Друк

Опитування та голосування в Instagram

Автор: Redaktor. Posted in Новини

В Instagram Stories з’явилися спеціальні стікери, за допомогою яких користувач може провести опитування. Стікер дає можливість задати друзям і передплатникам питання і дивитися, як розподілилися їхні голоси. Опитування, як і «історія», зникнуть через 24 години. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 17 (С. 5).

Друк

Місцеві вибори в південних областях

Автор: Redaktor. Posted in Новини

29 жовтня відбулися місцеві вибори до об’єднаних територіальних громад  в усіх областях України. У Південному регіоні вибори відбувалися в Запорізькій, Херсонській, Одеській та Миколаївській областях.

Детальніше про вибори до об’єднаних територіальних громад в південних областях читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Вибори до ОТГ у Південних областях України: результати, проблеми, оцінки» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-29).

Друк

Реформування медичної галузі

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Реформування застарілої та неефективної системи охорони здоров’я, успадковану від радянського минулого, яка не здатна надавати задовільні послуги та потерпає від корупції, реалізується паралельно з впровадженням децентралізації влади в Україні.

Детальніше про оптимізацію медичної галузі в умовах децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Оптимізація мережі медичних закладів первинного рівня: новий розподіл повноважень» в № 21  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41-55).

Друк

Ринок праці в Україні

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Проблеми зайнятості населення та розвитку ринку праці в Україні в цілому так чи так регулярно привертають увагу вітчизняних ЗМІ та політиків, не говорячи вже про експертне середовище.

Детальніше про стан ринку праці та проблеми зайнятості в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Проблеми розвитку ринку праці в Україні» в № 21  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 56-69).

Друк

Муніципальна поліція. Спроби створення (частина 1)

Автор: Redaktor. Posted in Новини

 

Реформування правоохоронної системи держави попри свою надзвичайну важливість відбувається досить повільно. Про необхідність створення муніципальної міліції почали говорити ще у 2012 р. Втім, прийняти окремий закон стосовно регулювання діяльності «муніципальної поліції» і досі не вдалося. Аналіз попередніх законопроектів (2014 і 2015 років) свідчить про те, що існує досить широкий перелік питань, відповіді на які не давав жоден з них. Зокрема, питання ефективності діяльності тих підрозділів поліції та інших держструктур (як, наприклад, відділів благоустрою місцевих рад), залишаються без відповіді. Серйозні сумніви викликає й надзвичайно широкий обсяг повноважень новоствореної муніципальної поліції. Якщо запропонована раніше кількість повноважень залишиться і  у відповідному законі у разі його прийняття, то це потребуватиме внесення змін до чинних українських законів, що навряд чи виправдано як з точки зору ефективності, так і з погляду доцільності. Про це у публікації С .Полтавця «Громадська думка про правотворення», 2017, № 17(142).