• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Реінтеграція Донбасу: особливості законодавчого врегулювання

В Україні набрав чинності закон про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, яким на рік продовжується особливий статус цих територій.

Детальніше про законодавчий супровід реінтеграції Донбасу дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Проблема законодавчого оформлення процесу реінтеграції Донбасу» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 48-56).

Законодавчі новації в сфері інформаційної безпеки

5 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Наразі відповідно до нового Закону політику у сфері кібербезпеки формує і реалізує Кабмін.

Про деталі законодавчих новацій у сфері кібербезпеки дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Закон про кібербезпеку: основні положення, оцінки експертів та розвиток вітчизняного інформаційного простору» в № 19  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42-48).

Закон «Про освіту»: пошуки компромісу

28 вересня в Україні набрав чинності Закон «Про освіту», який започаткував освітню реформу. Прийняттю цього Закону передувала кількарічна робота. Та попри тривалий процес суспільно-політичних дебатів, обговорення окремих його норм триває, у тому числі й на міжнародному рівні,

Детальніше про особливості Закону та основні претензії до нього дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Політичне підґрунтя суперечок навколо українського Закону "Про освіту"» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24-42).

Референдум про незалежність Каталонії

1 жовтня відбулася досить неоднозначна і суперечлива подія, що сколихнула все європейське суспільство. Влада Каталонії (автономна область на північному сході Іспанії) провела референдум про незалежність регіону.         

Детальніше про ситуацію навколо референдуму читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Каталонський референдум: причини, наслідки, коментарі» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16-24).

Візит Президента Туреччини до України та його наслідки для відносин двох країн

9 жовтня Україну з робочим візитом відвідав президент Туреччини Р. Ердоган. Під час візиту турецький лідер зустрівся з Президентом України П. Порошенко, а також взяв участь в VI засіданні Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною.

Про деталі візиту та перспективи співробітництва читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Украина – Турция: перспективы сотрудничества в оценках экспертов» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-16).