• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Результати аудиту науково-інноваційної системи України

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: вручення нагород «Лідер науки України 2016. Web of Science award»; звіт про результати аудиту науково-інноваційної системи України з використанням інструментів програми «Горизонт-2020»; завдання та заходи щодо створення наукового підґрунтя майбутнього інноваційного лідерства країни; внесок українських науковців у фундаментальні дослідження нейтрино; поглиблення співпраці між науковцями КПІ ім. Ігоря Сікорського та ІКД НАНУ-ДКАУ; нагородження переможців першого Конкурсу на краще книжкове видання НАН України; підсумки Загальних зборів НАМН України та багато іншого.

Чого очікувати від підвищення мінімалки до 3200 грн?

Однією з найбільш резонансних подій цьогорічної осені в Україні була заява уряду про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 р. до 3200 грн. на місяць.

Детальніше про можливі соціально-економічні наслідки урядової новації читайте у заключній частині аналітичного огляду С. Кулицького  «Про ймовірні економічні наслідки встановлення мінімальної зарплати в Україні у 3200 гривень з початку 2017 року» в № 24 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42 - 50).

Окремі аспекти проведення виборів в ОТГ

Активізація політичних партій найбільш виразно спостерігалася під час перших виборів в об'єднаних територіальних громадах 11 та 18 грудня 2016 року. Особливе місце під час виборів в ОТГ займає етап формування територіальних виборчих комісій (ТВК) та виборчих округів.

Детальніше про особливості проведення місцевих виборів в ОТГ читайте у аналітичному огляді В. Пальчук  «Особливості місцевих виборів в ОТГ: формування ТВК та виборчих округів» (с. 27 - 41).

Децентралізація триває: вибори в ОТГ

11 та 18 грудня, пройшли місцеві вибори в об'єднаних територіальних громадах. Проведення цих виборів стало черговим кроком у процесі реалізації реформи децентралізації влади та підсумковим етапом об’єднання територіальних громад, а також набуття повноважень новими органами самоврядування.

Детальніше про перші результати місцевих виборів читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вибори в ОТГ: успіх децентралізації та партійна боротьба» в № 24 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 19 - 27).

Чи вплине зміна політичних еліт в Європі на процес інтеграції України в ЄС?

 

Зовнішньополітична діяльність української влади спрямована на поглиблення інтеграції з Європейським союзом. Проте останні зміни в настроях європейців засвідчують, що шлях інтеграції України до ЄС може бути значно складнішим. Адже набирають популярності політичні сили, які досить скептично ставляться до перспектив Євросоюзу.

Детальніше, про особливості інтеграції України в ЄС у сучасних умовах читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Перспективи відносин України з країнами Заходу в умовах зміни політичних еліт в Європі» в № 24 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 12 - 19).