• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • Діяльність бібліотек в умовах війни
  • Міжнародні ініціативи для допомоги українським вченим
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Енергетична безпека

eНаука

Енергетична безпека України в умовах поточної української кризи є одним із ключових питань сьогодення. Вчені НАН України привертають увагу до питання постачання електричної енергії та забезпечення надійної та безпечної роботи Об’єднаної енергетичної системи України, проблемних аспектів забезпечення України власним природним газом, варіантів заміщення природного газу іншими видами палива та енергії. Докладніше – у інформаційно-аналітичному бюлетені «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Ратифікація Угоди з ЄС

Розвиток інтернет-ресурсів

sm

Побачив світ новий (№18) номер інформаційно-аналітичного видання «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки». В огляді, зокрема в рубриці «Розвиток і перспективи соціальних мереж, ідеться про зростання популярності нової соціальної мережі без реклами Ello; зміну керівництва соцмережі «Одноклассники» та відкриття нового проекту «Досягнення»; закриття комерційно неуспішної соціальної мережі Orkut; зміну політики приватності в мережі LinkedIn та ін.

Проблеми оптимізації систем центральних органів виконавчої влади

vr

10 вересня набула чинності постанова Уряду «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (№ 442). Згідно постанови з 56 центральних органів влади, залишається 26, з 1032 контрольних функцій, які належать різним центральним органам виконавчої влади (далі ЦОВВ), залишається 680, скорочення штату по центральних апаратах ЦОВВ – з 2544 до 1440. Про головні завдання та ризики в питанні проведення якісної, а не лише кількісної дерегуляції систем ЦОВВ докладніше в статті А. Берегельського № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Програма Горизонт 2020

N5

Програма Горизонт 2020, метою якої є об’єднання всіх існуючих європейських ініціатив з досліджень та інновацій починає свою роботу в Україні. Започаткована у 2011 році та триватиме із 2014 по 2020 рік. Україна стане асоційованим учасником Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.