Друк

Оновлення морської політики України

Автор: Redaktor. Posted in Громадська думка про правотворення

Події останніх п’яти років суспільного та політичного життя української держави суттєво змістили акценти внутрішньої та зовнішньої політики, зробили першорядними проблеми повернення суходільних та морських територій, здійснення прав України як прибережної держави у виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі, загострили проблеми оновлення флоту, зокрема військово-морських сил, і з особливою актуальністю поставили на порядок денний забезпечення свободи користування Керченською протокою і розмежування в Азовському морі.

Друк

Гармонізація українського та європейського законодавства у сфері технічного регулювання

Автор: Redaktor. Posted in Громадська думка про правотворення

В Україні триває імплементація положень Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВ ЗВТ) Україна – ЄС. Українська сторона вже завершила внутрішньодержавні процедури, необхідні для приєднання України до Регіональної конвенції про преференційні правила походження товарів (ПЄМ-Конвенція), а також до Програми ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME)». Окрім цього, Україною схвалено проект Всеохоплюючої стратегії реформування системи санітарного та фітосанітарного нагляду в Україні та «дорожню карту» реформування системи державних закупівель.

Друк

Законопроект «Про військове капеланство»

Автор: Redaktor. Posted in Громадська думка про правотворення

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 10244-1 «Про військове капеланство», основною метою якого є необхідність закріплення правових засад із забезпечення реалізації конституційного права особового складу Збройних сил України (далі – ЗСУ), інших військових формувань і правоохоронних органів спеціального призначення на свободу світогляду та віросповідання шляхом упровадження інституту військового капеланства.

Друк

Український шлях до запровадження військових стандартів НАТО

Автор: Redaktor. Posted in Громадська думка про правотворення

Уже шостий рік поспіль наша держава живе і працює в умовах війни. І такі обставини суттєво актуалізують та загострюють потребу України в реформуванні армії задля збільшення можливостей у відстоюванні цілісності країни та державного суверенітету. Важливим кроком на цьому шляху став прийнятий Верховною Радою 6 червня 2019 р. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо військових стандартів», який 3 липня 2019 р. набув чинності. Новий закон вносить зміни до законів «Про оборону України» і «Про стандартизацію» відносно приведення національних військових стандартів до стандартів НАТО.

Друк

Закон «Про фахову передвищу освіту»: зміст та очікування

Автор: Redaktor. Posted in Громадська думка про правотворення

Глобальні економіко-технологічні зрушення, впровадження інноваційних та інформаційних технологій, євроінтеграційні процеси, потреби ринку праці як окремих регіонів, так і країни в цілому висувають нові вимоги до підготовки фахівців та їхніх компетентностей. У таких умовах підготовка здобувачів за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста потребує суттєвої модернізації та підтримки.