• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ініціатива ЄС щодо відкритого доступу до наукових публікацій

Ініціатива ЄС щодо відкритого доступу до наукових публікацій

НАУКА

Організація «cOAlition S», яка ініціювала Plan S, офіційно повідомила, що відкритий доступ до наукових публікацій відкладено до 2021 р. Крім того, були внесені зміни в сам план. Тепер при розгляді питання про те, кого фінансувати, європейські дослідницькі агентства ігноруватимуть престиж журналів, у яких публікуються дослідники. Детальніше про ініціативу Євросоюзу щодо відкритого доступу до наукових публікацій читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 28–29).

Особливості розвитку гірських територій України

Особливості розвитку гірських територій України

В об’єктиві – регіон

Поки триває робота щодо створення належного законодавчого підґрунтя для розвитку гірських територій, регіони вже сьогодні можуть робити вагомі кроки для поліпшення умов проживання населення в гірських і високогірних населених пунктах.

Детальніше про розвиток гірських територій читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Міжрегіональне співробітництво для розвитку гірських територій» в № 11  «Україна: події, факти, коментарі» (с.54-59).

Запуск ринку електричної енергії: аргументи «за» і «проти»

Запуск ринку електричної енергії: аргументи «за» і «проти»

 Економічний ракурс

До запланованого запуску нового оптового ринку електричної енергії, залишилося менше місяця. Однак в ключовому питанні щодо готовності всіх сторін майбутнього ринку до нових умов діяльності поки немає єдиної думки.

Про деталі впровадження оптового ринку електричної енергії дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Новый рынок электроэнергии с 1 июля? Дискуссии в органах власти, представителей и экспертов в энергетической отрасли» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.46-54).

Курс долара в Україні: причини та особливості динаміки

Курс долара в Україні: причини та особливості динаміки

Економічний ракурс

Долар США посідає особливе місце не лише в українській економіці, а і в українському суспільстві загалом. У кризові періоди долар поновлював свої позиції як засіб заощаджень і мірило вартості на внутрішньому ринку України.

Детальніше про коливання курсу долара читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Динаміка обмінного курсу долара США в Україні у 2019 р.:спроба ситуативного аналізу» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.35-46).

Перші кадрові рішення Президента В. Зеленського

Перші кадрові рішення Президента В. Зеленського

Політика

Після перемоги В. Зеленського в другому турі президентських виборів значна увага експертів, політиків і громадськості була прикута до перших кадрових призначень новообраного Президента.

Детальніше про кадрові рішення В. Зеленського читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Перші кадрові призначення Президента В. Зеленського в оцінках політиків, експертів і представників громадськості» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.24-35).