• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Схід і Південь України: час, простір, соціум

Схід і Південь України: час, простір, соціумЦентр досліджень соціальних комунікацій представляє до вашої уваги бібліографічний покажчик «Схід і Південь України: час, простір, соціум». У ньому представлено монографії, збірники, матеріали наукових конференцій, довідкові, картографічні та бібліографічні видання, що висвітлюють історичні процеси державотворення, суспільно-політичного і соціально-економічного розвитку, еволюцію науково-освітньої і культурної сфери Півдня і Сходу України, зокрема Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та Криму. Відображено документи, видані в Україні та за її межами з кінця XVIII ст. до 2015 р. українською, російською та іншими мовами.

Українсько-чеське наукове співробітництво

Українсько-чеське наукове співробітництво

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: результати конкурсу спільних українсько-чеських науково-дослідних проектів на 2017–2019 рр.; спільний конкурс НАН України та УНТЦ за програмою «Цільові дослідження та розвиваючі ініціативи»; проблеми та перспективи розвитку вітчизняної космічної галузі; внесок НАН України в інноваційний розвиток України; досвід вирішення проблеми наукової еміграції у державах, які перебувають у стані політичної та економічної трансформації; європейський досвід створення консолідованих інформаційних ресурсів та багато іншого.

Вітаємо Рустема Жангожу із нагородженням премією імені Миколи Гоголя

Колектив Центру досліджень соціальних комунікацій НБУВ щиро вітає нашого співробітника Рустема Наїули Жангожу, казахського, українського вченого, доктора філософських та політичних наук, професора, академіка мистецтвознавства Казахстану з присудженням міжнародної літературної премії ім. М. Гоголя «Тріумф».

 

Третя річниця – не «третій Майдан»

Третя річниця – не «третій Майдан»

З 18 по 22 лютого в Україні відбулися заходи, приурочені до третьої річниці перемоги Майдану та Дня героїв Небесної Сотні. Цьогоріч вони супроводжувалися досить тривожними очікуваннями, щодо дестабілізації ситуації в країні.

Детальніше, про протестну активність у третю річницю Майдану читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Акції протесту у третю річницю Майдану на тлі „не майданних” настроїв суспільства» в № 14 «Резонансу» (с. 3 - 12).

Political games, або створення Державного бюро розслідувань в Україні

Political games, або створення Державного бюро розслідувань в УкраїніВийшла друком монографія «Politicalgames, або створення Державного бюро розслідувань в Україні».

Автор монографії –  Олена Бусол  –  доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Центру досліджень соціальних комунікацій НБУВ НАН України.

Книга актуальна та затребувана як ніколи тепер, у період створення та становлення в Україні нового правоохоронного органу – Державного бюро розслідувань. У книзі розглянуто український аналог Федерального бюро розслідування Сполучених Штатів Америки через теорію поля політики із застосуванням методів аналітичної розвідки, зокрема у мережі Інтернет.