• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Ініціативи Президента

Ініціативи Президента

У випуску 13 за 26 грудня 2014 р. – 8 січня 2015 р. читайте:

Аналітичний коментар: «Реалізація президентських ініціатив в сфері обороноздатності як фактор унормування проблеми донбаського регіону»;

Законопроект, який сприятиме залученню європейських інвестицій у проекти регіонального розвитку, готується до другого читання, − В’ячеслав Негода;

Бюджетна децентралізація з обговорення перейшла до конкретних дій Уряду, − Геннадій Зубко;

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЄЗДАТНОСТІ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЄЗДАТНОСТІ

Президент України Петро Порошенко 5 січня передав українській армії більше 150 одиниць військової техніки для боротьби з сепаратистами. На військовому аеродромі в Житомирській області Президент вручив військовим сертифікати на техніку, озброєння і стрілецьку зброю, а також на два військові літаки МіГ-29 і два – СУ-27. Детальніше, про боєздатність української армії та прогнозні оцінки експертів в коментарі С. Горової.

Політичні партії

Політичні партії

Події минулого року призвели до істотного переформатування партійного поля України. Частина популярних раніше політичних партій втратила свої позиції і фактично зійшла з політичної арени, інші – навпаки, розширили свою підтримку, на вимогу часу з’явились нові політичні сили. Більш детально про тенденції, які спостерігаються в партійній системі України, читайте в статті О. Ворошилова у першому випуску цьогорічного «Резонанса»

Оновлення РНБОУ

Оновлення РНБОУ

Президент П. Порошенко підписав закон про розширення повноважень Ради національної безпеки і оборони України та призначив секретарем Радбезу О. Турчинова. Експертні коментарі з цього приводу та прогнози стосовно того, чи стане РНБО додатковим важелем впливу у системі стримувань і противаг в Україні, дізнавайтесь з аналітичного огляду І. Рудя в першому випуску цьогорічного «Резонанса»

Культура

Культура

Упродовж усіх років державної незалежності в культурній сфері здійснювалися трансформації, які супроводжували перехід від авторитарного устрою до плюралістичного суспільства. У результаті цих змін культура поступово та частково позбавилася негативних рис радянського зразка. Водночас накопичувалися негативні явища. Аналіз негативних тенденцій, які супроводжували транзит українського суспільства від авторитарної моделі до демократичної, показує, що їхню причину необхідно шукати передусім у сфері культурних і гуманітарних цінностей. Докладніше про шляхи оптимізації національної культурної політики в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.