• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

74-а сесія Генасамблеї ООН та українське питання

74-а сесія Генасамблеї ООН та українське питання

Політика

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 17 вересня розпочала роботу 74-та сесія Генеральної Асамблеї ООН. Серед іншого ГА ООН ухвалила рішення про винесення на обговорення під час сесійного тижня на рівні лідерів держав та урядів питання щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

Детальніше про українське питання на черговій сесії ГА ООН читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Міжнародні зустрічі та заяви Президента України В. Зеленського на полях 74-ї сесії Генасамблеї ООН» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-13).

Підтримка наукової молоді

Підтримка наукової молоді

НАУКА

Президія НАН України ухвалила постанову «Про збільшення розміру стипендій НАН України для молодих вчених». З наступного року розмір щомісячних стипендій Академії для молодих вчених встановлюється у розмірі 1,8 прожиткового мінімуму для працездатних осіб кожна. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 6).

Neuroscience: відкрити секрети роботи мозку

Neuroscience: відкрити секрети роботи мозку

НАУКА

З жовтня 2019 р. по березень 2020 р. в Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України проходитимуть відкриті лекції про нейронауку. Серед лекторів – науковці НАН України. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 9).

Розвиток соціально-інформаційних комунікацій в умовах інформатизації

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація: Актуальні тенденції у цифрову епоху»9 жовтня 2019 р. в рамках роботи Міжнародної наукової конференції  «Бібліотека. Наука. Комунікація: Актуальні тенденції у цифрову епоху» відбулась робота секції 4 «Розвиток соціально-інформаційних комунікацій в умовах інформатизації» (науковий керівник – заступник генерального директора НБУВ, доктор історичних наук, професор В. М. Горовий, учений секретар – завідувач відділу НЮБ НБУВ, кандидат історичних наук Н. Г. Іванова).

МОН України сприятиме запуску Нацфонду досліджень

МОН України сприятиме запуску Нацфонду досліджень

НАУКА

Міністерство освіти і науки України максимально сприятиме запуску Національного фонду досліджень та зробить все можливе, щоб наступного року він став головним розпорядником коштів і не залежав від МОН.  Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 54–55).