• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Українська газова промисловість: стан та перспективи

Технологічний прогрес у сфері видобутку і транспортування газу протягом останніх 10–15 років кардинально змінив економічні умови функціонування міжнародних газових ринків, включаючи європейський.

Детальніше про стан та перспективи газової промисловості України дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Ймовірні зміни логістики поставок газу на європейський ринок і проблеми розвитку  газової промисловості України» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.45-58).

Законодавчі новації в сфері децентралізації

З травня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» № 6466, який дозволяє містам обласного значення сформувати об’єднану територіальну громаду із суміжними селами за процедурою приєднання у відповідності до Перспективного плану.

Про деталі законодавчих новацій в рамках децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Спрощення процедури добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до міст обласного значення» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.34-45).

Процедура «транзиту влади» в Казахстані та її вплив на співпрацю з Україною

Економічні відносини між Україною і Казахстаном сформувалися понад півтори століття тому. Після демонтажу радянської системи відносини перейшли на рівень співпраці самостійних економічних партнерів.

Детальніше про перспективи співпраці двох країн читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Транзит власти в Казахстане – варианты выбора без выбора» в № 12  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30-34).

Активізація співробітництва в рамках Чорноморського регіону

Черговим кроком розширення міжнародного співробітництва у басейні Чорного моря стала Друга міжпарламентська конференція «Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО», що проходила 9 червня у Києві.

Про деталі конференції та перспективи співробітництва дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Перспективи розвитку міжнародного співробітництва у Чорноморському регіоні: прогнози та оцінки експертів» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-30).

Санкційна політика щодо Росії: чи збережеться консолідована позиція ЄС?

Міжнародні санкції проти РФ були введені у 2014 р. у відповідь на анексією Криму та дестабілізуючі дії Росії на сході України. Обмеження стосувалися фінансової, енергетичної та оборонної галузей, а також товарів подвійного використання.ЄС дотепер щорічно подовжує санкції проти Росії в червні й у грудні.

Про деталі санкційної політики щодо Росії дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Перспективи продовження санкцій проти РФ у контексті сучасних геополітичних процесів» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.17-25).