• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ринок праці

Ринок праці

В Україні проблема працевлаштування набирає все більшої актуальності. Через величезну кількість переселенців з нестабільного Сходу України збільшилася кількість претендентів на кожну мало-мальськи цікаву вакансію. Крім того, все більше число підприємств або частково, або повністю припиняють свою діяльність, що призводить до звільнень персоналу та збільшення відсотка безробітних. Ситуація на ринку праці України виглядає загрозливою. В таких умовах Держслужба зайнятості повинна рішучим чином змінювати принципи своєї стандартної роботи, які не можна застосовувати в кризових умовах. Саме з цією метою уряд прийняв рішення покликати зарубіжних фахівців. Про можливості використання зарубіжного досвіду в Україні читайте у матеріалі І. Беззуб, «Зарубіжний досвід регулювання ринку праці та можливості його використання в Україні», «Громадська думка» № 4 (86).

Офіційний візит П. Порошенка до ОАЕ

Офіційний візит П. Порошенка до ОАЕ

Президент України Петро Порошенко у вівторок з офіційним візитом відвідав Об’єднані арабські емірати (ОАЕ). Одним з ключових моментів стало відвідання ним виставки оборонної промисловості IDEX-2015, де глава держави провів ряд зустрічей, а керівник Генштабу Віктор Муженко підписав кілька контрактів. Як повідомляють ЗМІ, в ОАЕ були підписані контракти на десятки мільйонів доларів про постачання в Україну арабського озброєння і військової техніки. Детальніше про експертні думки і прогнози щодо даних контрактів у коментарі С. Горової. до Випуску 21 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Реформування пенсійної системи

Реформування пенсійної системи

Головним у формуванні стандартів галузі, страхової культури, а також у підвищенні рівня фінансової грамотності населення є реформи, які декларує новий уряд. Зокрема, вкрай важливе проведення пенсійної реформи, введення другого і третього рівнів пенсійної системи. Детальніше про необхідність реформи пенсійної системи у коментарі Л. Демяненко до Випуску 20 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Інвестування модернізації України

Інвестування модернізації України

• Аналітичний коментар:

Співробітництво з ОАЕ сприятиме підвищенню обороноздатності України;

Проведення пенсійної реформи: основні механізми та прогнозовані наслідки;

• Cтворено спеціальне «Агентство з модернізації України», до якого залучили вісім провідних європейських експертів;

Повномасштабне реформування судової системи

Повномасштабне реформування судової системи

Народні депутати 12 лютого підтримали у другому читанні та в цілому законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд», поданий на розгляд парламенту Президентом України Петром Порошенком. За відповідне рішення проголосував 251 народний депутат. Даний законопроект, як підкреслив заступник глави Адміністрації Президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, після підписання Президентом України стане першим кроком на шляху повномасштабного реформування судової системи. Детальніше про експертну оцінку цього законопроекту, а також майбутньої судової реформи у коментарі С. Горовоїдо Випуску 20 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».