• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ситуація на Сході України

Ситуація на Сході України

На розгляді в парламенті (прийнято в першому читанні, готується до другого) знаходиться проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними. Відповідний законопроект зареєстровано за №1840. Думки експертів щодо документу в матеріалі О. Коломієць, «Громадська думка» № 3 (85).

НТУУ «КПІ»

НТУУ «КПІ»

Представники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» продемонстрували фахівцям Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України низку готових до реалізації розробок і запропонували колегам взяти участь у подальшій роботі над розв’язанням технологічних проблем, пов’язаних з їх упровадженням у виробництво та вдосконаленням.Докладніше про співпрацю НТУУ «КПІ» з ІЕЗ ім. Є. О. Патона НАНУ у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Культурна дипломатія

Культурна дипломатія

Сьогодні проблема упізнавання України у світі є ще більш актуальною, зважаючи на агресивну політику Російської Федерації та поширення нею неправдивої інформації про нашу країну. Існує нагальна потреба запобігти спотворенню іміджу України та позитивно вплинути на уявлення міжнародної спільноти про нас. На часі посилення культурної присутності України у світі, пошук діалогу та налагодження нових зв’язків, звернення до засобів культурної дипломатії, так званої «м’якої сили» зовнішньої політики. Докладніше про досвід функціонування європейських інститутів культурної дипломатії у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Енергетична платформа України

Енергетична платформа України

26 лютого 2015 р. у приміщенні Великої конференец-зали Національної академії наук України пройшла Міжнародна конференція «Україна — енергонезалежна держава», в якій взяли участь співробітники СІАЗ НБУВ. Організаторами цього заходу виступили Асоціація «Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати» (ICC Ukraine), Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України, Асоціація інженерів енергетиків України та Всеукраїнська громадська організація «Українська вітроенергетична асоціація».

Імовірні сценарії

Імовірні сценарії

Незважаючи на перемир’я, ситуація на Донбасі залишається напруженою і є об’єктом пильної уваги вітчизняних і зарубіжних політиків, експертів, громадськості. Чи вдасться втримати мир? Наскільки реальним є сценарій залучення миротворчого контингенту? Які варіанти розвитку подій розглядаються експертним середовищем?  Відповіді на ці та інші питання узагальнювала Н. Тарасенко – дізнавайтесь з аналітичного матеріалу «Сценарії завершення війни на Донбасі очима експертів» у № 16 «Резонансу» (Початок. Завершення в наступному випуску 5.03.2015).