• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Українсько-турецькі відносини та перспективи співробітництва

Українсько-турецькі відносини та перспективи співробітництва

Головними підсумками нещодавнього візиту української делегації на чолі з Президентом П. Порошенко в Туреччину стало підписання ряду двосторонніх документів, що стосуються економічного і гуманітарного співробітництва двох країн.

Детальніше про підсумки візиту читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Визит Президента Украины в Турцию и перспективы украинско-турецкого экономического сотрудничества в оценках СМИ» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27-32).

Українсько-білоруські відносини в контексті проведення І-го Форуму регіонів

Українсько-білоруські відносини в контексті проведення І-го Форуму регіонів

Політика

У м. Гомель (Білорусь) 25–26 жовтня відбувся І Форум регіонів України й Білорусі. Головною подією форуму стала участь у ньому двох голів держав – П. Порошенка та О. Лукашенка; їх зустріч тет-а-тет і участь у пленарному засіданні.

Про деталі форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «І Форум регіонів України й Білорусі: основні результати та ключові домовленості» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.23-27).

Стамбульський саміт: чергова спроба вирішення сирійської кризи

Стамбульський саміт: чергова спроба вирішення сирійської кризи

Політика

У м. Стамбул (Туреччина) 27 жовтня лідери Німеччини, Росії, Франції та Туреччини за участі спецпосланця ООН зібралися для обговорення шляхів активізації мирного врегулювання сирійської кризи.

Про деталі Стамбульського саміту читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Стамбульський саміт по Сирії: оцінки, прогнози, коментарі» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.17-23).

Мюнхенська конференція з безпеки: про що говорили в Мінську

Мюнхенська конференція з безпеки: про що говорили в Мінську

Політика

30 жовтня – 1 листопада в Мінську відбулася виїзна зустріч основної групи Мюнхенської конференції з безпеки. Керівництво МКБ запропонувало обрати Мінськ як місце проведення засідання, обґрунтувавши це внеском, який робить Білорусь у зміцнення стабільності та безпеки в регіоні.

Про деталі виїзної зустрічі МКБ в Мінську дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Мінське засідання Мюнхенської безпекової конференції: український контекст» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

А. Меркель в Україні: деталі візиту

А. Меркель в Україні: деталі візиту

Політика

1 листопада 2018 р. канцлер Німеччини А. Меркель відвідала Україну з офіційним візитом. Україна стала першою державою, яку вона відвідала після того, як заявила, що не балотуватиметься на посаду голови Християнсько-демократичного союзу та що це останній термін її каденції на посаді федерального канцлера Німеччини.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Візит канцлера ФРН А. Меркель в Україну: оцінки спостерігачів і експертів» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).