Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено 24 випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси». Огляд є результатом моніторингу світових інформаційних джерел за період з 16 по 31 грудня 2020 р. Бюлетень містить тематично згруповані анотації публікацій зарубіжних ЗМІ щодо актуальних подій у суспільно-політичному житті України через призму їх сприйняття іноземними журналістами.

Внутрішнє життя України в період з 16 по 31 грудня 2020 р. привертало увагу світових медіа, перш за все, в контексті стану вітчизняної системи охорони здоров’я та боротьби з пандемією коронавірусу. Значну увагу в цьому контексті було приділено прийняттю бюджету країни на 2021 рік. Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль повідомив, що «у 2021 році Україна витратить на медицину майже 160 млрд гривень, що стане найвищим показником за всю історію країни». Одночасно значну увагу світові ЗМІ приділили проблемам придбання вакцин та можливому зриву вакцинації населення України, що покликана зупинити бурхливе зростання числа хворих на COVID-19. Крім того, журналісти BBC News розбиралися звідки взялися і який масштаб мають антивакцинальні настрої в Україні, і чому українці «бояться вакцин». Крім того іноземні медіа цікавила ухвала Верховною Радою України законопроєкту про відновлення повноцінної роботи Національної аґенції з питань запобігання корупції (НАЗК) та спроби ВР України заповнити кадрові вакансії в уряді.

Висвітлюючи політику України на міждержавному рівні, зарубіжні ЗМІ цікавилися, насамперед, стратегією відносин Києва з Москвою, заявою В. Путіна, що Росія збільшить свою підтримку контрольованого сепаратистами Донбасу, та скандалом навколо подарунку міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову головуючим сербським членом тричленного президентства Боснії Мілорадом Додіком, ймовірно викраденої з України, старовинної позолоченої ікони. Іноземна преса також констатувала, що 2020 рік знову перекреслив надії Києва та Будапешта на полагодження стосунків через зростання напруженості навколо угорської національної спільноти на Закарпатті. Серед популярних тем також вплив президентських виборів у США на Україну та розширення співпраці України з Туреччиною в військовій сфері. Президент України В. Зеленський прагне повернути відносини зі Сполученими Штатами на міцну основу з адміністрацією обраного президента США Д. Байдена, а з Туреччиною підписано угоду про виробництво корветів та ударних безпілотників для України.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Україна у відгуках зарубіжної преси. Випуск 24 (130). 56 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/ukraina_y_vigykax/2020/24.pdf

Джерело: інформаційно-бібліографічний бюлетень «Україна у відгуках зарубіжної преси» відділу організації та використання документального фонду Фонду Президентів України.