Друк

Блок Петра Порошенка

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Блок Петра Порошенка

Місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2015 р., але вже зараз основні політичні сили активізували свою діяльність. Повідомляється, що за півроку до чергових місцевих виборів політичні  партії та місцеві політики фактично працюють у режимі повноцінної виборчої кампанії. Про особливості підготовки до виборів Блоку Петра Порошенка читайте в аналітичному огляді А. Потіхи в журналі "Україна: події, факти, коментарі" № 11.

Друк

Лазер і лазерні вимірювачі

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Лазер і лазерні вимірювачі

Наука

Сучасне виробництво важко уявити без такої унікальної технології генерування енергії, як лазер – надзвичайно потужне джерело випромінювання та інструмент безконтактної обробки різноманітних матеріалів. Аби ефективно, надійно та безпечно його застосовувати, потрібне спеціальне вимірювальне обладнання, яке контролювало б параметри та точність роботи променя. Саме такі вимірювачі і розробляють науковці Інституту фізики НАН України. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Друк

Біотехнології у сільському господарстві

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Біотехнології у сільському господарстві

Упродовж останнього десятиліття світовий розвиток науки демонструє стійку тенденцію до поширення застосування біотехнологій – потужного інноваційного інструменту, у якому використовуються молекулярно-біологічні й насамперед молекулярно-генетичні процеси. Учені ведуть мову навіть про так звану «біотехнологічну революцію», яка вже в середньостроковій перспективі визначатиме майбутнє людства практично в усіх сферах життя. Дедалі більше методи біотехнології застосовуються у сільському господарстві. Докладніше про здобутки українських дослідників у цій галузі в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Друк

Призначення М. Саакашвілі

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Призначення М. Саакашвілі

Кінець минулого тижня відзначився резонансною подією – призначенням екс-президента Грузії М. Саакашвілі головою облдержадміністрації Одеської області. Нове призначення спричинило широкий інформаційний резонанс і жваве обговорення в ЗМІ. Висловлені оглядачами та експертами думки варіюються від підтримки «ефективного реформатора» у «складному регіоні стратегічного значення» до скептичної оцінки кадрового потенціалу чинної влади та критики чергового прояву конфлікту між П. Порошенком і І. Коломойським. Детальніше про коментарі й прогнози експертів стосовно того, чи відбудеться на Одещині "грузинське диво" читайте в огляді Т. Гранчак в червневому "Резонансі" (№ 39).

Друк

Семіотика права

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Семіотика праваЦентр досліджень соціальних комунікацій пропонує до перегляду актуальне дослідження Львівського державного університету внутрішніх справ:

Балинська О. М. Семіотика права: монографія / О. М. Балинська. – Львів: ЛьвДУВС, 2013. – 416 с.

У монографії запропоновано новий науковий напрям – семіотику права як філософсько-правову концепцію, що здатна забезпечити дослідження права як системи специфічних функціонально зорієнтованих знаків, кодів, символів тощо. Для цього здійснено лінгвістично-семіологічний аналіз їх суспільного змісту, виникнення, розвитку, функціонування та сприйняття соціальними суб’єктами у процесі правових відносин, а також продемонстровано прикладний аспект застосування семіотичного підходу у праві й розкрито характеристику поняття homo semioticus як знакової одиниці правової дійсності.