• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Результати діяльності українського парламенту на початку сьомої сесії

Результати діяльності українського парламенту на початку сьомої сесії

На початку 2018 р. Верховна Рада розпочала сьому сесію VIII cкликання. Народні обранці у своїй законодавчій роботі протягом означеного періоду торкнулися цілого ряду важливих питань.

Детальніше про перші результати роботи чергової сесії українського парламенту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Верховна Рада України: результати роботи та експертні оцінки прийнятих рішень (січень – лютий 2018)» в № 4  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 9-14).

Створення «Національних дружин»: причини та загрози

Створення «Національних дружин»: причини та загрози

28 січня в Києві учасники організації «Національні дружини» склали присягу «на вірність і служіння українському народу». Понад 600 учасників організації провели ходу центром міста. Загалом до організації вже вступила понад тисяча осіб у 18 регіонах.

Детальніше про нові парамілітарні структури в Україні читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «"Національні дружини": громадська ініціатива чи політичний проект?» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-9).

Наукова діяльність у ВНЗ

У 2018 р. буде започатковано атестацію вищих навчальних закладів щодо їх наукової діяльності – це дасть можливість у майбутньому почати базове фінансування університетської науки за результатами такої атестації. Відповідне рішення ухвалила Національна рада з питань розвитку науки і технологій. При цьому міністр освіти і науки України Л. Гриневич наголосила, що базове фінансування на науку для закладів вищої освіти буде не безконтрольним «роздаванням» коштів, а інструментом підтримки найкращих наукових напрямів. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.8–9).

Міграція наукових кадрів

Фінансовий стан науки, низька заробітна плата, несприятливі умови праці, труднощі професійної самореалізації є факторами посилення міграційних намірів молодих вчених. До такого висновку прийшли науковці Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва, які дослідили показники академічної мобільності та міграційні наміри наукової молоді НАН України. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.12).

Презентація наукових видань Інституту всесвітньої історії НАН України

Презентація наукових видань Інституту всесвітньої історії НАН України22 лютого фахівці Центру досліджень соціальних комунікацій брали участь у презентації наукових видань Інституту всесвітньої історії НАН України, що проходила у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.