• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Моніторинг успішності реформ

Моніторинг успішності реформ

• Аналітичний коментар:

«Розширене засідання Уряду: заяви Президента України в коментарях експертів»;

«Зняття депутатської недоторканності: плюси та мінуси»;

• Верховна Рада прийняла законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд»;

Виробництво біопалив

Виробництво біопалив

В Україні є всі передумови для організації широкомасштабного виробництва біопалив, проте їх частка в енергетичному балансі країни залишається незначною. Враховуючи загальнонаціональну важливість проблеми зниження залежності нашої держави від імпортних енергоносіїв, учені Національної академії наук України завжди приділяли цьому питанню значну увагу. Докладніше про біологічні ресурси і технології для виробництва різних видів біопалив у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Реформи силових відомств

Реформи силових відомств

Президент України Петро Порошенко проводить реформи силових відомств. Він підписав закон про зміни роботи РНБО і розширив повноваження генпрокурора. На черзі реформа міліції, яку курує екс в. о. глави МВС Грузії, а нині – перший заступник глави МВС України Ека Згуладзе. Детальніше про реформу та її експертну оцінку у коментарі С. Горової до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Дискусії навколо ставки ЄСВ

Дискусії навколо ставки ЄСВ

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 71-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Закон передбачає встановлення спеціальної ставки ЄСВ із понижуючим коефіцієнтом. Детальніше про те, як саме підприємці можуть скористатись податковою реформою, читайте в коментарі В. Волковинської до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Обов’язкове медичне страхування

Обов’язкове медичне страхування

Медична реформа в Україні, запропонована Міністерством охорони здоров’я, продовжує поширюватися у всіх напрямах. Тепер дійшла черга до страхування, яке має стати обов’язковим і зробити медичне обслуговування доступним для всіх громадян України. Детальніше про експертну оцінку медичної реформи в Україні в коментарі Л. Дем’яненко до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».