Друк

Боротьба з тролінгом

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Боротьба з тролінгом

Сервіс мікроблогів Twitter реалізував нову функцію, яка дасть змогу користувачам допомагати один одному позбавлятися від неприємних співрозмовників і спамерів. Для цього достатньо експортувати список заблокованих акаунтів і поділитися ним. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.

Друк

Антикорупційна політика в Україні

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Антикорупційна політика в УкраїніКорупція продовжує залишатися однією із основних проблем українського суспільства. Але дотепер в Україні була відсутня ефективна стратегія протидії корупції, яка б оперативно реагувала на проблему з урахуванням її гостроти та актуальності. Тож метою ухвалення державної Антикорупційної стратегії, зокрема, є створення системи ухвалення рішень щодо антикорупційної політики на основі результатів аналізу правдивих даних про корупцію та чинників, які до неї призводять, зокрема статистичних спостережень, моніторингу виконання цих рішень та їх впливу на стан справ, із залученням представників громадянського суспільства, а також формування суспільної підтримки в запобіганні корупції. Про сучасний стан та перспективи протидії корупції в Україні читайте у матеріалі І. Беззуб, «Антикорупційна політика в Україні», «Громадська думка» № 10 (92).

Друк

Освіта як основна інвестиція в майбутнє

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Освіта як основна інвестиція в майбутнєМіністерством освіти та науки України розроблено новий законопроект «Про Освіту», одним з основних положень якого є перехід до 12-річної середньої освіти. Подано перехідні положення законопроекту, за якими, у разі ухвалення документу, учбові програми 12-річки почнуть діяти з 2017 р.

Законопроектом також передбачається, що школи отримають фінансову автономію - тобто гроші надходитимуть не в райвно, а в самі школи. Розглянуто питання об’єднання шкіл з малокомплектними класами та узаконення можливості навчання учнів удома. Крім того, передбачено норму щодо державної гарантії з питань фінансування повної загальної середньої освіти, а також нові комплексні підходи до сертифікації вчителів. Наведено думки керівників департаменту освіти та науки, законодавців, фахівців даної сфери діяльності. Детальніше в матеріалі О. Кривецького, «Громадська думка» № 10 (92).

Друк

За якими правилами в Україні відбуватимуться місцеві вибори

Автор: Redaktor. Posted in Новини

За якими правилами в Україні відбуватимуться місцеві вибори

25 жовтня 2015 року на Україну очікують місцеві вибори. 18 червня 2015 р. народні депутати розглянули, зареєстровані у Верховній Раді чотири законопроекти «Про місцеві вибори» за №№ 2831, 2831-1, 2831-2, 2831-3. Огляд та думки експертів в статті Л. Присяжної, «Громадська думка» № 10 (92).

Друк

Миротворчі сили в Україні

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Миротворчі сили в Україні

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України». Більш докладно про закон і його експертну оцінку − у коментарі С. Горової до Випуску 37 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».