• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Наприкінці грудня Україну з офіційними візитами відвідали президент Білорусі О. Лукашенко і глава Казахстану Н. Назарбаєв, які провели переговори з Президентом України П. Порошенком. Обидва візити стосувались як двосторонніх відносин цих країн з Україною, так і врегулювання кризи на Донбасі та пов’язаного з нею загального погіршення економічної ситуації. І. О. Лукашенко, і Н. Назарбаєв висловили свою підтримку Україні, обіцяючи всебічну допомогу. Чи можна розглядати візити до Києва лідерів Казахстану і Білорусі як неофіційну «миротворчу» місію В. Путіна, який шукає шляхи виходу зі спровокованої ним самим кризи, чи це – пошук О. Лукашенком і Н. Назарбаєвим шляхів мінімізації наслідків українсько-російського конфлікту для своїх країн чи, навіть, прояв центробіжних тенденцій в рамках Євразійського економічного союзу? Думки експертів з цього приводу аналізувала О. Симоненко – читайте в № 98 «Резонансу».

Переговорний процес

Переговорний процес

У Мінську 24 грудня стартували переговори у форматі контактної групи з врегулювання ситуації на Сході України. Напередодні, протягом двох днів Україну з офіційними візитами відвідали президент Білорусі Олександр Лукашенко і глава Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Обидва візити стосувалися, як двосторонніх відносин цих країн з Україною, так і врегулювання кризи на Донбасі. І О. Лукашенко, і Н. Назарбаєв запропонували свою допомогу українському Президенту для припинення конфлікту. Детальніше з оглядом політологічних висновків по ситуації - у коментарі С. Горової.

Вплив соціальних медіа на психіку

Вплив соціальних медіа на психіку

Учені з Університета Олбані провели дослідження, яке демонструє, що залежність від Facebook схожа на алкоголізм і наркоманію. Як контролювати залежність від соціальних мереж та які можливі наслідки захоплення ними читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 24.

Економіка

Економіка

У 2014 році вітчизняна економіка функціонувала за надзвичайно складних і вельми специфічних умов, аналогів яких не було з часів закінчення Другої світової війни. Про економічні підсумки року, що минає, йдеться у аналітичному матеріалі С. Кулицького, опублікованому у № 97 "Резонансу".