• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

До питання відокремлення ГТС України від управління «Нафтогазу»

До питання відокремлення ГТС України від управління «Нафтогазу»

 

Верховна Рада України прийняла 31 жовтня у другому читанні й в цілому законопроект № 2239-1 (про анбандлінг), необхідний для відділення від НАК «Нафтогаз України» діяльності з транспортування природного газу і створення умов для укладення транзитного контракту з «Газпромом» за європейськими правилами.

Детальніше про анбандлінг читайте в аналітичному огляді С. Горової «Анбандлінг – рішучий крок та можливі складнощі» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-38).

Стан та перпективи співробітництва Україна-НАТО

Стан та перпективи співробітництва Україна-НАТО

30-31 жовтня 2019 р. Україну з офіційним візитом відвідала делегація НАТО на чолі з генеральним секретарем Й. Столтенбергом. Представники Альянсу провели зустрічі з керівництвом країни, обговоривши хід реформ та актуальні питання партнерства України з НАТО.

Про деталі візиту та перспективи співпраці дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Итоги официального визита представителей НАТО в Украину в оценках СМИ» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.28-33).

Врегулювання ситуації на Донбасі: розведення сил і засобів на лінії зіткнення

Врегулювання ситуації на Донбасі: розведення сил і засобів на лінії зіткнення

Як відомо за рішенням Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, у Мінську наразі робляться спроби домовитися про продовження розведення сил і засобів на лінії зіткнення.

Детальніше про процес розведення військ читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Розведення військ на Донбасі: перебіг, результати та оцінки експертів» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 23-28).

Інвестиційний форум в Маріуполі: деталі та результати заходу

Інвестиційний форум в Маріуполі: деталі та результати заходу

У Маріуполі 29–30 жовтня 2019 р. відбувся масштабний інвестиційний форум RE: THINK Invest in Ukraine. На захід ініційований президентом В. Зеленським прибуло близько 700 делегатів, ще 200 журналістів висвітлювали подію.

Про деталі інвестиційного форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «RE:THINK Invest in Ukraine: подробиці інвестиційного форуму в Маріуполі» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.16-23).

Особливості зовнішньої політики України: відносини із Заходом

Особливості зовнішньої політики України: відносини із Заходом

Політика

З приходом до влади в Україні команди Президента України В. Зеленського відбуваються певні зміни у зовнішній політиці. Між Україною і Європою почала формуватися нова модель відносин, адже західні політики лише придивляються до нової української влади.

Про деталі зовнішньополітичних відносин із Заходом дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Сучасні реалії відносин України із Західними країнами» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.8-15).