• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Українські переселенці в Росії

Українські переселенці в Росії

Росія повідомляє про чисельні потоки біженців з України.  З якими труднощами стикаються вимушені переселенці в РФ та які кроки здійснює російська сторона по врегулюванню даної ситуації в матеріалі Т. Миськевич. Громадська думка 21 (79).

Випуск 5

Випуск 4

У випуску 5 за 31жовтня – 6 листопада 2014 р. читайте:

ДФС готова до здійснення перевірок на виконання Закону України «Про очищення влади»;

Президентом України поставлено завдання опрацювати нову редакцію Стратегії національної безпеки і оборони;

В Чернігові запрацювала котельня, яка значно здешевлює затрати на опалення;

У Дніпропетровську виготовляють новий вид палива;

Угода про асоціацію

Угода про асоціацію

Окремі положення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом вступили в силу 1 листопада поточного року. В експертних колах початок роботи окремих положень цієї Угоди розглядають як серйозний і важливий крок на шляху реалізації реформ в межах «Стратегії-2020». Про значення цієї події для України – в огляді С. Горової.

Державне регулювання

Державне регулювання

20 жовтня 2014 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Ефективне впровадження законодавства допоможе переселенцям, які були змушені залишити свої домівки, знайти житло, роботу і надасть необхідний доступ до послуг. Крім цього, Закон зобов’язує уряд розробити державну політику щодо внутрішньо переміщених осіб, яка дозволить їм спланувати своє майбутнє у довгостроковій перспективі. Про це читайте в матеріалі І. Беззуб «Урегулювання правового становища внутрішньо переміщених осіб на території України». Громадська думка 21 (79).

Коаліційні процеси

Коаліційні процеси

Найголовнішим підсумком позачергових парламентських виборів має стати успішність коаліційного процесу, адже саме заради створення дієвої коаліції, здатної підтримувати президентські та урядові ініціативи, й було ініційоване перезавантаження Верховної Ради. Про перебіг коаліційних процесів в українському парламенті та оцінки і прогнози щодо нього від провідних вітчизняних політологів читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко в № 83 "Резонансу".