Друк

Гірничо-металургійний комплекс

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Гірничо-металургійний  комплекс

Гірничо-металургійний  комплекс (ГМК) у цілому  й  чорна  металургія, зокрема, є провідними секторами української економіки. Утім, у  2014–2015  рр.  потужного  удару  по  вітчизняному  ГМК  завдали військово-політичний та економічний конфлікт із Росією та війна на Донбасі. Ґрунтовний науковий аналіз особливостей розвитку вітчизняного ГМК у складних умовах сьогодення – у статті С. Кулицього в № 14 (початок, с. 37–49) та № 15 (закінчення, с. 41–62) «Україна: події, факти, коментарі» http://www.nbuviap.gov.ua/images%5Cukraine%5C2015%5Cukr14.pdf http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2015/ukr15.pdf

Друк

Україна і Друга світова війна

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Україна і Друга світова війна

Друга світова війна, яка входить до конструкції національної ідентичності українства як на суспільному так і на індивідуальному рівнях, є однією із знакових у розвитку української нації подій.

Розкриттю особливостей представлення проблематики Другої світової війни в соціокультурному дискурсі вітчизняних національних бібліотек в ув’язанні із сучасними науковими підходами до осмислення участі в ній України присвячено статтю Т. Гранчак в № 15 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 68–83)  http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2015/ukr15.pdf

Друк

Зміни до Конституції

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Зміни до Конституції

Конституційний Суд України приступив до розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), поданий Президентом України як невідкладний, з метою надання висновку щодо відповідності його вимогам ст. 157 і 158 Конституції України.

Згідно з проектом закону Верховна Рада України постановляє внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) зміни до таких статей Основного закону – 118, 119, 132, 133, 140–144.

Більш детально про пропоновані зміни, а також про те, як саме вони пов’язані з Мінськими угодами, дізнавайтесь зі статті В. Пальчук в № 54 Резонансу (с. 3–18)  http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez54.pdf

Друк

Засновник Wikipedia Д. Уйелс запустив нову соціальну мережу

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Засновник Wikipedia Д. Уйелс запустив нову соціальну мережу

Мережа TPO (The People’s Operator) являє собою віртуальний майданчик, що об’єднує меценатів, охочих пожертвувати гроші на благодійність, і тих, кому, навпаки, потрібна подібна фінансова підтримка. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 13.

Друк

Соцмережа для програмістів

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Соцмережа для програмістів

Тернопільські айтішники запустили професійну соціальну мережу для програмістів Devbattles.com. На сьогодні в ній зареєстровані і активно спілкуються тисячі розробників, IT-рекрутерів, інженерів і просто зацікавлених не лише з України, а й з усіх куточків світу. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 13.