• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Закон про статус кримськотатарського народу

23 травня 2018 року Міністерство інформаційної політики України в агентстві «Укринформ» організувало презентацію видання «Зелена книга. Державна політика щодо Криму». Учасники проекту, запрошені експерти, а також представники кримських татар обговорювали головні напрями політики щодо автономії в освітній, медичній, культурній, соціальній, інформаційній та ін. сферах. Значна увага приділялася змінам в українському законодавстві, які потрібно прийняти у контексті деокупації Криму. Одним із важливих елементів таких змін може стати прийняття закону «Про статус кримськотатарського народу в Україні» від 07.04.2017 р. Детальніше про цей законопроект; власне ставлення до нього фахівців та експертів; права корінних народів тощо у публікації О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

Жнива-2018: початок збиральної кампанії

В Україні стартувала збиральна кампанія-2018. Як заявили в Міністерстві аграрної політики і продовольства, станом на 2 липня аграрії 15 областей України, де тривають жнива, вже зібрали 3,5 млн тонн зерна нового врожаю з 2 млн га.

Детальніше про старт збиральної кампанії в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Основные тенденции и прогнозы начала уборочной кампании-2018 в Украине» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.55-59).

Українська газова промисловість: стан та перспективи

Технологічний прогрес у сфері видобутку і транспортування газу протягом останніх 10–15 років кардинально змінив економічні умови функціонування міжнародних газових ринків, включаючи європейський.

Детальніше про проблеми розвитку газової промисловості України дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Ймовірні зміни логістики поставок газу на європейський ринок і проблеми розвитку газової промисловості України» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.42-54).

Децентралізація в дії: реформування первинної медичної допомоги

З липня поточного року заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови та уклали договір із Національною службою здоров’я України, отримуватимуть фінансування за новими правилами.

Про деталі реформування медичної галузі в рамках децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформування первинної медичної допомоги: нова модель закупівлі медичних послуг на місцях» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.31-41).

Законодавчі новації у сфері безпеки та оборони України

21 червня Верховна Рада на своєму засіданні прийняла в другому читанні законопроект № 8068 про національну безпеку. Документ, схвалений в першому читанні 5 квітня, підтримали 248 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Детальніше про прийнятий закон та його положення читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Закон о национальной безопасности в оценках политиков и экспертов» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24-31).