• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№12, 2019). У номері: ВОІВ починає публічні консультації з питання взаємозв'язку штучного інтелекту і політики в області інтелектуальної власності; посилення покарання за крадіжку інтелектуальної власності в Китаї та реакція ринків; Гуцульська бринза отримала статус захисту за походженням; Бюро інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) провело дослідження, згідно якого рівень споживання піратського контенту знизився на понад 15%; як працює інтеркіберпол; в Україні започаткували фонд стартапів;

Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Вітаємо з Новим роком та Різдвом!Шановні колеги! Щиро вітаємо з Новим Роком та Різдвом!

Нехай життя буде багатим на незабутні враження, нові починання й нові успіхи! Бажаємо здоров’я, любові, взаєморозуміння, миру та радості!

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ

Ефективність роботи наукових установ оцінюють за новими правилами

Ефективність роботи наукових установ оцінюють за новими правилами

НАУКА

Атестаційні оцінки останньої за цей рік групи установ були затверджені 28 листопада під час засідання відповідної експертної комісії в приміщенні МОН України. За словами першого заступника Міністра освіти і науки Ю. Полюховича, в основі оцінювання – чіткі кількісні критерії, єдині для всіх. Зокрема, ефективність використання коштів, кадровий потенціал, дослідницька база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці тощо. Водночас враховувалися напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні та ін. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10 (С. 103–104).

Open Ukrainian Citation Index – новий сервіс для науковців

Open Ukrainian Citation Index – новий сервіс для науковців

НАУКА

Знайти науковий документ та проаналізувати цитування вчених допоможе новий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index. OUCI це пошукова система та база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations. Від інших подібних сервісів OUCI відрізняється тим, що він є повністю некомерційним, тобто доступ до нього безкоштовний та відкритий для всіх.  Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10 (С. 105–108).

Миротворча місія науки у XXI столітті

Миротворча місія науки у XXI столітті17 жовтня 2019 р. у Державній установі «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» був проведений Всеукраїнський круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню науки, – «День науки за мир і розвиток».