• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Підсумки перших 50 днів роботи парламенту

Підсумки перших 50 днів роботи парламенту

Політика

Перші 50 днів роботи Верховної Ради України IX скликання припали на 17 жовтня 2019 р. За цей час, працюючи в «турборежимі», парламент прийняв у цілому 56 законопроєктів.

Детальніше про роботу українського парламенту читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Перші 50 днів роботи Верховної Ради України IX скликання» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-18).

Робочий візит до Японії в контексті зовнішньополітичної активності президента

Робочий візит до Японії в контексті зовнішньополітичної активності президента

Політика

21–24 жовтня 2019 р. Президент України В. Зеленський здійснив чотириденний робочий візит до Японії. Під час якого він, разом із першою леді О. Зеленською, узяв участь у церемонії інтронізації Імператора Нарухіто.

Про деталі робочого візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «Президент України в Японії: подробиці робочого візиту» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.3-12).

Дерегуляція наукової діяльності

Дерегуляція наукової діяльності

Кабінет Міністрів України скасував низку бюрократичних вимог до науковців щодо оформлення міжнародних відряджень та використання бюджетних коштів на дослідження. Зокрема, тепер українським вченим буде простіше оформлювати міжнародні відрядження за бюджетні кошти, а отже – співпрацювати з іноземними колегами. Крім того, над вирішенням питань надмірної бюрократизації у сфері міжнародних стажувань, виконання грантів та можливостей кар’єрного зростання молодих учених працюватиме спеціальна робоча група у МОН України з дерегуляції наукової діяльності. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 92–94).

Доступ до провідних дослідницьких інфраструктур світу

Доступ до провідних дослідницьких інфраструктур світу

Забезпечити доступ українських вчених до провідних дослідницьких інфраструктур світу – одне з головних завдань Міністерства освіти і науки України на найближчі роки. Так, нещодавно представники МОН провели важливі зустрічі з європейськими партнерами щодо перспектив включення українських дослідницьких інфраструктур у Дорожню карту ESFRI, а також з питань їх участі в окремих європейських наукових консорціумах для спільного вирішення масштабних сучасних проблем. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 38–41).

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№10, 2019). У номері:

Світові показники діяльності у сфері інтелектуальної власності в 2018; результати 59-ої Серії  засідань Асамблеї держав-членів Всесвітньої организации інтелектуальної власності; нові Керівні принципи проведення економічних досліджень в галузі ІВ; Парламент підтримав у цілому законопроект, який передбачає удосконалення правового захисту географічних зазначень; у Раді зареєстровано законпроект про створення нацоргану інтелектуальної власності; Рада посилила захист авторських прав при переміщенні товарів через кордон; програма співпраці України і ВОІВ на 2020-2021 роки вже підписана; авторське право і штучний інтелект;