• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

НАБУ в сучасних полiтичних та антикорупцiйних процесах

 

Національне антикорупційне бюро України – правоохоронний орган з широкими силовими повноваженнями було створено ще навесні 2015 року. На сьогодні більшість розслідувань НАБУ набули резонансу в суспільстві.

Про деталі діяльності НАБУ в сучасних умовах дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Національне антикорупційне бюро України: результати дiяльностi за 2017 рік оцiнки та прогнози експертiв» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-21).

Про діяльність уряду України в 2017 році: експертні оцінки та коментарі

Підсумки роботи українського уряду в минулому році спостерігачі розглядають з точки зору реалізації та перспектив впровадження ряду реформ в різних областях: судова, пенсійна, реформи в сфері освіти, медицини та житлово-комунального господарства.

Детальніше про ефективність діяльності уряду України дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Итоги работы украинского правительства в 2017 году и новые внешнеполитические вызовы в оценках политиков и экспертов» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 12-17).

Підсумки діяльності Верховної Ради у 2017 році та прогнози на 2018 рік

 

Завершився 2017 рік і багато експертів та політиків аналізують підсумки роботи державних органів влади, а також вплив їх діяльності на рівень життя в державі. Серед державних структур важливу роль відіграє Верховна Рада України.

Детальніше про діяльність українського парламенту та його перспективи читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Робота Верховної Ради в 2017 році: підсумки і прогнози на майбутнє» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-12).

Facebook попередить, якщо хтось опублікував ваше фото без дозволу

Facebook навчився повідомляти користувачів про те, що хтось опублікував фотографію з ними. Завдяки системі розпізнавання осіб для цього не буде потрібно, щоб людину відзначали на знімку. До цього алгоритм тільки пропонував відзначити друзів під час публікації фотографії. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21 (С. 7).

У WhatsApp з'явилася нова можливість

Розробники WhatsApp почали інтеграцію месенджера в соціальну мережу Facebook. Тепер користувачі можуть оперативно зв'язуватися з власниками сторінок через WhatsApp. Дана можливість стала частково доступна жителям країн Азії та Африки, а також користувачам з Австралії, Південної та Північної Америки. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21 (С. 5).