• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Закон про мирні зібрання

Закон про мирні зібрання

З метою розширення прав мітингувальників у ВР було зареєстровано законопроект №3587 «Про гарантії свободи мирних зібрань», спрямований на регулювання даних зібрань та проект закону №3587-1. Венеціанська комісія загалом позитивно оцінила обидва документи, і зауважила: більшість положень даних законопроектів відповідають міжнародним стандартам і враховують раніше надані рекомендації. Зокрема, гармонізувати запропоновані підстави для обмеження/заборони зібрань з положеннями Конституції та взагалі виключити всі норми, що їх передбачають. Зрозуміло, вищезгаданий закон  необхідний, проте його потрібно доопрацювати. Адже, намагаючись розширити права мітингувальників, нардепи, разом з тим, залишають місце для обмежень, що можуть мати непередбачувані наслідки. Докладніше про «позитив» та «негатив» документів; поради і застереження вітчизняних фахівців; думки експертів у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №1(126).

Фінансування політичних партій у Сполучених Штатах Америки: чи є паралелі з Україною?

Фінансування політичних партій у Сполучених Штатах Америки: чи є паралелі з Україною?

У Сполучених Штатах Америки Конституція не містить норм регулювання положення політичних партій, втім існують деякі особливості законодавства, яке регулює питання фінансування політичних партій. Аналізуючи американський досвід фінансування політичних партій, можна дійти висновку про те, що він не є зразком для повного запозичення іншими державами. Хоча деякі паралелі між США й Україною у питаннях політичного фінансування вдається провести.Українські політологи запевняють, що слід рухатися до європейських стандартів функціонування партійних структур, проте при цьому не слід виключати впровадження американської системи фінансування, коли партії фінансуєвеликий бізнес, але робить це відкрито. При цьому важливим, для забезпечення прозорості такого фінансування та запобігання корупційним зловживанням, є спостереження, моніторинг і контроль за фінансовою діяльністю політичних партій, проведенням виборів з боку громадянського суспільства. Про це у матеріалі О.Бусол «Громадська думка про правотворення», №1(126).

Конкурси для молодих учених

Конкурси для молодих учених

Оголошено конкурси: на здобуття премій Президента України для молодих учених; на здобуття премій Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України; на здобуття премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок; на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 62–65).

Монографію українських вчених визнано найкращою книгою 2016 року

Міжнародна академія астронавтики відзначила нагородою в категорії «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук» тритомне видання «Dark energy and dark matter in the Universe», опубліковане Видавничим домом «Академперіодика» НАН України. Це вже друге видання українських науковців, опубліковане ВД «Академперіодика» та згодом відзначене Міжнародною академією астронавтики. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 42–44).

ІПіЕНД НАН України – 25 років

У грудні минулого року відзначив 25-літній ювілей свого заснування Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України. Про чвертьстолітній шлях інституту, а також про ювілейні заходи з нагоди 25-річчя провідної академічної установи країни в галузі політичних наук читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 32–33).