• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

До проблеми окупації Криму

До проблеми окупації Криму

Останні події в Криму розгортаються настільки стрімко, що будь-яка спроба їх аналізу виглядає недостатньою в світлі оперативної інформації, що надходить з півострова, і пропозицій, які лунають з вуст політиків та інших зацікавлених осіб.

Детальніше, про ситуацію в окупованому Криму, дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Крым: прогнозные оценки ситуации» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 40 ‑ 43).

Український парламент 2017: чого чекати?

Український парламент 2017: чого чекати?

Напружений стан в українському суспільстві сприяє поширенню ідей чергового переформатування виконавчої влади та законотворців. Періодично лунають заклики до відставки уряду чи дострокових виборів до українського парламенту.

Детальніше, про перспективи українського парламенту у 2017 році читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Прогнози діяльності Верховної Ради України у 2017 році: аналіз ситуації та оцінки експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28 - 33).

Розвиток науки у вищих навчальних закладах

Розвиток науки у вищих навчальних закладах

У 2017 р. фінансування наукових досліджень і розробок вишів та наукових установ, що належать до сфери управління МОН, збільшилось майже на 40 %. За словами міністра освіти і науки України Л. Гриневич, фінансування відбувається за прозорим конкурсним відбором, що дає змогу обирати кращі проекти та кращі команди, що здатні їх реалізувати. Торік у конкурсі взяли участь 132 навчальні заклади, які подали 834 проекти. З них експертами було відібрано 511, що будуть профінансовані цього року. Збільшення фінансування на науку дало можливість профінансувати конкурс таким чином, що переможці істотно збільшили свої видатки на наукову та науково-технічну діяльність. Докладніше про розвиток наукових досліджень у ВНЗ читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 32–34).

Проблеми реституції та можливості її запровадження в Україні

Проблеми реституції та можливості її запровадження в УкраїніАналітик Центру досліджень соціальних комунікацій С. Закірова 3 березня 2017 року взяла участь у програмі «Віра. Надія. Любов» телеканалу UA:Перший (Перший Національний), присвяченому проблемам реституції та можливостям її запровадження в Україні. У програмі обговорювалася необхідність проведення фахової інформаційної кампанії в Україні задля роз’яснення громадськості суті та принципів реституції і подолання спотворення справедливої ідеї відновлення права власності. Учасники обговорили можливості захисту старовинних будівель, церковного майна і об’єктів культурної спадщини в Україні.

Бібліотечне інтернет-обслуговування: стан та перспективи

Бібліотечне інтернет-обслуговування: стан та перспективиЦентр досліджень соціальних комунікацій пропонує до вашої уваги монографічне дослідження Бондаренко В. І., кандидата наук із соціальних комунікацій, старшого наукового співробітника СІАЗ НБУВ. У монографії комплексно досліджено зміст, специфіку та основні сучасні тенденції розвитку бібліотечного інтернет-обслуговування як перспективної форми комунікаційної взаємодії бібліотеки з користувачем.