• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Телемедицина в Україні

Головною метою реформи медичної галузі в Україні є поліпшення здоров’я населення завдяки забезпеченню рівного й справедливого доступу всіх громадян до медичних послуг належної якості.

Президентська програма реформ до 2020 р. та проект Коаліційної угоди називають медичну реформу та, зокрема, розвиток телемедицини першочерговим завданням. Використання сучасних телемедичних систем є одним з найперспективніших шляхів реформування вітчизняної системи охорони здоров’я. Завдяки їй  медики отримують можливість використовувати всесвітню інформаційну базу даних і обмінюватися досвідом з колегами з різних куточків світу. Про сьогодення та перспективи телемедицини; діяльність ДКНПЦТ МОЗУ; широкомасштабний проект «Телемедицина»; міжнародний досвід її застосування у статті І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», №19 (122).

«Особливий період»: коли і чим закінчиться?

 

Протистояння України та самопроголошених «ДНР/ЛНР», яке з багатьох причин не носить назви «війна», залишаючись нею за змістом, ось уже більше двох років є головною проблемою не лише нашого соціуму, а й  стало однією з «топ-тем» міжнародного політикуму. Через юридичні колізії та наявність у законодавчих актах таких визначень як: «АТО», або  «особливий стан», замість тих, які б відповідали дійсності, МОУ не може звільнити тисячі контрактних військових. Щоб подолати цю юридичну колізію та уникнути соціального напруження у ВР було зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення строків військової служби за контрактом) № 3710 від 23.12.2015. Про цеу статті С. Полтавця «Громадська думка про правотворення», №19(122).

Проект нового ГПК: переваги і недоліки

Реформування процесуального законодавства в межах чергового етапу судової реформи означилось розробкою проекту нового Господарського процесуального кодексу України. Документ викликав жваве обговорення під час дискусії «Проект Господарського процесуального кодексу: переваги і недоліки» за круглим столом, організованим комітетом з процесуального права АПУ. На переконання учасників обговорення, пропоновані зміни до нормативно-правового акта, покликаного визначити засади здійснення господарського судочинства, в цілому є позитивні і необхідні. Але, перш ніж їх запроваджувати, варто було б скористатися досвідом іноземних країн, проаналізувати напрями розвитку судочинства в інших правових системах, щоб законодавство України не ставало ареною для експериментів. Новації, плюси та мінуси у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №19 (122).

Проблеми захисту прав вимушених переселенців

27 жовтня 2016 р. відбувся міжнародний круглий стіл «Проблеми захисту прав і свобод вимушених переселенців, а також інтересів громадян або держави на тимчасово окупованих територіях та в районах проведення антитерористичної операції». Захід проведено з метою об’єднання наукової спільноти та зацікавлених організацій і установ у пошуку ефективного з точки зору практичної реалізації механізму захисту в Україні прав і свобод вимушених переселенців, а також інтересів громадян або держави в особливих умовах. У його роботі та подальшому обговоренні нагальних питань зазначеної проблематики взяли участь ректор НАПУ І. Присяжнюк, керівник проекту РЄ «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» Г. Христова, експерт Ради Європи, Центру з адвокації стандартів РЄ(ACCESS) К. Параскева, представник уповноваженого ВРУ з питань дотримання прав ВПО Ж. Лук’яненко, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Г. Тука та ін. Насамкінець організатори підготують збірник матеріалів, доповідей і виступів учасників заходу. Про це у  матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 19 (122).