У Києві відбувся бізнес-форум «Україна-Естонія»Т. Бідюк, бібліотекар I категорії НЮБ НБУВ

У Києві відбувся бізнес-форум «Україна – Естонія»

 

22 вересня 2015 р. у Києві відбувся бізнес-форум «Україна – Естонія», у якому взяли участь представники ділових кіл України та Естонії. Бізнес-форум проводився між Міжнародною торговою палатою ІСС Ukraine і Міжнародною торговою палатою ICC Estonia. Форум проходив у рамках візиту до України делегації ділових кіл Естонії на чолі з Генеральним секретарем ICC Estonia Т. Таммемагі.

ICC Ukraine – неприбуткова, некомерційна організація і, відповідно до статуту, зареєстрована як Асоціація підприємств «Український національний комітет Міжнародної торгової палати». Головний напрям діяльності ICC Ukraine – міжнародне співробітництво, створення умов для інтеграції українського бізнесу до міжнародної бізнес – спільноти.

Президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати ICC Ukraine В. Щелкунов, відкриваючи форум, зазначив, що Угода про Асоціацію між Україною та ЄС відкрила нові перспективи для розвитку бізнесу в Україні. І, що ICC Ukraine готовий запропонувати нові напрями взаємодії ділових кіл обох країн. Він, зокрема, наголосив, що задля забезпечення інтересів обох країн ICC Ukraine готовий відкрити в Естонії власний міжнародний центр ділового співробітництва, який буде надавати вітчизняному бізнесу необхідний комплекс послуг і допомогу для виходу на естонський ринок. Завдяки цьому центрові бізнес Естонії і України буде получати оперативну інформацію, щоб просувати бізнес естонський в Україні та український бізнес в Естонії. В. Щелкунов також наголосив, що ICC Ukraine буде доносити позицію бізнесу та формулювати пропозиції щодо усунення проблем, робити все аби позиція бізнесу була почута та врахована.

Посол Естонії в Україні M. Рава зазначив, що взаємна торгівля між країнами зазнала значного падіння. Двостороння торгівля скоротилася з 0,5 млрд євро до 100 млн євро за останні кілька років. Значна кількість естонських підприємств, які були в Україні покинула ринок України. Але він наголосив, що є і позитивні сигнали, які можуть стати початком значного зростання в майбутньому.

Виступ члена Європейського парламенту У. Паета був присвячений проблемам України у європейському контексті. Тема його виступу: «Криза в Україні та реакція міжнародної спільноти».

1 січня 2016 р. вступає в дію зона вільної торгівлі України з ЄС, що відкриває нові перспективи для розвитку міжнародної торгівлі та економічного зростання України. У. Пает підкреслив, що Естонія глибоко інтегрована в усі структури ЄС та євроатлантичної спільноти. Він наголосив, що вони готові підтримати Україну, розглянути питання з нашими колегами, зокрема запропонувати експертів по цьому напрямі, для того, щоб надати реальну практичну допомогу уряду України по здійсненню цих реформ в усіх сферах.

«Сьогодні Україна має вкрай низькі міжнародні індекси розвитку бізнесу та потребує консолідованої міжнародної допомоги, особливо інвестицій задля модернізації економіки. Україна у свою чергу повинна забезпечити бізнесу стабільність і передбачуваність правил. Адаптація до високих вимог європейського ринку буде важкою, але необхідною умовою для розвитку конкурентоздатності українських товаровиробників. Ваша країна потребує всіх видів підтримки міжнародної спільноти. Наразі вона має потужну підтримку у Європарламенті, в якому діє неформальне об’єднання “Друзі України”, до якого входить 100 депутатів. Вони забезпечують сприяння Україні на всіх рівнях, зокрема щодо збереження та посилення пакету санкцій, що були застосовані до Росії після анексії Криму та військової агресії на Сході України», – сказав У. Пает.

Естонія як член ЄС підтримала консолідовану позицію Євросоюзу попри вразливість власної економіки від їхніх наслідків, адже Росія посідає третє місце за обсягами двосторонньої торгівлі. Введення санкцій – це акт солідарності міжнародної спільноти з народом України, захист власних принципів у відповідь на виклик з боку Росії.

У рамках бізнес-форуму представники Leinonen Ukraine: Н. Бандура, Ю. Місєвра, К. Тимченко презентували присутнім підприємцям Естонії умови та особливості ведення бізнесу в Україні.

Н. Бандура презентувала основні види податків. Вона розповіла, що в Україні податки і збори поділяються на загальні та місцеві. Загальнодержавні податки встановлюються Податковим кодексом України і обов’язковий для виплати по всій території України. Н. Бандура зупинилась на основних податках і ставках, які діють на території України, які вказуються в Податковому кодексі України.

Представники провідних компаній Естонії, зокрема, Я. Хейнсоо, S. Roosna та М. Хальброк, презентували присутнім підприємцям України умови та особливості ведення бізнесу в Естонії.

Я. Хейнсоо представник «Агентства розвитку підприємництва» зазначив, що завдання цільового фонду розвитку підприємництва (EAS) полягає в реалізації державної програми розвитку через власні програми та діяльність з підтримки підприємництва та місцевого і регіонального розвитку. За його словами, естонці прокладають шлях до нових технологій. Також він наголосив, що Естонія країна розробки Skype, інтернет-банкінга, цифрових підписів, ІD-карти цифрового посвідчення особи. Естонія перша пропонує е-Резиденцію – це цифрова карта без фото, для електронного користувача.

S. Roosna представник центру сертифікації (SK) також розповіла про досягнення Естонії в IT-сфері. Серед іншого, вона зазначила, що в Естонії вперше з’явився Mobile-ідентифікатор, де електронне посвідчення особи є офіційним онлайн-документом; з 2005 р. Естонія впровадила електронне голосування; на сьогодні 99 % банківських операцій здійснюються в режимі онлайн; 65 % банківських операцій здійснюються з використанням мобільних пристроїв підтверджені Mobil-ID.

М. Хальброк представила учасникам бізнес-форуму Ulemiste City – бізнес-центр, який розташований у Талліні та Естонії. Мета Smart City полягає в розробці рамкових умов, необхідних для інновацій, для того, щоб залучати міжнародні інвестиції та виступати як трамплінг на міжнародний ринок інноваційних рішень і починань. Ulemiste City дає змогу підвищити конкурентоспроможність підприємств, залучити талановитих людей і надихає на створення нових бізнес-моделей.

По завершенні бізнес-форуму «Україна – Естонія» генеральні секретарі В. Михайлов та Т. Таммемагі підписали Угоду про співпрацю ICC Ukraine та ICC Estonia. Угоду було підписано в рамках взаємодії національних комітетів ICC, що регулюється Хартією міжнародних торгових палат щодо співробітництва між національними комітетами країн. Цей документ передбачає системну консолідацію зусиль обох сторін, спрямовану та налагодження партнерських відносин між діловими колами країн.