Друк

Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Ринок електромобілів в України: становлення та перспективи

У зв’язку із складною економічною ситуацією в державі та зовнішньою збройною агресією, надзвичайно актуальним є питання розвитку енергозберігаючих, екологічно безпечних видів транспорту та інфраструктури для нього. А це передбачає значні зміни у законодавстві країни. Аналізуючи його та сьогодення ринку електромобілів в Україні, можна зробити висновок: у електрокарів є перспективи розвитку на вітчизняному ринку. Найголовнішою проблемою на найближчий час стане швидкість прийняття відповідних законодавчих новацій, які б стимулювали цей процес. З іншого боку, досвід втілення державних реформ не раз доводить, що прогресивні ідеї стають заручниками відверто лоббістських законопроектів. Як буде з електромобілями покаже час. Докладніше про становлення та перспективи ринку електромобілів в Україні; круглий стіл щодо перспектив розвитку електротранспорту в Україні; Концепцію розвитку ринку електричного транспорту в Україні; плюси та недоліки електрокарів; досвід їх використання в світі(державна підтримка, державні стимули, скорочення податків і надання пільг); інноваційні технології для вдосконалення та розвитку електротранспорту у світі та ін. у статті Т. Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2017, №13(138).

Друк

Політичні в’язні: досвід міжнародного визнання та вітчизняні реалії

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Політичні в’язні: досвід міжнародного визнання та вітчизняні реалії

Проблема позбавлення людини волі за політичними мотивами не нова. Як виявилося, радянське минуле в т. ч. підходи до вирішення питань з «інакомислієм» на територіях СНД залишилися радянськими. Факти ув’язнення людей за політичними мотивами є поширеним явищем у суспільствах, з авторитарними, або тоталітарними політичними режимами за суттю. Анексія Росією Криму та вторгнення на Донбас окрім глобальних геополітичних та економічних проблем спричинила також появу багатьох фактів переслідування людей на окупованих територіях. У травні 2017 р. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО провело презентацію проекту закону «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги». Вже тоді  представники ГО та фахівці мали  застереження щодо нього. Для вдосконалення багатьох норм було створено експертну групу щодо доопрацювання законопроекту. Більше про нинішні проблеми політв’язнів в Україні; мету вищезгаданого законопроекту  та статті; досвід міжнародного визнання; реакцію зарубіжних правозахисних організацій; становище  політв’язнів у Азербайджані та Туреччині у матеріалі С.Полтавця «Громадська думка про правотворення», №13(138).

Друк

Реформа процесуального законодавства в Україні: оцінки експертів

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Реформа процесуального законодавства в Україні: оцінки експертів

 

Для ефективної реалізації права на справедливий суд необхідні як інституційні зміни, так і зміни процесуального законодавства. Зокрема, йдеться про президентський законопроект «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Попри те, що підготовка проекту тривала більше як 1,5 року, вже після його реєстрації в ВРУ стало очевидним, що чимало його норм є дискусійними і потребують доопрацювання. Адже ідеальний процесуальний кодекс повинен вирізнятися певною системністю, узгодженістю, взаємопов’язаністю та уніфікованістю норм як у самому кодексі, так і щодо інших процесуальних кодексів. В цілому ж даний законопроект є кардинально новим продуктом, який сприятиме судовому захисту порушеного права, і залучить багато механізмів боротьби із зловживанням прав. Детальніше про недосконалість та проблеми української судової системи; новації, позитив і негатив, окремі новели законопроекту;запровадження ЄСІТС, оцінки, зауваження та рекомендації експертів та фахівців у матеріалі І.Беззуб «Громадська думка про правотворення», №13( 138).

Друк

Чи вирішить децентралізація фінансові проблеми місцевої влади?

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Чи вирішить децентралізація фінансові проблеми місцевої влади?

 

Фінансова децентралізація зобов’язує керівництво місцевих рад платити за потреби своїх людей, вкладати кошти в розвиток інфраструктури, соціальних об’єктів, освіту, медицину. Стосовно того що уряд озвучує значне зростання місцевих бюджетів, у деяких ОТГ стверджують, що їм цих коштів не достатньо, щоб покрити всі витрати на утримання соціальної інфраструктури.

Детальніше про вплив фінансової децентралізації на розвиток регіонів читайте в закінченні аналітичного огляду В. Пальчук «Бюджети місцевих рад: надходження та видатки в процесі реалізації реформи з децентралізації» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 35-43).

Друк

(не) Відчутні санкції

Автор: Redaktor. Posted in Новини

(не) Відчутні санкції

Сировинну економіку Росії очікує черговий сильний удар. Американський сенат розширив список антиросійських санкцій. В першу чергу може постраждати «Північний потік-2», проект російського експортного газопроводу в ЄС в обхід України та Польщі, фінансування якого з боку західних країн опиниться під загрозою зриву.

Детальніше про наслідки антиросійських санкцій на окремі галузі російської економіки читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Конец фазы мягкого экономического противостояния» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 33-35).