• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Економічний ефект безвізу

Економічний ефект безвізу

Отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом стало однією з найгучніших подій, що набула розголосу в ЗМІ. Поза всяким сумнівом, ця подія матиме доволі вагомий вплив на життєдіяльність українського суспільства, у тому числі й у економічній сфері.

Детальніше про економічні наслідки безвізу для Україні читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Імовірні економічні наслідки від запровадження безвізового режиму Європейського Союзу для України» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 52-64).

Зростання фінансового ресурсу ОТГ та його вплив на розвиток регіонів

На початку процесу фінансової децентралізації 2015 р. у результаті передачі окремих доходів з державного бюджету, запровадження нового виду податку, розширення бази оподаткування, запровадження нових субвенцій в галузях освіти та охорони здоров’я місцеві бюджети отримали значний фінансовий ресурс.

Детальніше про вплив фінансової децентралізації на розвиток регіонів читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Бюджети місцевих рад: надходження та видатки в процесі реалізації реформи з децентралізації» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41-52 ).

Залучення управлінських фахівців як запорука ефективності ОТГ

Залучення управлінських фахівців як запорука ефективності ОТГ

Із впровадженням реформи з децентралізації, розширенням повноважень об’єднаних територіальних громад (ОТГ) помітно зросла потреба у відповідному кадровому забезпеченні. Досвід ОТГ засвідчив, що успішність їх функціонування залежить від якісного управлінського апарату.

Детальніше про процес кадрового забезпечення в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Тарасової «Кадрове забезпечення в об’єднаних територіальних громадах» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30-41 ).

Саміт НАТО в Брюсселі та українське питання

Серед важливих політичних подій травня своє ґідне місце зайняла і 28 зустріч на вищому рівні глав держав та голів урядів країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, що відбулася 25 травня 2017 р. у новій штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Детальніше про зустріч глав держав та голів урядів країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Саміт НАТО в Брюсселі і питання взаємовідносин з Україною» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 22-30 ).

Саміт країн «Великої сімки» у нових геополітичних умовах

Саміт країн «Великої сімки» у нових геополітичних умовах

Травень поточного року виявився насиченим важливими міжнародними заходами. Поряд з іншими, в італійському місті Таорміна на Сицилії 26–27 травня 2017 р. відбувся і саміт G7.

Про деталі проведення саміту G7 дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Саміт G7 в Італії: основні рішення в оцінках експертів» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16-22).