листах з погрозами, підпалі їхнього офісу, які стоять на заваді врегулювання українсько-угорських двосторонніх відносин; протидія американським санкціям проти будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» з боку федерального президента Ф.-В. Штайнмаєра; загострення українсько-грузинських стосунків через заклики колишнього президента Грузії, голови Виконавчого комітету реформ М. Саакашвілі до проведення в Грузії широкомасштабних актів непокори; заборона російським урядом ввезення до Росії з України ключових комплектуючих до залізничних вагонів, зокрема коліс, колісних пар та рам візків вантажних вагонів; перемога українки І. Бикової в онлайн-конкурсі «Місіс Європа», який проходив у Болгарії; відкриття меморіального пам’ятника видатному українському поету Т. Шевченку в сербському місті Новий Сад та ін.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Україна у відгуках зарубіжної преси. Випуск 3 (133). 74 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/ukraina_y_vigykax/2021/3.pdf

Джерело: інформаційно-бібліографічний бюлетень «Україні у відгуках зарубіжної преси» відділу організації та використання документального фонду Фонду Президентів України.