• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Крим: особливості інтеграції в РФ

Крим: особливості інтеграції в РФ

Російська Федерація, незважаючи на протести України та невизнання з боку світової громадськості анексії Криму, продовжує політику інтеграції півострова в свій економічний і політичний простір, використовуючи при цьому і демографічний фактор.

Детальніше, про процес інтеграції Криму в РФ дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Крым заботы нашей (Миграция россиян в Крым как инструмент интеграции)» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24 ‑ 27).

Дострокові парламентські вибори в Україні: тенденції та перспективи

Дострокові парламентські вибори в Україні: тенденції та перспективи

Нестабільна ситуація в соціальній сфері, та зростання на цьому тлі суспільної недовіри до влади, дали привід спостерігачам прогнозувати збільшення протестної активності в країні. У політичній сфері це виразилося, в обговоренні можливості проведення дострокових парламентських виборів.

Детальніше про перспективи проведення дострокових парламентських виборів дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Политические предпосылки досрочных парламентских выборов в Украине в оценках СМИ» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 12 ‑ 17).

Наукові розробки для потреб медицини

Наукові розробки для потреб медицини

Вчені Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України розробили надчутливі високотехнологічні прилади у галузі клінічної кібернетики. Розробки й технології стануть у пригоді при сучасних змінах у підходах до діагностування й терапії. Докладніше про результати досліджень українських науковців читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 9–11).

Спеціальні продукти для особливих умов

Спеціальні продукти для особливих умов

В Інституті технічної теплофізики НАН України розробили функціональні порошки швидкого приготування з унікальними властивостями. Нові продукти гарячого харчування, які було отримано завдяки ефективному застосуванню створених ученими ІТТФ НАН України оригінальних технологій і обладнання, призначені передусім для задоволення потреб військовослужбовців, оскільки дають змогу оптимізувати армійський раціон. Докладніше про розробку читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 11–12).

Україна-НАТО: чи вплине референдум на процес інтеграції?

Україна-НАТО: чи вплине референдум на процес інтеграції?

Проблема євроатлантичної інтеграції України знаходиться на порядку денному протягом всієї новітньої історії нашої країни. Аналіз теперішньої ситуації показує, що тенденція до зростання популярності інтеграції України до НАТО особливо посилилася за останні роки.

Детальніше про ідею проведення референдуму, щодо вступу України в НАТО читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова „Проведение референдума по вопросу о вступлении Украины в НАТО в оценках экспертов” в № 12 „Резонансу” (с. 4 - 10).