• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Skype Preview отримує ряд оновлень

SkypePreview отримує ряд оновлень

Функцію перекладача в універсальному додатку Skype Preview анонсувала компанія Microsoft. Перекладач надає можливість вести голосове спілкування в режимі реального часу різними мовами. Перекладач підтримує 10 мов. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 16 (с. 14).

Наукове забезпечення АПК

Національна академія аграрних наук України залишається головним центром наукового супроводу розвитку галузей агропромислового комплексу країни та гарантом її продовольчої безпеки. Зокрема, важливим напрямом досліджень НААН є наукове забезпечення якості та безпечності продуктів харчування, адже від цього безпосередньо залежить здоров’я наших громадян. Вже понад 10 років наукові установи успішно виконують програму зі зменшення біологічних загроз в Україні, яка фінансується урядом США і сприяє значному підвищенню рівня біобезпеки та біозахисту в державі. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (с. 77–79).

Фінансування науки в Україні

Фінансування науки в Україні

16 листопада відбулись парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні», у яких взяли участь і вчені НАН України. Станові та проблемам вітчизняної академічної науки й, зокрема, Національної академії наук України, було присвячено співдоповідь першого віце-президента НАНУ А. Наумовця. Про ситуацію у науковій сфері також йшлося у виступах голови профспілки працівників НАНУ А. Широкова, заступника голови Ради молодих вчених НАНУ Ю. Безвершенко, співробітника Інституту математики НАНУ І. Єгорченка. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (с. 102–109).

Перспективи авіаційної промисловості України

Перспективи авіаційної промисловості України

Тривала криза в українській авіаційній промисловості, в цілому, і держкомпанії «Антонов», зокрема, поки ще дуже далека від свого вирішення, проте деякі позитивні тенденції все ж є.

Більш детально про перспективи вітчизняної авіаційної галузі читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Планы правительства по корпоратизации и улучшению госфинансирования предприятий авиационятий авиационной отрасли» в № 23 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 49 - 56).

Чого очікувати від підвищення мінімалки до 3200 грн?

Чого очікувати від підвищення мінімалки до 3200 грн?

Однією з найбільш резонансних подій цьогорічної осені в Україні була заява уряду про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 р. до 3200 грн. на місяць.

Детальніше про можливі соціально-економічні наслідки урядової новації читайте в аналітичному огляді С. Кулицького  «Про ймовірні економічні наслідки встановлення мінімальної зарплати в Україні у 3200 гривень з початку 2017 року» в № 23 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41 - 49).