• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Позапланові податкові перевірки

Позапланові податкові перевірки

Наприкінці 2016 року ВРУ продовжила дію мораторію на проведення перевірок органами державного нагляду та контролю на 2017 р., що дає змогу урядовцям декларувати послаблення тиску на бізнес. Так з 1 січня 2017 р. набув чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Однак його дія не стосується Державної фіскальної служби. Тому, останнім часом досить поширеною стала практика проведення податкових перевірок у межах кримінального провадження. Вирішення цієї проблеми вбачається в успішному проведенні судової реформи і оновленні суддівського складу. Маємо надію, що нові судді не будуть використовувати свої повноваження з метою здійснення тиску на платників податків. Про нормативне забезпечення позапланових податкових перевірок, порядок і правила їх проведення; думки експертів з цього приводу у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №4 (129).

Ювенальна юстиція в Україні

Ювенальна юстиція в Україні

За 25 років незалежності дитяче населення зменшилось майже у 2 рази і сьогодні становить 7,6 млн. дітей. В Україні досі відсутня цілісна система законодавства щодо захисту прав дітей, яка могла б створити працюючий державний інститут ювенальної юстиції. Відтак в українському суспільстві циркулює значна кількість неточної, а інколи навіть прямо неправдивої інформації щодо  даного інституту, яка може бути спростована тільки засобами роз’яснення і впровадженням певного «лікбезу». Тому ювенальну юстицію слід обов’язково впроваджувати, однак це має бути не копія «західної моделі», а особлива система допомоги дітям. Бо якщо зараз на державному рівні терміново не вжити необхідних заходів, нинішня загрозлива тенденція до скорочення дитячого населення України збережеться.  Так що таке ювенальна юстиція, і чим вона може допомогти запобіганню випадків порушення прав дітей в Україні? Докладніше про сутність цього правового інституту; міжнародні та вітчизняні законодавчі та нормативні акти;  шляхи вирішення цієї проблеми  від експертів та юристів; «Пекінські правила» у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», №4(129).

Західна Україна: виклики сьогодення

Західна Україна: виклики сьогодення

 

Військовий конфлікт на Сході України та пов’язані з ним події справедливо стали об’єктом підвищеної уваги громадськості та ЗМІ. Але, на жаль, непроста суспільно-політична ситуація спостерігається і в інших регіонах держави, зокрема в її західній частині.

Детальніше, про проблеми західних областей України та спроби їх вирішення,  читайте в аналітичному огляді М. Дем'яненка «Суспільно-політична ситуація в Західній Україні» в № 16 «Резонансу» (с. 4 - 11).

Торгівельна блокада: чи можливий компроміс?

Торгівельна блокада: чи можливий компроміс?

Блокада торгівлі з окупованими територіями на Сході України, реалізація якої розпочалася 25 січня 2017 р. з перекриття руху вантажних потягів залізницею Луганськ – Лисичанськ – Попасна на ділянці Гірське – Золоте, істотно загострила перебіг подій, присвячених черговій річниці Революції гідності.

Детальніше, про спроби врегулювання торгівельної блокади читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак «Редути гібридної війни» в № 15 «Резонансу» (с. 3 - 14).

Статус старости в ОТГ отримав законодавче закріплення

Статус старости в ОТГ отримав законодавче закріплення

9 лютого 2017 р. Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)». За це рішення проголосував 271 народний депутат.

Детальніше, про юридичні наслідки законодачого закріплення статусу старости, дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Верховна Рада України законодавчо закріпила статус старост сіл, селищ» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 43 ‑ 53).