• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Стамбульський саміт: чергова спроба вирішення сирійської кризи

Стамбульський саміт: чергова спроба вирішення сирійської кризи

Політика

У м. Стамбул (Туреччина) 27 жовтня лідери Німеччини, Росії, Франції та Туреччини за участі спецпосланця ООН зібралися для обговорення шляхів активізації мирного врегулювання сирійської кризи.

Про деталі Стамбульського саміту читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Стамбульський саміт по Сирії: оцінки, прогнози, коментарі» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.17-23).

Мюнхенська конференція з безпеки: про що говорили в Мінську

Мюнхенська конференція з безпеки: про що говорили в Мінську

Політика

30 жовтня – 1 листопада в Мінську відбулася виїзна зустріч основної групи Мюнхенської конференції з безпеки. Керівництво МКБ запропонувало обрати Мінськ як місце проведення засідання, обґрунтувавши це внеском, який робить Білорусь у зміцнення стабільності та безпеки в регіоні.

Про деталі виїзної зустрічі МКБ в Мінську дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Мінське засідання Мюнхенської безпекової конференції: український контекст» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

А. Меркель в Україні: деталі візиту

А. Меркель в Україні: деталі візиту

Політика

1 листопада 2018 р. канцлер Німеччини А. Меркель відвідала Україну з офіційним візитом. Україна стала першою державою, яку вона відвідала після того, як заявила, що не балотуватиметься на посаду голови Християнсько-демократичного союзу та що це останній термін її каденції на посаді федерального канцлера Німеччини.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Візит канцлера ФРН А. Меркель в Україну: оцінки спостерігачів і експертів» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

НАН України: основні засади розвитку та державної підтримки

НАН України: основні засади розвитку та державної підтримки

Наука

17 жовтня 2018 р. відбулося спільне засідання Президії НАН України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Мета засідання полягала в обговоренні основних засад розвитку та державної підтримки Національної академії наук України, що є надзвичайно актуальним в контексті визначення ролі науки у розвитку суспільства та української держави, а також відповідного місця Національної академії наук України у цьому процесі з урахуванням 100-річного досвіду її діяльності.  Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 6061).

У КНР відбулися заходи з нагоди 100-річчя НАН України

У КНР відбулися заходи з нагоди 100-річчя НАН України

Наука

Наприкінці жовтня в м. Циндао (провінція Шаньдун, КНР) відбулися заходи, присвячені 100-річному ювілею НАН України. До складу української делегації, яку очолював віце-президент НАН України академік А. Загородній, увійшли представники низки наукових установ Академії, а також представники Міністерства освіти і науки України та провідних вітчизняних університетів. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 6467).