• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Російсько-українське економічне протистояння

Російсько-українське економічне протистояння

Гібридна війна Росії проти України, активна фаза якої розпочалася в лютому 2014 р., нині вочевидь уже перейшла до свого наступного етапу. При цьому головна мета російської гібридної агресії проти нашої держави не змінилася.

Детальніше, про економічний аспект гібридної війни читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Гібридна війна Росії проти України: економічний вимір 2017 р.» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 43 - 54).

Проект «Новий шовковий шлях» у глобальному вимірі

Логіка розвитку цивілізації свідчить, про те, що незважаючи на протести антиглобалістів та інерцію традиційної системи взаємовідносин, процеси глобалізації в сучасному світі набувають незворотного характеру.

Детальніше про сучасні особливості міжнародної кооперації читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Проект «Новый шелковый путь» как фактор диверсификации транснациональных торгово-экономических отношений» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 38 - 42).

Президентські вибори у Франції та українське питання

Президентські вибори у Франції та українське питання

У першу неділю травня у Франції завершилися президентські перегони, до яких останнім часом була прикута увага всього цивілізованого світу та зокрема України.

Детальніше, про наслідки президентських виборів у Франції для України читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Результати президентських виборів у Франції: чого очікувати Україні» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30 - 37).

Результати місцевих виборів 30 квітня 2017 р. в Україні

Результати місцевих виборів 30 квітня 2017 р. в Україні

Вибори голів та депутатів об'єднаних територіальних громад, що відбулися 30 квітня стали одними з найбільш масштабних в Україні за останні два роки.

Детальніше, про загальні результати місцевих виборів, читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Итоги выборов в объединенные территориальные общины в оценках СМИ» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27 - 30).

Результати місцевих виборів 30 квітня 2017 р. (центральний регіон)

Результати місцевих виборів 30 квітня 2017 р. (центральний регіон)

30 квітня, відбувся черговий етап виборів до новостворених ОТГ. У цілому, за оцінками спостерігачів, вибори відбулися достатньо організовано, але не обійшлося й без певних ускладнень і порушень. Так, особлива ситуація з виборами до об’єднаних територіальних громад склалася на Черкащині, зокрема у м. Шпола.

Детальніше, про результати виборів 30 квітня в центральному регіоні України читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Вибори ОТГ 30 квітня в центральних областях: результати, виборчий процес, оцінки експертів» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 22 - 26).