Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено 23 випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 1 по 15 грудня 2020 р. У номері містяться тематично згруповані бібліографічні матеріали зарубіжних ЗМІ щодо актуальних подій у суспільно-політичному житті України через призму їх сприйняття зарубіжними оглядачами. Реалії внутрішньополітичного розвитку Української держави привернули увагу світових медіа, зокрема в контексті: відзначення 29-тої річниці Всеукраїнського референдуму щодо підтримки Акта проголошення незалежності;оновлення українськими законодавцями закону про боротьбу з корупцією, який входив до ряду законопроєктів, заблокованих Конституційним судом; поновлення на службі у Національній гвардії України Віталія Марківа, який майже 3,5 роки перебував у італійській в’язниці та був звільнений за апеляцією; скасування обмеження щодо блокування на вихідних днях для боротьби з розповсюдженням коронавірусу; прагнення України щодо внесення низки об’єктів Чорнобильської зони відчуження до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО тощо. Висвітлюючи діяльність України на міждержавному рівні зарубіжні ЗМІ опікувалися, насамперед: збільшенням присутності НАТО в Криму, як реакція на дії Росії; оприлюдненням Європейським Союзом щорічної доповіді стосовно імплементації Україною Угоди про асоціацію з блоком; загостренням українсько-угорських відносин через обшуки СБУ в благодійному фонді на Закарпатті; рішенням України бойкотувати засідання Ради Безпеки ООН за участю представників самопроголошених ДНР і ДНР та ін.

У випуску: основні оцінки 26-сторінкового звіту Європейського Союзу, присвяченого року дій української влади на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським: за що Євросоюз похвалив команду Володимира Зеленського у своєму річному звіті, а де побачив найбільші недоліки. Аналітичний огляд щодо пропагандистських сайтів і «фабрики тролів»: як Росія розповсюджує дезінформацію щодо України та коли росіяни почали готувати анексію Криму в інформаційному просторі; прогностична інформація щодо вирішення проблем нереформованої судової системи в Україні: з’ясування масштабів її негативних наслідків тощо.

Детально ознайомитися з випуском можна за посиланням:

Україна у відгуках зарубіжної преси. Випуск 23 (129). 59 с. URL: http://nbuviap.gov.ua/images/ukraina_y_vigykax/2020/23.pdf

Джерело: інформаційно-бібліографічний бюлетень «Україні у відгуках зарубіжної преси» відділу організації та використання документального фонду Фонду Президентів України.