• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Чи бути ринку землі в Україні?

Чи бути ринку землі в Україні?

Питання створення повноцінного ринку землі в Україні сьогодні викликає багато різних застережень і домислів щодо можливих наслідків цього процесу. Останнім часом деякі політичні сили знову активізували спроби з запровадження продажу сільськогосподарських земель.

Детальніше, про перспективи впровадження ринку землі в Україні читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Мораторій на продаж землі: за і проти» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 51 - 59).

Перспективи діяльності українського парламенту, в оцінках експертів

Перспективи діяльності українського парламенту, в оцінках експертів

Проблема нестабільності парламентських об’єднань і періодичних закликів до дострокових виборів стала вже традиційною для українського парламентаризму. Коаліційні угоди зазвичай створювались в умовах закулісних переговорів та штучно підтримувались економічними, чи політичними важелями впливу.

Детальніше, про перспективи діяльності Верховної Ради читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Перспективи коаліції у Верховній Раді і робота парламентарів над резонансними законами в оцінках експертів» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 45 - 51).

Перспективи впровадження ЦНАПів в Україні

Перспективи впровадження ЦНАПів в Україні

На сьогодні триває процес розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у всіх регіонах України. Розвивати мережу таких центрів почали всього кілька років тому. Їх ідея в тому, щоб дати можливість людям в єдиному центрі подавати документи в різні державні органи.

Детальніше, про процес впровадження ЦНАПів в Україні, читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Особливості розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг в Україні» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 36 - 45).

Шпигунські програми в Google Play

Шпигунські програми в Google Play

Програми, що спеціалізуються на крадіжці даних облікових записів PayPal і Paxful, виявили на платформі Google Play. Програма Boost Views просувалася як інструмент для заробітку на YouTube. Інша програма, PaxVendor, використовувала дані біткоін-обмінника Paxful. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8 (с. 27-28).

Проект Wikitribune для боротьби з фейками

Проект Wikitribune для боротьби з фейками

 

Джиммі Вейлз (Jimmy Wales), засновник інтерактивної енциклопедії Wikipedia, анонсував створення нового проекту Wikitribune для боротьби з фейками. Кошти він планує зібрати за допомогою краудфандингу. Автор проекту сподівається найняти перших журналістів для сайту до 8 червня, коли у Великобританії відбудуться дострокові парламентські вибори. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8 (С. 19).