• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ліквідація адміністративних обмежень

Ліквідація адміністративних обмежень

17 лютого на засіданні Національної ради з питань реформ було розглянуто питання, щодо завершення першого етапу дерегулювання в Україні, який включає ліквідацію 177 різного роду адміністративних обмежень, які створюють адміністративний тиск на бізнес. Детальніше про експертну оцінку питань дерегуляції у сфері бізнесу у коментарі Т. Копитко до Випуску 20 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Право на справедливий суд

Право на справедливий суд

•Аналітичний коментар:

Перший крок в реформуванні судової системи здійснено;

Дерегуляція, як метод «реанімації» бізнесу в Україні;

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд»;

Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014

Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про головні напрями діяльності НАН України, проблемні питання її функціонування, основні засади реформування наукової сфери та значний потенціал академічних установ для розвитку нашої держави, про щорічну моніторингову доповідь ООН «Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014», про новий етап співробітництва бізнесу та університетів та багато іншого.

Утилізація сміття

Утилізація сміття

Черговою спробою вирішити проблеми утилізації побутових відходів стало внесення до парламенту проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» № 1742 від 14.01.2015 р. Головним завданням цього законопроекту є «демонополізація ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів, делегування контрольних функцій органам місцевого самоврядування та забезпечення прозорості оплати послуг з поводження з побутовими відходами (шляхом виведення з квартирної плати». Серед переваг цього законодавчого «ноу хау» його автори називають, зокрема, залучення інвестицій на впровадження новітніх технологій по створенню потужностей з переробки побутових відходів. Думки експертів та інфографіка в матеріалі С. Полтавця «Громадська думка» № 3 (85).