Центр досліджень соціальних комунікацій НБУВ
Social Communications Research Center
СІАЗ НЮБ ФПУ

Життя українців за кордоном внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України. Звіт за результатми аналізу онлайн опитування користувачів соціальних груп FB та Telegram-каналів

Підготовлений звіт за результатми аналізу онлайн опитування користувачів соціальних груп FB та Telegram-каналів, а також контент-аналізу джерел, розрахованих на допомогу українцям за кордоном. Мета - дослідження проблем українських біженців та осіб, які шукають тимчасовий прихисток, в інших країнах світу і чинників їхнього повернення до України. Завдання: визначення чинників і напрямків переміщення українців за кордон; вивчення труднощів, з якими стикаються українці за кордоном; дослідження потреб і запитів українців за кордоном; вивчення планів і бажання українців на повернення до України; визначення чинників, що впливають на ухвалення рішення про повернення українців до України.

Джерело: https://mms.gov.ua/storage/app/sites/16/Molodizhna_polityka/2023/Socdoslidjenja/rezultati-opituvannya-ukrainskikh-bizhentsiv-2022-institut-molodi.pdf

Беззуб І. Кримське питання: між політикою та релігією. Громадська думка про правотворення. 2016. № 2. С. 27-32.

Статтю присвячено питанням підтримки та забезпечення політичних, соціальних, інформаційних, культурних та інших зв’язків із громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, розробці стратегічних програм повернення тимчасово окупованої території під загальну юрисдикцію України.

Джерело: Громадська думка про правотворення. 2016. № 2. С. 27-32.

Закірова С. Проблеми захисту прав вимушених переселенців: пошук механізмів адаптації світового досвіду до українських реалій. Громадська думка про правотворення. 2016. № 19. С. 4-9.

Статтю підготовлено за матеріалами міжнародного круглого столу «Проблеми захисту прав і свобод вимушених переселенців, а також інтересів громадян або держави на тимчасово окупованих територіях та в районах проведення антитерористичної операції». Виділено особливості застосування стандартів Ради Європи щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб, практики Європейського суду з прав людини та Конвенції Європейського Союзу з прав людини. Важливу роль міжнародні експерти приділяють проблемі захисту речових прав ВПО, а саме реституції майна ВПО.

Джерело: Громадська думка про правотворення. 2016. № 19. С. 4-9.

Закірова С. Вибірковість виборчого законодавства в Україні: хто і чому залишається невидимками. Громадська думка про правотворення. 2017. № 18. С. 3-10.

Стаття присвячена проблемі порушення конституційних прав внутрішньо переміщених осіб через обмеження права їх участі у виборах на місцевому рівні і в одномандатних округах на загальнодержавних парламентських виборах. Проаналізовано громадську думку щодо змін у виборчому законодавстві України.

Джерело: Громадська думка про правотворення. 2017. № 18. С. 3-10.

Про нас
Центр досліджень соціальних комунікацій – інформаційна платформа, що репрезентує
інформаційно-аналітичну та наукову діяльність аналітичних підрозділів
Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

 

Контакти
НЮБ тел: +38 (044) 524-17-70,
e-mail: nub.naukovipratci@gmail.com
СІАЗ тел: +38 (044) 524-17-70,
e-mail: siaz2014@ukr.net
ФПУ тел: +38 (044) 525-54-70,
e-mail: fpu@nbuv.gov.ua