• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

К. Волкера в Україну в контексті спроб врегулювання конфлікту на Донбасі

Спеціальний представник Держдепартаменту США К. Волкер 15 травня відвідав Україну, де провів зустрічі з керівництвом країни та ознайомився з ситуацією на Донбасі. Цей візит став його першою поїздкою в зону бойових дій після зміни формату АТО на операцію об'єднаних сил (ООС).

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Визит спецпредставителя Госдепартамента США К. Волкера в Украину и перспективы урегулирования конфликта на Донбассе в оценках СМИ» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28-33).

Рішення про вихід США з ядерної угоди з Іраном: чого чекати?

Президент США Д. Трамп 8 травня в Білому домі оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном (Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми) та оголосив про готовність ввести потужні санкції проти Тегерана.

Детальніше про причини та наслідки цього рішення читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вихід США з ядерної угоди з Іраном: причини, коментарі, прогнози» в № 10  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-27).

Зустріч лідерів Німеччини та Росії: пошук компромісів триває

18 травня канцлер Німеччини А. Меркель здійснила робочий візит до Російської Федерації. Її зустріч з президентом В. Путіним відбулася в Сочинській резиденції російського лідера.

Детальніше про зустріч лідерів двох країн дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Переговори А. Меркель і В. Путіна в Сочі: український контекст» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

Аахенська зустріч: спроба реанімування нормандського формату?

10 травня відбулася чергова зустріч лідерів України, Франції й Німеччини в м. Аахен (Німеччина). Е. Макрон, А. Меркель і П. Порошенко обговорювали не лише українське питання, а й безпеку ЄС у контексті взаємовідносин зі Сполученими Штатами Америки.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Зустріч трьох лідерів нормандського формату в Аахені: підсумки й перспективи» в № 10  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-10).

PayPal в Україні: питання залишається відкритим

Чергові повідомлення щодо впровадження міжнародного сервісу електронних платежів PayPal в українську економіку викликає суттєвий розголос у громадянському суспільстві. Правовою спробою певною мірою його легалізувати вважається законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів», поданий до ВР ще 4 листопада 2016 р., а вже 20 червня 2017 р.  був відхилений. Аналіз ситуації на українському ринку доводить, що висловлені фахівцями й експертами аргументи «за» і «проти» залишаються практично такими ж актуальними, як і раніше. Тож щодо PayPal в Україні, статус проблеми так і залишається: запровадити не можна чекати. І де буде поставлено кому, поки що не зрозуміло. Детальніше у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2018, №7(151).