Інститут президентства в зарубіжних ЗМІПідготовлено 1 випуск інформаційно-реферативного бюлетеня «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» за 2021 рік. Огляд є результатом моніторингу найбільш авторитетних інформаційних джерел світу за період з 1 по 31 січня 2021 р. Бюлетень містить тематично згруповані реферати 262 публікацій щодо подій з участю президентів різних країн, оцінки їх діяльності та ролі інституту президентства в суспільно-політичному житті суспільства. В січні 2021 року найбільш широко обговорюваними в інформаційному просторі стали результати президентських виборів у США, штурм Капітолію прихильниками Дональда Трампа, ініціація процедури імпічменту Д. Трампа за «підбурювання до заколоту» та інавгурація президента США Джо Байдена. Другою за популярністю темою публікацій світових медіа стала участь президентів світу у боротьбі з пандемією коронавірусу та їх особиста роль в організації вакцинації населення.

Висвітлюючи політику президентів на міжнародному рівні, зарубіжні ЗМІ цікавилися реакцією президентів на події в США та їх впливом на загальну світову політику. Д. Байден, відразу після прийняття присяги, підписав 17 розпоряджень. Найважливішими з них, на думку журналістів, це припинення процесу виходу США з ВООЗ та повторне приєднання США до Паризької кліматичної угоди. Світові медіа обговорювали рішення президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора запропонувати політичний притулок засновнику WikiLeaks Д. Ассанжу, рішення ЄС знизити статус Хуана Гуайдо і більше не визнавати його тимчасовим президентом Венесуели, телефонний дзвінок Д. Байдена В. Путіну тощо.

Також у випуску: чому тисячі бразильців вийшли на вулиці, щоб закликати до імпічменту президента Жаїра Болсонару; чому президент Франції Емманюель Макрон збирається зменшити військову місію Франції в Африці; чому президент Польщі Анджей Дуда закликає ЄС посилити санкції щодо Росії та чому президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий відновити діалог з Президентом України Володимиром Зеленським;

З випуску можна дізнатись також: що стало причиною повернення президента Алжиру Абдельмаджида Теббуна до Німеччини; чому президент Бразилії Жаїр Болсонару закликав своїх прихильників покинути соціальні мережі Twitter та Facebook; як розвивається політичний конфлікт між президентом Конго Феліксом Чісекеді та його попередником Жозефом Кабілою; скільки років колишній президент Південної Кореї Пак Кин Хе проведе у в’язниці; хто з президентів світу отримав позитивний результат на коронавірус; скільки диванів нарахували у палаці, побудованому для президента Росії В. Путіна в Геленджику та багато іншої цікавої і корисної інформації.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ. Випуск 1 (26). 123 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/instutyt_prezudentstva_v_
zarubignuh_zmi/2021/1.pdf

Джерело: інформаційно-реферативний бюлетень «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» відділу організації та використання документального фонду Фонду Президентів України.