• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Вибори

Вибори

Україна, нарешті, визначилася з нормативно-правовою базою для проведення місцевих виборів. 14 липня Верховна Рада прийняла Закон № 2831-3 «Про місцеві вибори». Про новації закону та думки експертів з цього приводу дізнавайтесь з аналітичної статті Н.Тарасенко в № 51 «Резонансу»

Збройний конфлікт у Закарпатті

Збройний конфлікт у Закарпатті

11 липня вітчизняний інформаційний простір сколихнули численні повідомлення ЗМІ і соцмереж про збройний конфлікт за участі «Правого сектору» у Закарпатті. Ситуація із стріляниною в Мукачевому активно коментується представниками владних структур, політиками, партійними лідерами, оглядачами, громадськістю. Привертає увагу амплітуда тональності коментарів: від різкого засудження дій «Правого сектору» до його беззастережної підтримки. Версії і коментарі стосовно ситуації збирала Т. Гранчак – дізнавайтесь докладніше з аналітичного огляду в № 50 «Резонансу» (с. 3-18). http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez50.pdf

Facebook навчився впізнавати людей на фото зі спини

Facebook навчився впізнавати людей на фото зі спини

Фахівці зі штучного інтелекту в компанії Facebook вивели алгоритм, здатний визначити особу людини на фотографії, навіть якщо вона стоїть спиною. Програма здатна аналізувати зачіску, одяг і навіть жести користувачів по вже завантажених раніше фотографіях. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12.

Росії бракує тролів

Росії бракує тролів

Російська компанія «Интернет-исследования» з Петербурга, відома як «фабрика тролів», незважаючи на недавні заяви про те, що компанія зараз не має ні офісів, ні штату співробітників, вербує нових працівників. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12.

Діяльність НАН України

Діяльність НАН України

2014 рік, останній рік звітного періоду, ще раз засвідчив здатність учених Національної академії наук спрямовувати зусилля на вирішення найгостріших проблем, що постають перед державою. Зараз це – вкрай вразливі та болючі проблеми, пов’язані з агресією Росії. В академії було проведено повну інвентаризацію розробок подвійного призначення і відповідні пропозиції надано Президенту України та уряду. З 2015 р. започатковано цільову наукову програму з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави. Незабаром буде підбито підсумки конкурсного відбору і розпочато фінансування проектів. Обов’язкове впровадження їхніх результатів в оборонно-промисловому комплексі є виключно важливим завданням наступного періоду. Докладніше про діяльність НАН України у 2009–2014 рр. і основні завдання наступного періоду у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.