• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Що чекає на українську економіку в 2017 році?

Соціально-економічна й військово-політична ситуації, що сформувались в Україні та у світі наприкінці 2016 р., визначатимуть характер і напрям розвитку вітчизняної економіки у 2017 р. і більш віддаленій перспективі.

Детальніше про перспективи вітчизняної економіки дізнавайтеся у заключній частині аналітичного огляду С. Кулицького  «Сучасний стан української економіки та оцінки перспектив її розвитку у 2017 році» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 45 - 56).

Місцеві вибори в ОТГ: перші підсумки

Місцеві вибори в ОТГ: перші підсумки

 

Одним із ключових напрямів реформи децентралізації влади в Україні є створення ефективної системи місцевого самоврядування. 11 та 18 грудня 2016 р. в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) відбулися перші вибори.

Детальніше про результати місцевих виборів читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Підсумки перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 11 і 18 грудня 2016 року» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30 - 45).

Підсумки політичного життя 2016: партійний аспект

Підсумки політичного життя 2016: партійний аспект

 

У плані політичного протистояння 2016 рік не став винятковим. Оптимістичні прогнози, суспільства, не справдилися. Люди знаходяться у стані постійного нервового очікування, а політики, навіть провладні, продовжують нагнітати ситуацію, критикуючи роботу владних інституцій, але при цьому не надто прагнуть змінити ситуацію на краще.

Про деталі політичних партійних протистоянь у 2016 році дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Політичні підсумки року: боротьба політичних партій за лідерство» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 20 ‑ 30).

Форум в Давосі та українське питання

Форум в Давосі та українське питання

17–20 січня у швейцарському Давосі під гаслом «Чуйне і відповідальне лідерство» відбувся черговий Всесвітній економічний форум (ВЕФ), який, за результатами аналізу повідомлень у ЗМІ, супроводжувався неофіційним флешмобом «Хто ще не їде в Давос?» та інтригою стосовно того, хто візьме участь у традиційному ланчі В. Пінчука.

Детальніше про цьогорічний форум в Давосі та українські акценти читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак „«Чуйне і відповідальне лідерство»: глобальні та українські акценти Всесвітнього економічного форуму в Давосі” в № 4 „Резонансу” (с. 4 - 9).

Візит сенаторів США до України: чого очікувати?

Візит сенаторів США до України: чого очікувати?

 

Напередодні нового року в ході поїздки по країнах Східної Європи до України завітала делегація американських сенаторів на чолі з Д. Маккейном. Під час візиту в Україну 30-31 грудня 2016 г. сенатори вивчили ситуацію в країні, зустрілися з керівниками країни, політичних сил, а також відвідали зону АТО.

Про деталі візиту, а також можливі його наслідки для України читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова „Визит в Украину делегации сенаторов США: мнения экспертов” в № 3 „Резонансу” (с. 3 - 7).