• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Візит В. Зеленського до Польщі та перспективи двосторонніх відносин

Візит В. Зеленського до Польщі та перспективи двосторонніх відносин

Політика

31 серпня – 1 вересня Президент України В. Зеленський здійснив офіційний візит до Республіки Польща, куди він прибув для участі у меморіальних заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Підсумки візиту Президента України В. Зеленського до Польщі» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-19).

Українське питання на саміті G7 у Франції

Українське питання на саміті G7 у Франції

Політика

26 серпня у Франції завершився ювілейний, 45-й, саміт країн «Великої сімки». Саміт пройшов на тлі глобального економічного протистояння США і Китаю, можливого виходу Великобританії з ЄС та дискусії щодо повернення Росії до «Великої сімки» і відновлення G8.

Про деталі форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Підсумки роботи 45-го саміту країн G7: українсько-російські відносини...» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№8, 2019). У номері: Суд ЄС – цитування творів в інформаційних цілях не вимагає згоди автора; вчені просять визнати штучний інтелект автором двох патентів; YouTube заборонить правовласникам монетизувати скарги на короткі або випадкові фрагменти музики; скільки доведеться платити за музику в кафе чи магазині (Україна); стартап Corellium звинувачують в порушенні авторських прав; як інтернет-телебачення поширює нелегальний контент в Європі; українські чиновники обмінюються піратським ПЗ на «державному» сайті;

Зміна командувача ООС: чого очікувати від кадрових ротацій

Зміна командувача ООС: чого очікувати від кадрових ротацій5 серпня Президент України В. Зеленський звільнив з посади командувача Операції Об'єднаних сил на Донбасі А. Сирского (призначений на посаду командувача Сухопутними військами ЗСУ) і на цю посаду призначив генерал-лейтенанта В. Кравченко.

Детальніше про кадрові перестановки в керівництві ООС читайте в аналітичному огляді О. Ворошилов «Назначение генерал-лейтенанта В. Кравченко на должность командующего Операции Объединенных сил на Донбассе» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.48-52).

Як будемо зимувати? або особливості підготовки до опалювального сезону

Як будемо зимувати? або особливості підготовки до опалювального сезону

На початку серпня заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Е. Кругляк заявив про те, що підготовка житлово-комунального господарства та соціальної сфери України до опалювального сезону 2019-2020 проходить в плановому режимі.

Детальніше про проблеми підготовки до майбутнього опалювального сезону читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Подготовка к отопительному сезону 2019-2020» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.41-48).