• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

До питання зарубіжної військової допомоги Україні

До питання зарубіжної військової допомоги Україні

Політика

21 жовтня в Одесу прибули два патрульних катери класу Island, безкоштовно передані США Україні. Ця подія, відбулася напередодні анонсованого на 30-31 жовтня візиту в Україну делегації Північноатлантичної ради, що стало черговим приводом для обговорення проблеми надання Україні зарубіжної військової допомоги.

Детальніше про проблеми та перспективи надання зарубіжної військової допомоги Україні читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Проблемы получения Украиной зарубежной военной помощи в оценках СМИ» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.48-53).

Держбюджет-2020: політична складова

Держбюджет-2020: політична складова

Політика

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект про бюджет на 2020 р. 18 жовтня 2019 р. за відповідний законопроект № 2000 про Держбюджет України на 2020 р. проголосувало 255 депутатів. Майже усі вони належать до фракції «Слуга народу».

Детальніше про політичну складову бюджетного процесу читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Політичний контекст бюджетного процесу: голосування за бюджет-2020 у першому читанні» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-48).

Настрої та перспективи українських переселенців через п’ять років

Настрої та перспективи українських переселенців через п’ять років

Політика

У 2019 р. минуло п’ять років відтоді як у суспільний і науковий дискурс сучасної України увійшла абревіатура ВПО і з’явилося саме явище – внутрішньо переміщені особи.

Детальніше про настрої та перспективи українських переселенців читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Внутрішньо переміщені особи: п’ять років втрат, поневірянь і надій» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.39-44).

До питання реформування судоустрою України

До питання реформування судоустрою України

Політика

Питання проведення судової реформи в Україні, яка б сприяла утвердженню справедливого суду та вдосконаленню судової системи, піднімається чи не кожним новообраним президентом країни. В. Зеленський не став виключенням з цього правила.                                  

Про деталі та перспективи судової реформи дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Політичні аспекти судової реформи Президента України В. Зеленського очима експертів» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.25-39).

Погодження «формули Штайнмаєра»: нові пропозиції та перспективи реалізації

Погодження «формули Штайнмаєра»: нові пропозиції та перспективи реалізації

Політика

Після узгодження дій Тристоронньої контактної групи у Мінську щодо подальших переговорів у рамках «формули Штайнмаєра» Президент України В. Зеленський заявив, що Україна погодила цю «формулу» щодо виборів на окупованому Донбасі, але закликав не боятися «страшилок».

Детальніше про погодження «формули Штайнмайєра» та нові пропозиції щодо цього читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Нові пропозиції щодо «формули Штайнмаєра»» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.18-24).