• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Агропромисловий сектор

Агропромисловий сектор

Особисті селянські господарства є структурним елементом агропромислового комплексу України і виробляють 46 % валової продукції сільського господарства (за результатами 2013 р.). Отже, особисті селянські господарства мають поступово змінювати статус фізичних осіб і реєструватися як юридичні особи. Держава не може залишатись осторонь цієї багатомільйонної категорії виробників і має забезпечити підняття їхнього правового, податкового, соціального статусу на рівень, не нижчий за інші категорії сільськогосподарських товаровиробників. Мінагропрод підготувало зміни до Закону «Про фермерські господарства», якими легалізує невеликі фермерські господарства сімейного типу. Після реєстрації сімейні фермери отримують право продавати свою продукцію і на продовольчих ринках, і великим агрохолдингам. Це особливо важливо з огляду підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Адже для того, щоб українська агрокомпанія мала право постачати свою продукцію на ринки Євросоюзу, поставка сировини (а нині практично всю сировину великі агрохолдинги закуповують у селянських господарствах) повинна бути сертифікована і перебувати в правовому полі. І. Беззуб, Громадська думка №20 (78)

Закони 16 вересня

Закони 16 вересня

Порушення правил розробки законів призводить до появи декларативних (недіючих) законів. Правознавці вже назвали Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей» від 16.09.2014 № 5082 псевдоправовим і дорікають виконавцям  на волюнтаристській підхід до його розробки.

Про думки юристів з цього приводу читайте в матеріалі О. Бусол, Громадська думка № 20 (78).

Всеукраїнське об'єднання «Свобода»

sv

29 жовтня мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Думки експертів і оглядачів стосовно того, чи потрапить до нового парламенту Всеукраїнське об'єднання «Свобода», дізнавайтесь з аналітичного огляду А. Потіхи в № 78 «Резонансу».

Міланські переговори П. Порошенка і В. Путіна

m

Впродовж 16-17 жовтня в Італії тривав 10-й самміт форуму «Азія-Європа» (ASEM),  для участі в якому були запрошені президенти України П. Порошенко та Росії В. Путін. Детальніше про результати міланських переговорів президентів України і РФ читайте в аналітичній статті Н. Тарасенко в № 78 «Резонансу».

Агресія РФ

Агресія РФ

В умовах посилення агресії РФ, розширення санкцій щодо неї з боку інших держав та посилення вимог української громадськості щодо приєднання до обмежувальних ініціатив міжнародної спільноти, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про санкції». Ухвалення закону продемонструвало готовність України протидіяти агресії, створюючи правову основу для попередження неправомірних дій з боку іноземних держав, включаючи судові перспективи позовів проти РФ.

Т. Миськевич, Громадська думка №20 (78)