• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Закон «Про освіту»: пошуки компромісу

28 вересня в Україні набрав чинності Закон «Про освіту», який започаткував освітню реформу. Прийняттю цього Закону передувала кількарічна робота. Та попри тривалий процес суспільно-політичних дебатів, обговорення окремих його норм триває, у тому числі й на міжнародному рівні,

Детальніше про особливості Закону та основні претензії до нього дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Політичне підґрунтя суперечок навколо українського Закону "Про освіту"» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24-42).

Референдум про незалежність Каталонії

1 жовтня відбулася досить неоднозначна і суперечлива подія, що сколихнула все європейське суспільство. Влада Каталонії (автономна область на північному сході Іспанії) провела референдум про незалежність регіону.         

Детальніше про ситуацію навколо референдуму читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Каталонський референдум: причини, наслідки, коментарі» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16-24).

Візит Президента Туреччини до України та його наслідки для відносин двох країн

9 жовтня Україну з робочим візитом відвідав президент Туреччини Р. Ердоган. Під час візиту турецький лідер зустрівся з Президентом України П. Порошенко, а також взяв участь в VI засіданні Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною.

Про деталі візиту та перспективи співробітництва читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Украина – Турция: перспективы сотрудничества в оценках экспертов» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-16).

Українське питання на осінній сесії ПАРЄ

Увага засобів масової інформації і європейської спільноти на минулому тижні була прикута до французького міста Страсбурга, де з 9 по 13 жовтня проходила осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про деталі осінньої сесії ПАРЄ читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Осіння сесія ПАРЄ в контексті українського питання» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 5-10).