• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Українське питання в контексті політичних змін окремих європейських країн

У Чехії завершився перший тур президентських виборів. До другого туру  виборів, крім чинного президента М. Земана відомого своєю проросійською позицією, вийшов колишній голова Академії наук Ї. Драгош. Не менш показові, з точки зору розвитку внутрішньоєвропейської ситуації, події відбуваються і в сусідній Австрії.

Про деталі можливого впливу політичних змін окремих європейських країн на відносини з Україною дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Президентські вибори в Чеській Республіці та протестні мітинги в Австрії у контексті українського питання» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-21).

Анексія Криму: перспективи повернення півострова

Проблематика, пов'язана з ситуацією навколо Криму, залишається у фокусі уваги ЗМІ, незважаючи на те, що більшість спостерігачів вважають, що в найближчому майбутньому вона навряд чи кардинально зміниться.

Детальніше про експертні оцінки щодо майбутнього Криму дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Настоящее и будущее Крыма в оценках отечественных и зарубежных экспертов» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-17).

Основні досягнення та невдачі президента П. Порошенка у 2017 році

Президент П. Порошенко, аналізуючи підсумки роботи української влади у 2017 р., заявив, що у 2017 р. українці змогли довести світові, що здатні на великі звершення та перемоги.

Детальніше про оцінку діяльності Президента України у 2017 році  читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Підсумки діяльності Президента України П. Порошенка у 2017 році в оцінках політиків і експертів» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Суддя Верховного Суду України М.В. Мазур: Верховний Суд працює над створенням власної структури судового рішення, яка б враховувала весь позитивний міжнародний досвід, у тому числі і європейський, для того, щоб судові рішення були більш вмотивованими і зрозумілими для тих, хто їх читає.

Бесіду провела С. Закірова, канд. іст. наук, ст. наук. співроб. НЮБ НБУВ.

Чому Білл Гейтс і Стів Джобс захищали своїх дітей від технологій

Дослідження, яке провели вчені Університету Сан-Дієго, показало, що восьмикласники, які приділяють багато часу соціальним мережам, страждають від депресії на 27 % частіше за своїх однолітків, що менше захоплені Інтернетом. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (С. 14).