• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Окупація Росією Криму та російська агресія на Донбасі визначили кардинальну зміну умов розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні, починаючи з 2014 р.

Детальніше про вітчизняний ОПК читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Сучасний етап розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 54-69).

Законодавчі новації у питанні передачі земель ОТГ

Законодавчі новації у питанні передачі земель ОТГ

У питанні, яке законодавчо регулює передачу земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад, крига скресла. Кабінет Міністрів України погодив законодавчі механізми передачі у власність ОТГ землі, у тому числі землі поза межами населених пунктів.

Детальніше про механізми управління земельними ресурсами в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Розширення повноважень ОТГ у сфері земельних відносин» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-54).

Політичні аспекти газових питань в Європі

Політичні аспекти газових питань в Європі

У доповіді економічних експертів британської нафтогазової корпорації British petroleum робиться прогноз, про те, що Росія збереже за собою пріоритетні позиції на енергетичному ринку аж до 2040 р., однак для збереження лідерства Москві необхідні ринки збуту.

Детальніше про ситуацію що склалася на європейському ринку природного газу читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Коллизии на европейском рынке природного газа (политическая составляющая)» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-43).

Введення миротворчого контингенту на Сході України

Введення миротворчого контингенту на Сході України

Ідея проведення миротворчої операції під егідою ООН на території окупованого Донбасу активно обговорюється українськими й зарубіжними експертами та політиками як реальний спосіб припинення військового конфлікту в регіоні.

Детальніше про перспективи миротворчого контингенту на Донбасі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Миротворча місія ООН як спосіб вирішення конфлікту на Донбасі: оцінки експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.24-38).

Миротворча місія на Донбасі: позиції сторін конфлікту

Миротворча місія на Донбасі: позиції сторін конфлікту

На сьогодні питання миротворчої місії на Донбасі є одним з ключових для припинення безпосередніх бойових дій. Сторони конфлікту використовують питання миротворців як елемент тиску на опонентів, висуваючи часто повністю протилежні тези щодо ролі, повноважень і розташування миротворчої місії.

Детальніше про спроби врегулювання конфлікту на Донбасі дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Позиція політичного керівництва РФ щодо вирішення конфлікту на Сході України в оцінках експертів» в № 5  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-24).