• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Народний фронт

n

Аналітичний ракурс

Розстановка політичних сил в Україні напередодні позачергових парламентських виборів значною мірою залежить від позиції та рейтингу окремих політичних гравців. З-поміж нинішніх політиків, які обіймають найвищі посади в державі, істотну електоральну підтримку прогнозують Прем’єр-міністру А. Яценюку та його партії "Народний фронт". Подробиці дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 69 "Резонансу".

Антикорупційна реформа

b

Аналітичний ракурс

Передвиборча кампанія, яка розпочалася в Україні, вкотре використовує гасло про антикорупційну реформуПевні кроки зроблені: уряд підготував низку законопроектів, які пройшли перші слухання. Про проблеми пошуку нових шляхів до здійснення реформи та труднощі пов’язані із її реалізацією у аналітичному матеріалі О. Бусол № 17 (75) «Громадської думки про правотворення».

Мінський протокол

pr

Аналітичний ракурс

10 вересня у парламентській газеті «Голос України» було оприлюднено текст Мінського протоколу за результатами тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію мирного плану Президента України П. Порошенка та ініціатив президента РФ В. Путіна, підписаного в Мінську 5 вересня. Про ризики та перспективи досягнутих у Мінську домовленостей, їх оцінку політиками та експертами більш докладно читайте в № 68 «Резонансу».

ГТС

g

З 10 вересня в Україні набув чинності закон про реформування газотранспортної системи. Відповідно до закону, функції оперативно-технологічного управління української ГТС передаються від державного підприємства оператору Єдиної газотранспортної системи України, який визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі. Про проблеми та майбутні перспективи роботи системи  читайте в № 17 (75) «Громадської думки про правотворення», в статті «Українська ГТС: сьогоднішні проблеми та майбутні перспективи».

Українська енергоефективність

e

Кризовий стан з постачанням газу в Україну потребує рішучих  дій: технічних, фінансових, інформаційних, тощо. Наразі стає актуальним питання  енергоефективності, яку інколи називають «п’ятим видом палива». Про раціональне використання енергетичних ресурсів, досягнення економічно доцільної ефективності використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів при дійсному рівні розвитку техніки та технології, дотриманні вимог до навколишнього середовища читайте у аналітичному огляді Ірини Беззуб: «Українська енергоефективність: стан проблеми та перспективи», № 17 «Громадської думки про правотворення».