• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Культурна дипломатія

Культурна дипломатія

Сьогодні проблема упізнавання України у світі є ще більш актуальною, зважаючи на агресивну політику Російської Федерації та поширення нею неправдивої інформації про нашу країну. Існує нагальна потреба запобігти спотворенню іміджу України та позитивно вплинути на уявлення міжнародної спільноти про нас. На часі посилення культурної присутності України у світі, пошук діалогу та налагодження нових зв’язків, звернення до засобів культурної дипломатії, так званої «м’якої сили» зовнішньої політики. Докладніше про досвід функціонування європейських інститутів культурної дипломатії у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Енергетична платформа України

Енергетична платформа України

26 лютого 2015 р. у приміщенні Великої конференец-зали Національної академії наук України пройшла Міжнародна конференція «Україна — енергонезалежна держава», в якій взяли участь співробітники СІАЗ НБУВ. Організаторами цього заходу виступили Асоціація «Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати» (ICC Ukraine), Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України, Асоціація інженерів енергетиків України та Всеукраїнська громадська організація «Українська вітроенергетична асоціація».

Імовірні сценарії

Імовірні сценарії

Незважаючи на перемир’я, ситуація на Донбасі залишається напруженою і є об’єктом пильної уваги вітчизняних і зарубіжних політиків, експертів, громадськості. Чи вдасться втримати мир? Наскільки реальним є сценарій залучення миротворчого контингенту? Які варіанти розвитку подій розглядаються експертним середовищем?  Відповіді на ці та інші питання узагальнювала Н. Тарасенко – дізнавайтесь з аналітичного матеріалу «Сценарії завершення війни на Донбасі очима експертів» у № 16 «Резонансу» (Початок. Завершення в наступному випуску 5.03.2015).

Нагнітання паніки

Нагнітання паніки

Російська пропагандистська машина активно втручається в будь-які невдачі суспільного та економічного життя в Україні, розкручуючи теми поразок та близького кінця в соціальних мережах. Останнім часом фейкові акаунти в соцмережах, що мають ознаки бот-мережі, почали розкручувати тему фінансового Майдану. Також помітна активність ботів Кремля з приводу падіння курсу гривні. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4.

Інформаційне протистояння

Міністерство інформаційної політики запустило сайт під назвою «Інформаційні війська України», який закликає волонтерів долучатися до інформаційної боротьби. Детальніше про те, як можна допомогти державі на “інформаційному полі бою” читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4.