19-20 жовтня 2017 р. старший науковий співробітник НЮБ, кандидат історичних наук, доцент Закірова С.Г. взяла участь у національному форумі «Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції».

 

 

Форум був організований Проектом Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» в межах Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 рр. у співпраці з Посольством Японії в Україні і за активного сприяння проведенні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Під час заходу відбувся обмін інформацією та досвідом роботи громадських організацій та державних установ, що сприяють інтеграції переселенців у приймаючі громади. В рамках форуму Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб було презентовано нову Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року.

У Форумі взяли участь біля 100 представників міжнародних та національних організацій і установ, керівники органів влади, які працюють з внутрішньо переміщеними особами з 13 областей України.