• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • Діяльність бібліотек в умовах війни
  • Міжнародні ініціативи для допомоги українським вченим
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Переселенці

Cаміт глав держав і урядів країн-членів НАТО

n

Аналітичний ракурс

На початку вересня у Ньюпорті (Великобританія) має відбутись саміт глав держав і урядів країн-членів НАТО. Під час зустрічі планується ухвалення ряду рішень, спрямованих  на посилення готовності союзників до захисту від можливої агресії. За словами генсека Альянсу А. Фог Расмуссена, джерело таких планів – конфлікт між Україною і Росією. Про перспективи співпраці України з НАТО та надання Україні статусу особливого союзника США дізнавайтесь з аналітичної статті І. Рудя в № 59 «Резонансу».

“Газовий” пазл України

gts

Аналітичний ракурс

14 серпня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України». Про місце Закону в створенні системи енергетичної безпеки України та загальну ситуацію з «газовим» питанням в енергетичному секторі країни читайте в статті В. Пальчук «“Газовий” пазл України» в № 60 «Резонансу», с. 4–13.

Загрози національній економічній безпеці

ruz

Економіка

12 серпня НБУ знизив курс гривні до історичного мінімуму. Про сучасні загрози національній економічній безпеці України, зокрема і фінансового характеру, більш докладно читайте в аналітичному матеріалі С. Кулицького в №№ 15-16 журналу «Україна: події, факти, коментарі» (http://www.nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2014/ukr16.pdf;  http://www.nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2014/ukr15.pdf).