• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Facebook читатиме наші думки

Facebook читатиме наші думки

Команда Facebook розглядає можливість розробки технології, що читатиме мозкові хвилі так, що не треба дивитися на телефон, щоб набрати електронну пошту, а достатньо буде лише подумати. Мета полягає у створенні системи, здатної набирати сто слів за хвилину подумки.

Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8 (С. 7).

Підтримка українських науковців у програмі «Горизонт 2020»

Підтримка українських науковців у програмі «Горизонт 2020»

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: конкурс з обрання членів Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій; стан та перспективи участі України у програмі «Горизонт 2020»; співробітництво між НАН України та УСПП; підсумки засідання Ради президентів академій наук України; заходи на підтримку науки, які пройшли у рамках всесвітньої ініціативи «Марш за науку»; реалізацію пілотного проекту дослідницького університету нового типу, що створюється шляхом реорганізації Фізико-технічного навчально-наукового центру НАН України у Державну наукову установу «Київський академічний університет НАН України та МОН України» та багато іншого.

Перспективні технології юридичної освіти в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі України

Перспективні технології юридичної освіти в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі України27 квітня 2017 р. старший науковий співробітник НЮБ НБУВ Закірова С.Г. з науковим повідомленням «Перспективні технології юридичної освіти в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі України»  взяла участь у роботі науково-практичної конференції «Правова освіта в Україні: еволюція, сучасний стан, перспективи розвитку», яка відбулася в Академії адвокатури України. Учасники конференції обговорили загальнотеоретичні засади, проблеми реформування, прикладні та спеціальні аспекти правової освіти в Україні.

Децентралізація в Україні: сучасний стан законодавчого забезпечення процесу реформування

Децентралізація в Україні: сучасний стан законодавчого забезпечення процесу реформування

Незважаючи на правомірні нарікання на темпи роботи законодавців, суспільство нарешті дочекалося прийняття важливих для реформи децентралізації законів. Аналізуючи останні законопроекти, прийняті ВРУ 9.02.2017(№ 4772, № 2489, № 4742 і № 4110) можна стверджувати, що вони   вкрай актуальні для реформування місцевого самоврядування. Отже, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Україні відбудуться 30.04.2017 року. Виборчий процес на рівні органів самоврядування сприятиме формуванню відповідальної влади на місцях. Попри певні застереження з боку представників громадського та експертного середовища, в цілому і політикум, і суспільство, і міжнародні партнери позитивно оцінюють реформу децентралізації влади і розбудови місцевого самоврядування. Про новації, недоліки та позитиви законів; законопроект(№5520); ухвалення якісних місцевих нормативно-правових актів;думки експертів, політиків, нардепів з цього приводу таін. у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення»,  2017, № 8 (133).