• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Проблеми оптимізації систем центральних органів виконавчої влади

vr

10 вересня набула чинності постанова Уряду «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (№ 442). Згідно постанови з 56 центральних органів влади, залишається 26, з 1032 контрольних функцій, які належать різним центральним органам виконавчої влади (далі ЦОВВ), залишається 680, скорочення штату по центральних апаратах ЦОВВ – з 2544 до 1440. Про головні завдання та ризики в питанні проведення якісної, а не лише кількісної дерегуляції систем ЦОВВ докладніше в статті А. Берегельського № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Програма Горизонт 2020

N5

Програма Горизонт 2020, метою якої є об’єднання всіх існуючих європейських ініціатив з досліджень та інновацій починає свою роботу в Україні. Започаткована у 2011 році та триватиме із 2014 по 2020 рік. Україна стане асоційованим учасником Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Донбас

don

ВРУ прийняла Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». При 277 голосах «за», представники парламентських фракцій «Свободи» та «Батьківщини» запевняють, що їх депутати не приймали участь у голосуванні.  Експерти стверджують: закон, зокрема, визнає незаконні військові формування суб’єктами політичних взаємовідносин, суперечить всім нормативним актам України які стосуються сфер: МВС, прокуратури, судів. Про те, що «особливого» знайшли в законі експерти читайте в матеріалі С. Полтавця в № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Які перспективи відбудови Донбасу? Відповідь на це запитання шукайте в аналітичному огляді І. Беззуб № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Закони 16 вересня в оцінках політиків, експертів, оглядачів

os

Аналітичний ракурс

За результатами опитування компанії GfK Ukraine, результати якого оприлюднені 23 вересня, більшість українців (62%) вважає, що ухвалення законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей та амністії членів НВФ не зможе забезпечити мир на сході України – у позитивний результат цих політичних рішень вірить 31,6% опитаних. Що ж до оцінок згаданих законів політиками, експертами та оглядачами – дізнавайтесь з № 71 «Резонансу».

Блок Петра Порошенка