Друк

Муніципальна поліція в Україні: зарубіжний досвід та вітчизняні реалії (частина 2)

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Аналіз зарубіжного досвіду існування муніципальних поліцейських підрозділів вказує на існування схожих принципів їх організації в різних країнах так і суттєвих відмінностей. Нині в Україні проблема створення муніципальної поліції актуалізується досить серйозно, хоча є певні підстави говорити про те, що це відбувається штучно. З іншого боку всі структури, які умовно можна назвати «муніципальною поліцією», діють часто поза межами правового поля. Отже, зрозуміло, що поки не буде прийнятий відповідний національний закон, говорити про муніципальну поліцію як де-юре правоохоронну структуру недоречно. Вітчизняні реалії та бачення вирішення цього питання детальніше висвітлено у С. Полтавця «Громадська думка про правотворення», 2017, № 18 (143). 

Друк

Вибірковість виборчого законодавства в Україні

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Вибірковість виборчого законодавства в Україні

Як стверджують вітчизняні експерти, нині в України порушуються конституційні права частини громадян (трудових мігрантів та ВПО) через обмеження права участі у виборах на місцевому рівні і у загальнодержавних виборах до ВР. Тому 27 березня 2017 р. було зареєстровано проект Закону  «Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)». Через неврегульованість законодавства, переселенці вже четвертий рік не мають права голосу. Отже, слід дочекатися, поки депутати нарешті приймуть даний законопроект, який дозволить цим громадянам обирати владу на місцевих виборах. Розлогіше про законопроект, його позитив та негатив; зміну виборчої адреси; «виборчий туризм»; опір на місцях отриманню ВПО виборчих прав; думки експертів щодо вирішення цього питання тощо у статті С.Закірової «Громадська думка про правотворенняк», 2017,  №18(143).

Друк

«iПокоління»: покоління, сформоване смартфонами та соцмережами

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Професорка університету в Сан-Дієго Джейн Твендж (Jean Twenge) у статті «Чи смартфони руйнують покоління?» (Have Smartphones Destroyed a Generation?) для видання The Atlantic, розповіла про результати досліджень впливу ґаджетів та соцмереж на сучасних підлітків. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 18 (С. 12).

Друк

У Facebook стартував флешмоб #ЯнеДаю

Автор: Redaktor. Posted in Новини

У Facebook неурядова організація по боротьбі з корупцією Transparency International запустила флешмоб проти боротьби з корупцією. Організація закликає користувачів ділитися своїми власними історіями щодо проявів корупції та відмови від неї з хештегом #ЯнеДаю і #IDontBribe. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 18 (С. 7).

Друк

У Twitter з’явиться можливість зберігати твіти

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Представники соцмережі Twitter анонсували нову функцію, яка дозволить додавати окремі твіти до обраного. Продукт-менеджер Twitter Джесар Шах повідомила, що функція «Зберегти на потім» знаходиться на стадії тестування. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 17 (С. 7).