• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Чи реальна загроза сепаратистських настроїв на Закарпатті?

Останні роки керівництво Угорщини і представники угорського бізнесу проводять політику вливання серйозних коштів у Закарпаття. І це поруч із систематичними заявами про необхідність автономії для угорців, які проживають у Закарпатській області. У багатьох українських політиків і експертів це викликає занепокоєння, адже існує загроза посилення сепаратистських настроїв у цьому регіоні.

Детальніше про читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Чи існує проблема «закарпатського сепаратизму»? Роздуми експертів» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 40-46).

Особливості реалізації пенсійної реформи в Україні

Ключовим пріоритетом Кабміну на друге півріччя глава уряду В. Гройсман назвав пенсійну реформу. Основна мета даної пенсійної реформи - вирівнювання видаткової та дохідної частини Пенсійного фонду.

Детальныше про стан реалізації пенсійної реформи читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Пенсионная реформа в Украине в оценках экспертов» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-39).

Стан реформування правоохоронної системи України

Реформа МВС і створення Національної поліції стали однією з найбільш обговорюваних реформ нинішньої української влади. В останні роки ЗМІ регулярно писали про те, що колишня міліція показала свою неефективність і вимагає радикальних перетворень.

Детальніше про реформу МВС читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Вторая годовщина создания Национальной полиции Украины в освещении СМИ» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30-33).

Чи буде Україна з теплом у новому опалювальному сезоні?

Енергетична галузь України продовжує підготовку до нового опалювального сезону. Україна до 1 листопада 2017 р до майбутнього опалювального сезону повинна накопичити в підземних сховищах 17 млрд куб. м газу, на складах ТЕС і ТЕЦ - 3,89 млн т вугілля.

Детальніше про поточну ситуацію в енергетичній галузі читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Топливные запасы накануне нового отопительного сезона» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 20-29).

Оновлення Трудового кодексу: чого чекати?

Однією з анонсованих подій прийдешньої осінньої сесії Верховної Ради України є ухвалення нової редакції Кодексу законів про працю (КЗпП).

Детальніше, про очікування від новацій в трудовому законодавстві України читайте в аналітичному огляді Т. Гранчак «Нова редакція Кодексу законів про працю – на які новації чекати?» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 13-20).