Друк

Виборчий марафон у Чехії в контексті загальноєвропейських тенденцій

Автор: Redaktor. Posted in Новини

20-21 жовтня в Чехії пройшли парламентські вибори, в яких взяла участь 31 політична партія. Явка виборців склала 60,83 %.

Детальніше вибори в Чехії та їхні наслідки читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Парламентские выборы в Чехии и их потенциальные последствия» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4-11).

Друк

Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції

Автор: Redaktor. Posted in Новини

19-20 жовтня 2017 р. старший науковий співробітник НЮБ, кандидат історичних наук, доцент Закірова С.Г. взяла участь у національному форумі «Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції».

 

Друк

Реінтеграція Донбасу: особливості законодавчого врегулювання

Автор: Redaktor. Posted in Новини

В Україні набрав чинності закон про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, яким на рік продовжується особливий статус цих територій.

Детальніше про законодавчий супровід реінтеграції Донбасу дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Проблема законодавчого оформлення процесу реінтеграції Донбасу» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 48-56).

Друк

Законодавчі новації в сфері інформаційної безпеки

Автор: Redaktor. Posted in Новини

5 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Наразі відповідно до нового Закону політику у сфері кібербезпеки формує і реалізує Кабмін.

Про деталі законодавчих новацій у сфері кібербезпеки дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Закон про кібербезпеку: основні положення, оцінки експертів та розвиток вітчизняного інформаційного простору» в № 19  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42-48).

Друк

Закон «Про освіту»: пошуки компромісу

Автор: Redaktor. Posted in Новини

28 вересня в Україні набрав чинності Закон «Про освіту», який започаткував освітню реформу. Прийняттю цього Закону передувала кількарічна робота. Та попри тривалий процес суспільно-політичних дебатів, обговорення окремих його норм триває, у тому числі й на міжнародному рівні,

Детальніше про особливості Закону та основні претензії до нього дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Політичне підґрунтя суперечок навколо українського Закону "Про освіту"» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24-42).