• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Аахенська зустріч: спроба реанімування нормандського формату?

10 травня відбулася чергова зустріч лідерів України, Франції й Німеччини в м. Аахен (Німеччина). Е. Макрон, А. Меркель і П. Порошенко обговорювали не лише українське питання, а й безпеку ЄС у контексті взаємовідносин зі Сполученими Штатами Америки.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Зустріч трьох лідерів нормандського формату в Аахені: підсумки й перспективи» в № 10  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-10).

PayPal в Україні: питання залишається відкритим

Чергові повідомлення щодо впровадження міжнародного сервісу електронних платежів PayPal в українську економіку викликає суттєвий розголос у громадянському суспільстві. Правовою спробою певною мірою його легалізувати вважається законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів», поданий до ВР ще 4 листопада 2016 р., а вже 20 червня 2017 р.  був відхилений. Аналіз ситуації на українському ринку доводить, що висловлені фахівцями й експертами аргументи «за» і «проти» залишаються практично такими ж актуальними, як і раніше. Тож щодо PayPal в Україні, статус проблеми так і залишається: запровадити не можна чекати. І де буде поставлено кому, поки що не зрозуміло. Детальніше у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2018, №7(151).

Проблеми та перспективи створення Національного бюро фінансової безпеки в Україні

Проблеми та перспективи створення Національного бюро фінансової безпеки в Україні

Ситуація щодо розслідування фінансових злочинів вимагає швидкого і ефективного вирішення, яке задовольнило б вимоги експертного середовища та бізнесу. Оцінюючи зареєстрований у ВР законопроект про Національне бюро фінансової безпеки України, політики, експерти, представники бізнес кіл зазначили цілий ряд недоліків даної ініціативи. У ньому  має бути реалізована концепція принципово нового органу з новими кадрами, єдиного відомства, уповноваженого розслідувати фінансові злочини, діяльність якого дійсно буде спрямована на захист прав держави та приватного бізнесу. Тому має відбутися відкрите і конструктивне обговорення за участю всіх зацікавлених сторін, щоб отримати якісний консолідований документ. Новели та новинки даного законопроекту, його плюси та мінуси; інші зареєстровані проекти законів в сфері фінбезпеки; думки експертів і фінансистів тощо у публікації І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2018, №7(151).

Захист суддів як гарантія верховенства права

Захист суддів як гарантія верховенства права

Принцип незалежності суддів та їх недоторканості є важливою гарантією самостійності судової влади. Стан вітчизняної судової системи вже давно непокоїть українське суспільство, а всі вжиті заходи, у тому числі й щодо вирішення відповідних завдань судової реформи, поки що відчутно не вплинули на забезпечення реальної незалежності суддів. Аби механізми реформування судової системи стали дієвими, потрібно ретельно оцінити ефективність нових правових норм стосовно діяльності суддів та органів суддівського самоврядування та законодавчо забезпечити їх незалежність, а саме розробити і прийняти закон про Службу судової охорони та внести відповідні зміни до інших законів. Це має відновити довіру до судової влади у суспільства та стати гарантією її недоторканості. Докладніше про це у матеріалі О.Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №7(151).

Інформаційний ярмарок – 2018

Інформаційний ярмарок – 201815 - 16 травня 2018 року структурні підрозділи Центру досліджень соціальних комунікацій НБУВ взяли у часть у 10-му «Інформаційному ярмарку – 2018» - презентації-виставці ресурсів організацій, що надають технічну, аналітичну та консультативну допомогу Верховній Раді України, який традиційно проходив за сприяння Апарату Верховної Ради України та Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».