• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Інтерв’ю з членом Конституційної комісії О. Л. Копиленком

Олександр Копиленко: …Якщо ми виходимо з того, що Крим був, є та залишається українською територією, а нинішній конфлікт на Донбасі буде розв’язаний, то внесення в нову редакцію Конституції України норми про те, що Крим та Донбас є окупованими частинами території України, я вважаю недоцільним

Інвестиційної конференція Україна − США

Інвестиційної конференція Україна  − США Україна спільно з США створить дорожню карту щодо підвищення інвестпривабливості; Зміни до Конституції України у частині децентралізації передбачають два роки перехідного періоду; США позитивно оцінили результати реформ в енергетичному секторі України; Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон «Про Національну поліцію»; Україна і Канада офіційно завершили переговори про створення зони вільної торгівлі; Верховна Рада ратифікувала меморандум між урядами України та Німеччини про отримання 500 млн євро позики для Донбасу. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 39 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».

Правий Сектор

Правий СекторПрезидент України Петро Порошенко провів засідання Військового кабінету РНБО, на якому обговорювалася ситуація в зоні АТО, а також події в Мукачеві. За словами Глави держави, зростання напруги на лінії зіткнення на Донбасі дивним чином синхронізується зі спробою дестабілізувати ситуацію в глибокому тилу, за тисячу кілометрів від фронту, де з'явилися люди з важким озброєнням. Детальніше, про думки і прогнози експертів стосовно ситуації, що склалася, у коментарі С. Горової до Випуску 39 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Реформа правоохоронної системи

Реформа правоохоронної системиОдин з основних напрямків реформування системи силових структур в Україні − створення Національної поліції. На церемонії складення присяги двома тисячами співробітників столичної патрульної поліції на вірність українському народу, Президент України Петро Порошенко підкреслив, що новостворена патрульна поліцейська служба є символом впровадження реформ у державі. Більш детально, про початок роботи патрульної поліцейської служби в Україні та прогнози експертів у коментарі С. Горової до Випуску 38 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Децентралізація влади

Децентралізація владиПрезидент Болгарії підтримав курс реформ українського уряду; Підписано меморандум про взаєморозуміння між Верховною Радою і Європарламентом; Рада підтримає зміни до Конституції в через тиждень, − Президент; 19 областей вже мають затверджені на рівні регіону перспективні плани формування територій громад; Антикорупційне бюро може запрацювати наприкінці вересня; Президент запропонував Парламенту ратифікувати Меморандум з Німеччиною щодо кредиту на 500 млн євро на відбудову інфраструктури на Сході України. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 38 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».