• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Дні науки та культури Республіки Індія

Дні науки та культури Республіки Індія

наука

Всеукраїнською асоціацією індологів та Державною установою «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» були ініційовані та організовані Дні науки та культури Республіки Індія в Україні.Докладніше про заходи, що відбулися у рамках проведення Днів науки та культури Республіки Індія в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

«Декомунізаційний пакет»: pro et contra

«Декомунізаційний пакет»: pro et contra9 квітня Верховна Рада України ухвалила ряд законів, які заклали підвалини для декомунізації або десовєтизації України, – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КДБ, вшанування борців за волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Ухвалені закони спричинили помітний суспільний резонанс з широкою амплітудою думок – від бурхливого схвалення до не менш бурхливого засудження – в Україні і в світі. Одні вважають їх не на часі в умовах війни на Сході, розглядаючи як чинник посилення напруженості в країні (на кшталт сумнозвісного законопроекту про скасування «мовного» закону Ківалова-Колесніченка) та інструмент відволікання громадськості від загрозливих тенденцій в соціально-економічній сфері, інші стверджують, що ухвалення таких законів відбувається із запізненням і сподіваються, що їх прийняття стане чинником зміцнення національної самосвідомості українців і «запобіжником» від повернення в тоталітарне минуле. Детальніше про законодавчі новації та їх оцінку експертами й політиками дізнавайтесь з аналітичного огляду Т. Гранчак в № 28 «Резонансу».

Ответственность за безопасный полет начинается на земле

Ответственность за безопасный полет начинается на землеВсе европейские и американские курсы по лечению аэрофобии, начинаются с утверждения, что самолет является чрезвычайно надежным транспортным средством: все технические структуры, узлы и соединения самолета, которые отвечают за безопасность полета, дублированы или даже триплированы. При отказе одного из соединений безопасная посадка возможна на дублирующем соединении.

Засідання Комісії з реформи Конституції України

Засідання Комісії з реформи Конституції України

У Києві 6 квітня відбулося перше засідання комісії з реформи Конституції України за участю Президента України Петра Порошенка. Внесення поправок до Конституції – один із пунктів мирної угоди «Мінськ–2». Остаточний варіант поправок до Конституції комісія має напрацювати в серпні-вересні, щоб у другому читанні (поправки в Основний закон приймаються на двох різних сесіях ВР) Рада затвердила їх до місцевих виборів, які пройдуть 25 жовтня. Більш детально про засідання даної комісії та експертні думки щодо можливих змін в Основний Закон нашої країни в коментарі С. Горової до Випуску 26 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».