• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Чи вирішить децентралізація фінансові проблеми місцевої влади?

Чи вирішить децентралізація фінансові проблеми місцевої влади?

 

Фінансова децентралізація зобов’язує керівництво місцевих рад платити за потреби своїх людей, вкладати кошти в розвиток інфраструктури, соціальних об’єктів, освіту, медицину. Стосовно того що уряд озвучує значне зростання місцевих бюджетів, у деяких ОТГ стверджують, що їм цих коштів не достатньо, щоб покрити всі витрати на утримання соціальної інфраструктури.

Детальніше про вплив фінансової децентралізації на розвиток регіонів читайте в закінченні аналітичного огляду В. Пальчук «Бюджети місцевих рад: надходження та видатки в процесі реалізації реформи з децентралізації» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 35-43).

(не) Відчутні санкції

(не) Відчутні санкції

Сировинну економіку Росії очікує черговий сильний удар. Американський сенат розширив список антиросійських санкцій. В першу чергу може постраждати «Північний потік-2», проект російського експортного газопроводу в ЄС в обхід України та Польщі, фінансування якого з боку західних країн опиниться під загрозою зриву.

Детальніше про наслідки антиросійських санкцій на окремі галузі російської економіки читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Конец фазы мягкого экономического противостояния» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 33-35).

Діяльність Тристоронньої контактної групи в Мінську по врегулюванню конфлікту на Донбасі

Діяльність Тристоронньої контактної групи в Мінську по врегулюванню конфлікту на Донбасі

Проблема результативності роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську та створення ефективного механізму реалізації рішень стоїть надзвичайно гостро з початку її функціонування. За цей час було досягнуто чималої кількості домовленостей, однак подальші перспективи їх практичної реалізації постійно бажали кращого.

Детальніше про результати діяльності та перспективи Тристоронньої контактної групи читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Робота Тристоронньої контактної групи в Мінську: досягнуті домовленості й подальші перспективи» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 29-33).

Візит П. Порошенка до ЄС: результати та прогнози

Візит П. Порошенка до ЄС: результати та прогнози

Минулий місяць приніс Україні важливі успіхи на зовнішньополітичній арені. Найбільш очікуваними й обговорюваними в експертному та політичному середовищі стали дипломатичні візити Президента України П. Порошенка до США та ЄС. 22 червня українська делегація на чолі з П. Порошенком прибула до Брюсселя.

Про деталі візиту та головні його результати, дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «"Європейське турне" Президента П. Порошенка: основні домовленості й результати очима експертів» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-29).

Результати візиту української делегації до США

Результати візиту української делегації до США

Інтрига, що трималася навколо питання з українським чи російським президентом першим зустрінеться новообраний президент США, нарешті вирішилася на користь України. 20 червня Президент України П. Порошенко відвідав США, де зустрівся з лідером цієї країни Д. Трампом і багатьома високопосадовцями.

Детальніше про результати візиту П. Порошенка до США читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Візит Президента України П. Порошенка до Сполучених Штатів Америки в оцінках політиків і експертів» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 13-21).