• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Опорні школи в умовах децентралізації

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти й умов навчання дітей по всіх регіонах України в рамках децентралізації створюється інфраструктура загальноосвітніх навчальних закладів, а саме налагодження функціонування мережі опорних шкіл.

Детальніше про освітні новації в умовах децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Секторальна децентралізація в галузі освіти: створення мережі опорних шкіл» в № 20  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 46-56).

Суспільно-політична ситуація в анексованому Криму

У результаті анексії Криму РФ у березні 2014 р. під час незаконного референдуму, результати якого не були визнані Україною і світовою спільнотою, суттєво ускладнилася суспільно-політична ситуація на півострові.

Детальніше про ситуацію в анексованому Криму дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Основні тенденції розвитку ситуації в Криму: сучасні реалії та оцінки експертів» в № 20  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41-46).

«Велика політична реформа» в оцінках експертів

17 жовтня під стінами Верховної Ради в Києві розпочалася акція «Велика політична реформа», організована рядом політичних сил і громадських організацій. Організатори акції висунули владі три вимоги: створення антикорупційного суду; прийняття нового виборчого законодавства; скасування депутатської недоторканності.

Про деталі політичної акції дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Акція «Велика політична реформа»: вимоги, результати, оцінки» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31-41).

Напрацювання механізмів щодо врегулювання ситуації на Донбасі

7 жовтня в Белграді відбулися переговори спеціального представника Державного департаменту США по Україні К. Волкера і помічника російського президента В. Суркова про перемир'я на Донбасі.

Детальніше про перспективи врегулювання ситуації на Донбасі читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Переговоры специального представителя Государственного департамента США по Украине К. Волкера с представителями России и Украины в оценках политиков и экспертов» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 25-31).

Сучасні європейські сепаратистські тенденції

На тлі референдуму в Каталонії, події навколо якого набувають дедалі драматичнішого характеру, жителі двох італійських північних областей Венето та Ломбардії на місцевих референдумах у неділю, 22 жовтня, висловилися за розширення регіональної автономії.

Детальніше про поширення сепаратистських настроїв в країнах ЄС читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Сепаратистські настрої у Європі: причини, тенденції і прогнози» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-25).