• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Лазер і лазерні вимірювачі

Лазер і лазерні вимірювачі

Наука

Сучасне виробництво важко уявити без такої унікальної технології генерування енергії, як лазер – надзвичайно потужне джерело випромінювання та інструмент безконтактної обробки різноманітних матеріалів. Аби ефективно, надійно та безпечно його застосовувати, потрібне спеціальне вимірювальне обладнання, яке контролювало б параметри та точність роботи променя. Саме такі вимірювачі і розробляють науковці Інституту фізики НАН України. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Біотехнології у сільському господарстві

Біотехнології у сільському господарстві

Упродовж останнього десятиліття світовий розвиток науки демонструє стійку тенденцію до поширення застосування біотехнологій – потужного інноваційного інструменту, у якому використовуються молекулярно-біологічні й насамперед молекулярно-генетичні процеси. Учені ведуть мову навіть про так звану «біотехнологічну революцію», яка вже в середньостроковій перспективі визначатиме майбутнє людства практично в усіх сферах життя. Дедалі більше методи біотехнології застосовуються у сільському господарстві. Докладніше про здобутки українських дослідників у цій галузі в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Призначення М. Саакашвілі

Призначення М. Саакашвілі

Кінець минулого тижня відзначився резонансною подією – призначенням екс-президента Грузії М. Саакашвілі головою облдержадміністрації Одеської області. Нове призначення спричинило широкий інформаційний резонанс і жваве обговорення в ЗМІ. Висловлені оглядачами та експертами думки варіюються від підтримки «ефективного реформатора» у «складному регіоні стратегічного значення» до скептичної оцінки кадрового потенціалу чинної влади та критики чергового прояву конфлікту між П. Порошенком і І. Коломойським. Детальніше про коментарі й прогнози експертів стосовно того, чи відбудеться на Одещині "грузинське диво" читайте в огляді Т. Гранчак в червневому "Резонансі" (№ 39).

Семіотика права

Семіотика праваЦентр досліджень соціальних комунікацій пропонує до перегляду актуальне дослідження Львівського державного університету внутрішніх справ:

Балинська О. М. Семіотика права: монографія / О. М. Балинська. – Львів: ЛьвДУВС, 2013. – 416 с.

У монографії запропоновано новий науковий напрям – семіотику права як філософсько-правову концепцію, що здатна забезпечити дослідження права як системи специфічних функціонально зорієнтованих знаків, кодів, символів тощо. Для цього здійснено лінгвістично-семіологічний аналіз їх суспільного змісту, виникнення, розвитку, функціонування та сприйняття соціальними суб’єктами у процесі правових відносин, а також продемонстровано прикладний аспект застосування семіотичного підходу у праві й розкрито характеристику поняття homo semioticus як знакової одиниці правової дійсності.

«UNIVERSITATES. НАУКА ТА ПРОСВІТА»

«UNIVERSITATES. НАУКА ТА ПРОСВІТА»До Вашої уваги Центр досліджень соціальних комунікацій пропонує:

Всеукраїнський науково-популярний щоквартальний журнал «UNIVERSITATES. Наука та просвіта» Асоціації випускників, викладачів і друзів ХНУ імені В. Н. Каразіна №1 за 2015 рік.