• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Мобільні додатки Google Play та політика конфіденційності

Мобільні додатки Google Play та політика конфіденційності

Компанія Google має намір видалити з Google Play всі програми, які не відповідають політиці конфіденційності даних користувача. Розробники повинні розібратися з правилами політики конфіденційності у своїх додатках до 15 березня. В іншому випадку продукт буде заблокований і видалений з Play Store. Google почала розсилати листи розробникам, чиї додатки роблять запит на використання контактів та інших особистих даних користувача. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 57-58).

Функція колективної допомоги від Facebook

Функція колективної допомоги від Facebook

У сервісі Safety Check, який автоматично активується в разі кризових ситуацій, буде доступна опція Community Help (допомога спільноти), яка допоможе організувати взаємодопомогу під час стихійних лих. Кожен користувач Facebook, який опинився в районі, в якому автоматично активується опція Safety Check, зможе запропонувати оточуючим чи замовити у них їжу, напої, дах над головою або можливість скористатися транспортним засобом. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 11).

Боротьба з фейковими новинами у Facebook

Боротьба з фейковими новинами у Facebook

Черговий крок у боротьбі з фейковими новинами у Facebook – оновлення алгоритму стрічки новин. Відтепер у ранжуванні будуть враховуватися актуальність та релевантність публікацій. Автентичність публікацій оцінюватиметься за кількома критеріями, включаючи категорію сторінки. Зокрема, чи були у неї порушення, пов’язані з розміщенням спаму або накруткою лайків. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 5-6).

Електронний договір в е-коммерції

Електронний договір в е-коммерції

Нині віртуальне життя охопило не лише сфери соціального спілкування, а й значно полегшило процедури набуття певних матеріальних благ. Проте, коли правовідносини виходять за межі домовленостей, то виникає потреба у правовому механізмі примусового повернення до вже досягнутих. Виникає конфлікт, до вирішення якого може долучитися, наприклад, суд. Отже, враховуючи відставання законодавця від прогресу у галузі інтернет-технологій,  аналізується електронний договір на предмет його правового існування. Як висновок слід зазначити: він відбувся. Юридично вже існує, хоча зрозуміло, що до повноцінного та досконалого юридичного інструменту йому ще треба пройти шлях юридичного застосування. Докладніше  про «Закон про електронну комерцію»; електронний договір; термінологію; укладення та підписання, фіксацію факту укладення електронного договору та його умов; статус електронних документів у матеріалі тощо О. Єфімова «Громадська думка правотворення», №3(128).

Новий закон для військових контрактників

Новий закон для військових контрактниківПрезидент України П. Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби". За його словами, реалізація закону дозволить нормувати деякі питання, пов'язані з прийняттям громадян на військову службу. Зокрема, дасть можливість військовослужбовцям-контрактіникам в особливий період, за бажанням або продовжити її за новим контрактом, або звільнитися з військової служби. Ці зміни дозволять якісно спрогнозувати розвиток кадрової ситуації у ЗСУ, вжити заходи щодо її поліпшення. Втім, даний закон має ще пройти перевірку часом, адже країна перебуває у особливих умовах проведення АТО, практично - за умов війни. Тому лишається сподіватися, що дані зміни до певних законодавчих актів таки стануть надійною запорукою ефективного забезпечення проходження військової служби. Питання впорядкування проходження військової служби в особливий період шляхом заміни контрактів; підвищення призовного віку; певні принципи комплектації ЗСУ детальніше у статті О.Кривецького «Громадська думка про правотворення», №3(128).