• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Націоналізація приватної власності

Націоналізація приватної власності (майна)

У ході парламентської виборчої кампанії-2014 почастішали висловлювання щодо необхідності проведення націоналізації приватної власності (майна) у нашій державі. В аналітичному матеріалі Кулицького С.П. в №№ 22-23 журналу "Україна: події, факти, коментарі" висвітлюються питання щодо ступеня обґрунтованості таких пропозицій, аналізується іноземний досвід націоналізації майна, а також розглядаються перспективи націоналізації майна в Україні.

Національне інформаційне виробництво

Інформаційне виробництво

У процесі вдосконалення українського державотворення протягом двох останніх десятиріч набули якісно нового змісту вимоги до системи соціальних інформаційних комунікацій, пов’язані з необхідністю вдосконалення процесу продукування ресурсів для обслуговування  інформаційної вертикалі органів державної влади та місцевого самоврядування. Докладніше про національне інформаційне виробництво в контексті глобальних викликів  у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.

Госрегулирование

Госрегулирование

Образование, интеллектуальная собственность и усовершенствование системы налогообложения – как правительство планирует развивать ИТ отрасль
в 2015 году.

Суспільне телебачення і радіомовлення

Суспільне телебачення і радіомовлення

Питання про перебіг створення Суспільного телебачення і радіомовлення розглянуто на  засіданні колегії Держкомтелерадіо 25 листопада 2014 року. Заслухавши інформацію доповідача – генерального директора Національної телекомпанії України Аласанії З. Г., колегія ухвалила рішення  щодо створення 10-ти тематичних робочих груп за напрямами. Завданням кожної групи є  ґрунтовне опрацювання питань в рамках компетенції.

Диверсифікація ядерного палива

Диверсифікація ядерного палива

Ядерне паливо для атомних електростанцій американської компанії Westinghouse успішно пройшло експертизу в Україні. Це дасть змогу постачати в Україну альтернативні російським модернізовані тепловидільні збірки ТВЗ-WR. Українські вчені беруть участь у кваліфікації ядерного палива компанії Westinghouse. Докладніше про диверсифікацію ядерного палива для України та участь фахівців НАН України у вирішенні цієї проблеми у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.