• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інститут соціології НАН України

Інститут соціології НАН України

За два десятиліття своєї діяльності Інститут соціології НАН України сформувався як потужна академічна установа, чітко визначив своє місце у вітчизняній соціогуманітарній науці, зайняв провідні позиції в розробленні теоретико-методологічних засад соціологічної науки в Україні, осмисленні соціальних, соціально-економічних і соціально-політичних процесів розвитку України від часу проголошення її незалежності, що дало змогу досягти принципово нового рівня знань про їх характер і спрямованість. Докладніше про наукову і науково-організаційну діяльність Інституту соціології НАН України у 2009–2013 рр.у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Вплив соціальних медіа на журналістику

Вплив соціальних медіа на журналістику

Facebook і Twitter усе більше інтегруються в журналістику. Нещодавно в Києві відбулася конференція «Трансформація журналістики: цифрові виклики професійним стандартам та медіаетиці», яку організували Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Національна спілка журналістів України.  Про вплив соціальних медіа на аудиторію та як соціальні мережі змінюють споживання новин читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 23.

Курс гривні

Курс гривні

Курс гривні - проблема, яка жодного мешканця України не залишає байдужим. Гривня знецінюється від початку 2014 р., хоча передумови для девальвації національної валюти зародилися набагато раніше. Вже у 2013 р. більшість українських економічних оглядачів говорили про те, що стабільність курсу гривні є штучною, і прогнозували її падіння задовго до революції гідності та війни на Сході України. Більш докладно про причини падіння курсу вітчизняної валюти та шанси на її зміцнення читайте в аналітичній статті Н. Тарасенко в № 94 "Резонансу".

Природний газ

Природний газ

Питання розроблення та освоєння ресурсів природного газу належать до першорядних завдань, які в теперішніх складних для України умовах стоять перед наукою та промисловістю. Результати досліджень фахівців НАН України переконливо говорять про те, що, незважаючи на інтенсивне видобування нафти і газу за радянських часів, надра України мають потужний вуглеводневий, зокрема газовий, потенціал. З огляду на стрімке зростання ролі природного газу як енергоносія у світі, нехтувати цим потенціалом неприпустимо. Докладніше про проблемні аспекти забезпечення України власним природним газом у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Випуск 10

Випуск 10

У випуску 10 за 5-11 грудня 2014 р. читайте:

Інтереси мешканців усіх населених пунктів, що входитимуть до об’єднаної територіальної громади, будуть захищені, − Сергій Шаршов;

Нова політика держуправління: децентралізація, дерегуляція, дебюрократизація і відповідальність;

Працівники Антикорупційного бюро будуть проходити навчання в Сінгапурі;