Нормативно-правова база

 

Закон України від 20 жовтня 2014 р. «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Закон України від 16 вересня 2014 р. «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» 

Закон України від 13 січня 2015 р. «Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси»

Закон України від 5 березня 2015 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб»

Закон України від 14 травня 2015 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти»

Постанова Верховної Ради України № 254-VIII від 17 березня 2015 р. «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення»

Постанова Кабінету Міністрів України 1 жовтня 2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»

Постанова Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам»  

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 р. № 297 «Про Державну службу України з питань Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та тимчасово переміщених осіб»

Постанова Кабінету Міністрів України  від 25 червня 2014 р. № 213 «Про забезпечення тимчасового проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя»

Постанова Кабінету Міністрів України  № 646 від 22  вересня 2016 р. «Про затвердження Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб»

Постанова Кабінету Міністрів України  № 367 від 4 червня 2015 р. «Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»

Постанова Кабінету Міністрів України  № 99 від 1 березня 2017 р. «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 1068-р «Про забезпечення часткової оплати вартості тимчасового проживання громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та району проведення антитерористичної операції»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення»

Лист Національного банку України від 05 листопада 2014 р.  № 18-112/64483 «Про скасування пені та штрафів за договорами кредиту під час АТО»

Також важливі нормативно-правові акти України стосовно внутрішньо переміщених осіб (з посиланням на тексти документів) можна знайти на сторінці Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (UNHCR).