• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

До складу НАН України обрано нових членів

До складу НАН України обрано нових членів

Відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів вищої наукової самоврядної організації України. В основу розподілу вакансій за відділеннями та визначення спеціальностей було покладено прагнення забезпечити пріоритетний розвиток фундаментальних наук, передусім за тими напрямами, де українські вчені мають результати світового рівня. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 8, 142–144).

Українські науковці стали частіше користуватися Scopus і Web of Science

Українські науковці стали частіше користуватися Scopus і Web of Science

За перші три місяці централізованого підключення українських закладів вищої освіти до міжнародних баз даних Web of Science і Scopus науковці зробили через них майже 182 тис. пошукових запитів. Кількість сесій та пошукових запитів і найголовніше – динаміка до їх постійного зростання свідчать про те, що користування базами є дуже потрібним та затребуваним серед українських науковців. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 29, 116–117).

Міжнародне експертне оцінювання

Міжнародне експертне оцінювання

Проект Black Sea Horizon формує базу даних експертів для задоволення потреби в оцінюванні науково-технічної діяльності в Чорноморському регіоні, зокрема для забезпечення об’єктивної оцінки проектів за новим спільним конкурсом. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 3).

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Український оборонно-промисловий комплекс: стан та тенденції

Окупація Росією Криму та російська агресія на Донбасі визначили кардинальну зміну умов розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні, починаючи з 2014 р.

Детальніше про вітчизняний ОПК читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Сучасний етап розвитку оборонно-промислового комплексу і виробництва продукції подвійного призначення в Україні» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 54-69).

Законодавчі новації у питанні передачі земель ОТГ

Законодавчі новації у питанні передачі земель ОТГ

У питанні, яке законодавчо регулює передачу земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад, крига скресла. Кабінет Міністрів України погодив законодавчі механізми передачі у власність ОТГ землі, у тому числі землі поза межами населених пунктів.

Детальніше про механізми управління земельними ресурсами в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Розширення повноважень ОТГ у сфері земельних відносин» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-54).