• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Окуповані території на Сході України

Окуповані території на Сході України

Згідно Указу Президента № 875/2014 від 14.11.2014 р., Київ припиняє бюджетні виплати, банківське обслуговування та пасажирські перевезення залізницею на окупованій території Донбасу. 1 грудня спливає термін евакуації з даних районів всіх українських держпідприємств та установ. Таким чином, пенсії, інші соцвиплати і бюджетну зарплату тепер можуть отримувати лише жителі та працівники бюджетних уств, які заланоишили територію так званих «Донецької та Луганської народних республік». № 23 (81).

Короткочасне перемир’я

КОРОТКОЧАСНЕ ПЕРЕМИР’Я

На Донбасі 9 грудня на всіх позиціях сил антитерористичної операції (АТО) був введений в дію режим припинення вогню. Деякі експерти досить насторожено сприйняли перспективу подальшої (більш тривалої) дії режиму припинення вогню, спираючись на невиконання його умов з боку сепаратистів. Детальніше про експертну оцінку дотримання «режиму тиші» – в коментарі С. Горової.

Професійне свято

Професійне свято

19 грудня – День адвокатури, професійне свято представників юридичної спільноти, яка стоїть на захисті конституційних прав і свобод громадян. Вітаємо усіх представників цієї правозахисної інституції. Бажаємо здоров’я, творчої наснаги та сімейного затишку.

Напередодні Дня адвокатури у Національній парламентській бібліотеці відбулася презентація книги «Адвокатура України: забуте і невідоме».

Маніпулятивні технології у соціальних мережах

Маніпулятивні технології у соціальних мережах

Російський інтернет-тролінг поширений не лише в соціальних мережах та українських електронних ЗМІ, а й у відомих міжнародних виданнях. У випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 23 читайте про маніпулятивні технології, що застосовуються у соціальних мережах для пропаганди, матеріальної вигоди та розповсюдження сепаратизму.

Інститут соціології НАН України

Інститут соціології НАН України

За два десятиліття своєї діяльності Інститут соціології НАН України сформувався як потужна академічна установа, чітко визначив своє місце у вітчизняній соціогуманітарній науці, зайняв провідні позиції в розробленні теоретико-методологічних засад соціологічної науки в Україні, осмисленні соціальних, соціально-економічних і соціально-політичних процесів розвитку України від часу проголошення її незалежності, що дало змогу досягти принципово нового рівня знань про їх характер і спрямованість. Докладніше про наукову і науково-організаційну діяльність Інституту соціології НАН України у 2009–2013 рр.у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.