• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

ПАТ «Укрпошта» запустила чат-бот в Telegram

Компанія «Укрпошта» запустила віртуального співрозмовника в месенджері Telegram. За допомогою чат-бота клієнти зможуть шукати та відстежувати поштові відправлення за номером. Бот також шукатиме відділення та його геолокації за індексом і ознайомлюватиме з базовими тарифами компанії. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 16 (с. 12-13).

Жнива-2017: очікування та проблеми

Українські аграрії завершили збір ранніх зернових культур і завершують збирання пізніх ярих - гречки, проса, кукурудзи, соняшнику.Поточний рік видався непростим для агросектору через аномальні погодні умови, що вплинули на якість зерна, а також суттєву активізацію земельного рейдерства.

Детальніше про поточну ситуацію в  агросекторі читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Основные проблемы уборочной кампании-2017 в освещении СМИ и экспертов агросектора» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 63-69).

Специфіка нинішнього етапу застосування міжнародних політично вмотивованих економічних санкцій

Останнім часом усе більшого поширення набувають міжнародні політично вмотивовані економічні санкції. Взагалі, сам по собі інститут політично вмотивованих економічних санкцій у системі міжнародних відносин не є чимось принципово новим для функціонування світової економіки.

Детальніше про сучасні міжнародні політично вмотивовані економічні санкції читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Політично вмотивовані економічні санкції як нова складова розвитку сучасної глобальної економіки» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 51-62).

Результати децентралізації у 2017 році: фінансовий аспект

Про позитивні результати фінансової децентралізації вже багато раз наголошувалосяце щорічне зростання обсягів власних ресурсів місцевих бюджетів, їхньої частки в структурі зведеного бюджету України. У 2017 р. прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом мають 366 ОТГ, власні доходи яких з початку року зросли у два рази.

Детальніше про результати фінансової децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Бюджети об’єднаних територіальних громад у 2017 році» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 40-50).

Чи буде на Донбасі миротворчий контингент ООН?

Питання появи миротворчих сил ООН на Донбасі як одного із засобів призупинення гарячої фази військового конфлікту на Сході України є актуальним протягом усього перебігу АТО.

Детальніше про можливість появи миротворців ООН на Донбасі читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Питання миротворчого контингенту ООН на Донбасі: позиції сторін та оцінки експертів» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-40).