• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • ХVII Мiжнародний фiнансовий форум

Результати місцевих виборів 30 квітня 2017 р. (західний регіон)

Результати місцевих виборів 30 квітня 2017 р. (західний регіон)

Останній день квітня 2017 р. був досить важливим для частини наших співвітчизників, а в певному сенсі також і для країни в цілому. У рамках реформи децентралізації в 47 об’єднаних територіальних громадах по всій Україні громадяни обирали собі місцеву владу, в тому числі і в західних областях.

Детальніше, про результати місцевих виборів в західних областях України читайте в аналітичному огляді М. Дем'яненка «Результати виборів 30 квітня 2017 р. у західних областях: політичний аспект)» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 5 - 10).

Мобільний телефон як засіб стеження

Мобільний телефон як засіб стеження

Вчені поділилися новим методом стеження за власником смартфона за допомогою технології ultrasonic cross-device tracking, яка вбудовується в рекламу. Технологія видає високочастотні звуки, які не чує людське вухо, але сприймає мікрофон пристрою. Як тільки смартфон отримує сигнал, він запускає рекламний ролик, який являє собою програму, що збирає всю інформацію про власника пристрою. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 41-42).

Google попереджає про шкідливу розсилку

Google попереджає про шкідливу розсилку

Розсилка, замаскована під сервіс Google Docs, почала надходити на електронні скриньки користувачів. Отже, компанія Google попереджає користувачів поштового сервісу Gmail про її шкідливість. Зокрема, у листі, автором якого може бути вказаний знайомий одержувача, пропонується відкрити документ в Google Docs. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 39).

Зміни в алгоритмі стрічки новин Facebook

Зміни в алгоритмі стрічки новин Facebook

Cистема cоціальної мережі Facebook буде знижувати пости з посиланнями на сайти «низької якості». Під це визначення потраплять сайти з малим обсягом контенту, дратуючим контентом, шкідливою або шокуючою рекламою. Перш ніж запровадити ці зміни, Facebook провела опитування серед користувачів. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 11).

«Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

«Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України16-17 травня 2017 року Служба інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади, Фонд Президентів України та Національна юридична бібліотека взяли участь у 9 «Інформаційному ярмарку – 2017», що проходив у Верховній Раді України. Традиція організації таких виставок була започаткована у 1998 році з метою презентації ресурсів організацій громадянського суспільства та міжнародних донорських організацій, що співпрацюють з ВРУ.