• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№11, 2019). У номері: президент підписав закон щодо захисту інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України; Рада призначила парламентські слухання на тему охорони інтелектуальної власності в Україні міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов оголосив про перезавантаження системи інтелектуальної власності; американці готові вносити в «чорний список» порушників інтелектуальних прав з Китаю;

Перспективи медичної реформи: аналіз на основі показників Держбюджету-2020

Перспективи медичної реформи: аналіз на основі показників Держбюджету-20202020 р. буде визначальним для медичної реформи. Мають запрацювати гарантований пакет медичних послуг, зрости зарплати для лікарів вторинної і третинної ланки, також запуститися повноцінна робота ДП «Медичні закупівлі України». Тож зміни ці залежать від виконавців як у міністерстві, так і на самих місцях, а також багато залежить від парламенту.

Скільки передбачено в Державному бюджеті України на 2020 р. на охорону здоров’я і як саме буде відбуватися фінансування програм охорони здоров’я в наступному році в Україні, детальніше у коментарі Л. Дем’яненко до Випуску 103 (156) огляду ЗМІ «СТРАТЕГІЯ–2020» практика суспільних перетворень.

Відродження океанського наукового флоту України

Відродження океанського наукового флоту України

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: зміни до Порядку присудження наукових ступенів;  фінансування наукових проєктів молодих вчених; відродження океанського наукового флоту України;  першочергові заходи щодо підвищення ефективності наукових досліджень в НАН України; Open Ukrainian Citation Index – новий пошуковий сервіс для науковців; питання популяризації науки в Україні та багато іншого.

Вітаємо Тетяну Миськевич із перемогою у конкурсі!


Джерело: Девіз ВГО Українська бібліотечна асоціація 2020 року 
«Бібліотека - Всесвіт у зручному форматі»  (15.11.2019)

У жовтні 2019 р. наша колега Тетяна Миськевич, м.н.с. відділу обслуговування інформаційними ресурсами НЮБ взяла участь у конкурсі на девіз 2020 р. Української бібліотечної асоціації. За її пропозицією, яку підтримала бібліотечна спільнота, девіз УБА – «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі». Вітаємо Тетяну Миськевич із перемогою у конкурсі!

Як проходить реформа медичної галузі в умовах децентралізації

Як проходить реформа медичної галузі в умовах децентралізації

У рамках реформи з децентралізації влади реалізується реформування медичної галузі. Усі комунальні заклади первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Детальніше про «медичну децентралізацію» читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Розвиток первинного рівня медицини в ОТГ» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-44).