• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів

Конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів

НАУКА

Національна академія наук України оголошує конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти за кращі наукові роботи. В конкурсі можуть брати участь наукові співробітники, викладачі, стажери-дослідники, аспіранти науково-дослідних установ, закладів вищої освіти віком до 35 років включно, студенти ЗВO, а також аспіранти та студенти зарубіжних країн, які навчаються в наукових установах та ЗВО України. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 50–51).

Вітчизняна економіка в умовах глобальних впливів

Вітчизняна економіка в умовах глобальних впливів

Політичні та економічні події глобального й макрорегіонального рівня, які відбуваються останнім часом, можуть бути провісниками значних зрушень в архітектурі міжнародних відносин.

Детальніше про вплив геополітичних та геоекономічних подій на економічну ситуацію в Україні читайте в закіченні аналітичного огляду С. Кулицького «Новітні геополітичні та геоекономічні виклики і їхній імовірний вплив на перспективи розвитку української економіки» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.62-72).

Електронний облік об’єктів культурної спадщини

Електронний облік об’єктів культурної спадщини

НАУКА

Міністерство культури України у співпраці з Національною академією наук України оголосило про запуск пілотного проекту – електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». Впровадження пілотного проекту є черговим кроком, який Мінкультури і НАН України роблять у цьому напрямі, апробацією значних напрацювань, здійснених у минулі роки. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 70–73).

Децентралізація: міжнародне співробітництво як складова успішної реформи

Децентралізація: міжнародне співробітництво як складова успішної реформи

У рамках проведення реформи з децентралізації влади Україна розвиває міжнародне партнерство з країнами Європейського Союзу та міжнародними донорськими організаціями.

Детальніше про міжнародне співробітництво в рамках децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Децентралізація та розвиток міжнародного партнерства» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.54-62).

Церковний конфлікт набирає обертів

Церковний конфлікт набирає обертів

Конфлікт у новій українській церкві, який став публічним на початку травня, набирає обертів. Колишній предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет продовжує наполягати на тому, що він досі є патріархом Київського патріархату, а сам патріархат нібито досі існує.

Про деталі церковного конфлікту дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Горової «Патріарший демарш Філарета. Продовження буде» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.45-54).