• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Погодження українською стороною «формули Штайнмайєра»: погляд з-за кордону

Погодження українською стороною «формули Штайнмайєра»: погляд з-за кордону

Політика

Президент В. Зеленський 1 жовтня повідомив на брифінгу в Києві, що Україна узгодила текст «формули Штайнмайєра». За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу.

Детальніше про реакцію світової спільноти на погодження українською стороною «формули Штайнмайєра»читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Узгодження Україною «формули Штайнмайєра»: реакція за кордоном» в № 20«Україна: події, факти, коментарі» (с.4-13).

Транзит газу територією України: результати третього раунду переговорів

Транзит газу територією України: результати третього раунду переговорів

Після тривалої паузи, пов'язаної з виборами в Україні і ЄС, 19 вересня відновилися тристоронні переговори між Україною, Єврокомісією та РФ з питання транзиту газу.

Про деталі переговорного процесу дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Третий раунд газовых переговоров между Украиной, Еврокомиссией и РФ в отражении украинских и зарубежных СМИ» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.79-84).

Економічна тематика на YES-2019

Економічна тематика на YES-2019

З 12 по 14 вересня в Києві проходила XVI Щорічна зустріч Ялтинська європейська стратегія, на форумі зокрема розглядалися питання вітчизняного економічного розвитку.

Детальніше про економічні питання на YES-2019 читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Огляд проблем економічного розвитку України в контексті дискусій на форумі YES-2019» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.68-79).

Децентралізація в дії: освіта в ОТГ

Децентралізація в дії: освіта в ОТГ

У рамках реалізації реформи з децентралізації влади об’єднані територіальні громади активізували свою діяльність навколо формування спроможних мереж закладів освіти: створення, об’єднання, реорганізація та перепрофілювання закладів освіти, їх модернізація тощо.

Детальніше про реалізацію освітніх програм в ОТГ дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Формування освітніх просторів громад» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.60-67).

До питання мирного врегулювання конфлікту на Донбасі

До питання мирного врегулювання конфлікту на Донбасі

Останні події, пов'язані з мирним врегулюванням на Донбасі, вказують на відновлення переговорного процесу між Україною, Росією і Заходом.

Детальніше про можливості мирного врегулювання конфлікту читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Мирное урегулирование на Донбассе: состояние и перспективы» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.48-60).