• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Причини та наслідки загострення ситуації на Донбасі

Причини та наслідки загострення ситуації на Донбасі

 

Ескалація, яка відбулася наприкінці січня на Сході України, сколихнула інформаційний простір та призвела до збільшення жертв, не лиші по обидві сторони конфлікту, а й серед мирного населення. Разом з цим активізувалася і світова спільнота, яка одразу ж закликала сторони конфлікту до припинення вогню.

Детальніше про причини ескалації, можливі наслідки та реакцію світової спільноти дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненко «Ескалація конфлікту на Донбасі: причини, прогнози, реакція світу» в № 9 «Резонансу» (с. 3 – 14).

Новий рік – новий курс?

Новий рік – новий курс?

Моніторинг вітчизняного інформаційного простору засвідчив, що в січні цього року питання коливань обмінного курсу гривні, посіло помітне місце серед повідомлень вітчизняних ЗМІ. При цьому нерідко висловлювалися доволі песимістичні очікування щодо динаміки обмінного курсу гривні.

Детальніше про курс гривні в новому році та прогнози на майбутнє читайте в аналітичному огляді С. Кулицького  «Обмінний курс гривні в січні 2017 року та оцінка його динаміки на найближчу перспективу» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 52 - 63).

Питання Криму в світовій політиці

Питання Криму в світовій політиці

Ціна кримського питання виходить далеко за рамки вирішення проблеми російсько-українських відносин. Прогнозований деякими експертами і політиками і варіант розміну Криму на Донбас з подальшим зняттям санкцій може істотно змінити геополітичний порядок і узаконити підхід до порушення територіальної цілісності держав шляхом керованого ззовні хаосу.

Детальніше, про  ціну кримського питання дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Крым – цена вопроса» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 49 ‑ 52).

Декомунізація свят

В Україні триває процес декомунізації. Цього разу під дію закону може потрапити ряд радянських свят. Відповідний законопроект «Про державні свята в Україні» розробив Український інститут національної пам’яті (УІНП), про що повідомив його директор В. В’ятрович.

Детальніше, про особливості декомунізації свят та доцільність цього процесу дізнавайтеся з аналітичного огляду Т. Гранчак «Декомунізація свят – чи на часі?» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41 ‑ 49).

Український політичний прогноз 2017

Український політичний прогноз 2017

Останнім часом у своїх прогнозах експерти прив’язують внутрішню політику України до зовнішньополітичних чинників. Мотивуючи свої дії складною зовнішньополітичною ситуацією, провладні сили намагаються зберегти владу. Тоді як опозиційні сили намагаються домогтися дострокових виборів.

Детальніше про прогнози, щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Політичні прогнози щодо внутрішньої політики України на 2017 рік» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 32 ‑ 41).