• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Фактор спроби військового перевороту в українсько-турецьких відносинах

Фактор спроби військового перевороту в українсько-турецьких відносинах

З часу здобуття Україною державного суверенітету Туреччина виступала для нашої країни надзвичайно важливим політичним і торговельно-економічним партнером. У цьому контексті події, пов'язані зі спробою військового перевороту 15-го серпня поточного року, представляють для України аж ніяк не сторонній інтерес.

Детальніше про можливі наслідки цих подій для України читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Попытка военного переворота в Турции и его возможные последствия для Украины» в № 23 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 22 - 27).

Чи впливає міграційна криза в ЄС на безвізовий режим для України?

Чи впливає міграційна криза в ЄС на безвізовий режим для України?

Запровадження безвізового режиму між ЄС та Україною має тривалу і складну історію, хоча в останні роки цей процес помітно активізувався. Проте, доволі непростий процес підготовки, до певної міри ускладнився через міграційну кризу, що спіткала Євросоюз протягом 2015-16 років.

Детальніше про вплив міграційної кризи та проблеми біженців в ЄС на процес надання «безвізу» для України читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Безвізовий режим з ЄС в контексті проблеми біженців» в № 23 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14 - 22).

Чи стане Аграрна партія України вагомим гравцем українського політикуму?

Чи стане Аграрна партія України вагомим гравцем українського політикуму?

Аграрна партія України була заснована 5 грудня 1996 р. і є однією з найстаріших політичних партій в країні. За свою 20-річну історію ця політична сила зазнала значних трансформацій, унаслідок яких Аграрну партію України довелося створювати майже знову.

Детальніше про сучасний стан та перспективи Аграрної партії України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко „Аграрна партія України: політичне позиціонування та перспективи в оцінках експертів” в № 66 „Резонансу” (с. 5 - 14).

Україна та міжнародні організації: особливості співпраці

Україна та міжнародні організації: особливості співпраці

Важливим напрямом цілеспрямованої зовнішньополітичної діяльності української влади протягом декількох останніх років є поглиблення відносин з західними міжнародними інституціями, зокрема з НАТО та ЄС. У цьому напрямі активно та злагоджено діє уряд, парламент і Президент України.

Детальніше про перспективи України в контексті співпраці з міжнародними інституціями, читайте в аналітичному огляді А. Потіхи „Перспективи поглиблення міжнародної співпраці України” в № 65 „Резонансу” (с. 3 - 10).

Співробітництво між НАН України та ФРУ

Співробітництво між НАН України та ФРУ

Національна академія наук України та Федерація роботодавців України спільно впроваджуватимуть перспективні науково-технічні розробки і передові технології у виробництво. Це закріплено в Угоді про співробітництво, яка була підписана 23 листопада Президентом НАНУ, академіком Б. Патоном та головою Ради ФРУ Д. Олійником. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (с. 15–16).