• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Україна: еволюція геополітичних настроїв

Україна: еволюція геополітичних настроїв

Глобальні та регіональні соціально-економічні трансформації, зіткнення геополітичних концепцій, демографічні, міграційні та інші процеси зумовлюють серйозні зрушення у міжнародних відносинах. На тлі зазначених загальних тенденцій цілком очікуваними є і еволюція відносин України зі світом, своїми сусідами та союзниками.

Детальніше про місце України в сучасній геополітиці дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Закірова «Україна у мінливому світі Європи» в № 10 «Резонансу» (с. 3 – 8).

Причини та наслідки загострення ситуації на Донбасі

Причини та наслідки загострення ситуації на Донбасі

 

Ескалація, яка відбулася наприкінці січня на Сході України, сколихнула інформаційний простір та призвела до збільшення жертв, не лиші по обидві сторони конфлікту, а й серед мирного населення. Разом з цим активізувалася і світова спільнота, яка одразу ж закликала сторони конфлікту до припинення вогню.

Детальніше про причини ескалації, можливі наслідки та реакцію світової спільноти дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненко «Ескалація конфлікту на Донбасі: причини, прогнози, реакція світу» в № 9 «Резонансу» (с. 3 – 14).

Новий рік – новий курс?

Новий рік – новий курс?

Моніторинг вітчизняного інформаційного простору засвідчив, що в січні цього року питання коливань обмінного курсу гривні, посіло помітне місце серед повідомлень вітчизняних ЗМІ. При цьому нерідко висловлювалися доволі песимістичні очікування щодо динаміки обмінного курсу гривні.

Детальніше про курс гривні в новому році та прогнози на майбутнє читайте в аналітичному огляді С. Кулицького  «Обмінний курс гривні в січні 2017 року та оцінка його динаміки на найближчу перспективу» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 52 - 63).

Питання Криму в світовій політиці

Питання Криму в світовій політиці

Ціна кримського питання виходить далеко за рамки вирішення проблеми російсько-українських відносин. Прогнозований деякими експертами і політиками і варіант розміну Криму на Донбас з подальшим зняттям санкцій може істотно змінити геополітичний порядок і узаконити підхід до порушення територіальної цілісності держав шляхом керованого ззовні хаосу.

Детальніше, про  ціну кримського питання дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Крым – цена вопроса» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 49 ‑ 52).

Декомунізація свят

В Україні триває процес декомунізації. Цього разу під дію закону може потрапити ряд радянських свят. Відповідний законопроект «Про державні свята в Україні» розробив Український інститут національної пам’яті (УІНП), про що повідомив його директор В. В’ятрович.

Детальніше, про особливості декомунізації свят та доцільність цього процесу дізнавайтеся з аналітичного огляду Т. Гранчак «Декомунізація свят – чи на часі?» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41 ‑ 49).