Привітання Б. Є. Патона зі сторіччямВисокошановний Борисе Євгеновичу!

Небуденність і унікальність цього дня відчуває вся українська, та й світова наука. Президент Національної академії наук, Герой України, видатний учений і великий патріот відзначає своє століття та робить крок у наступне. Щиро й сердечно вітаємо Вас із цим знаменним і урочистим ювілеєм!

Людина вибирає свою долю на землі. Але й доля вибирає людину. Саме вас – одного з сотень тисяч – було обрано долею стати на чолі науки в незалежній Українській державі. Продовжити справу потужного роду Патонів і великого вченого та подвижника – Вашого батька Євгена Оскаровича.

Весь Ваш трудовий шлях був покладений на олтар служіння обраній справі й своїй державі. Очоливши Національну академію наук України в непростий час, на крутому історичному переломі, долаючи труднощі й негаразди, Ви впевнено взяли на себе цю велику відповідальність за неї, її минуле і майбутнє. Ви повели її вперед, розвіявши сумніви, ділом утверджуючи незворотність обраного курсу і вселяючи в людей віру в те, що Україна є державою інтелекту, наукового пошуку й дерзновенності думки.

Бездоганний професіоналізм, загострене почуття відповідальності – ці  риси людини державницької закономірно вели Вас до високих наукових і державних посад.  Багато років Ви організовуєте на творчу, будівничу роботу потужні осередки науки, розкриваєте великий потенціал людей, які не бояться експериментувати, знаходять можливості для інновацій, прагнуть утвердження України як сучасної розвинутої держави.

А зробленого і створеного Вами особисто – від винаходів до наукових і друкованих праць – вистачить не на один науковий інститут.  З плином часу не змінюються головні цінності світу – знання і мудрість. І цим здобутим капіталом Ви щедро ділитеся з людьми: знаннями, професійною майстерністю, відкриттями, викладеними у своїх книгах. Сотні Ваших учнів пішли у світи, і кожен несе в життя часточку Вашої мудрості, патріотизму, вогню душі й тепла серця.

У житті Вам часто доводилось бути першопрохідцем, тож закономірно, що й перша найвища нагорода молодої незалежної держави – Зірка Героя України – теж судилася саме Вам. Ви стали символом нашої країни, обличчям і втіленням епохи.

Кажуть, вічний двигун створити неможливо – ми не згодні. Він уже створений, і у нього – Ваше ім’я, бо саме Ви є вічним і невтомним двигуном української науки.

Щиро бажаємо Вам, дорогий Борисе Євгеновичу, міцного здоров’я і сили духу, щастя і благополуччя! Нехай Ваша творча енергія, цілеспрямованість, подвижництво,  політична мудрість допомагають нашій Вітчизні і в часи випробувань, і в дні звершень. Хай високе відчуття цієї причетності додає Вам сил і наснаги, творчості й натхнення, впевненості й твердості в досягненні мети!

Нехай збуваються всі Ваші найзаповітніші мрії!