• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Європейський досвід і практика запровадження реституції

Останнім часом в українському інформаційному середовищі однією з найактивніших тем для обговорення все частіше виступає проблема реституції. Тож має сенс ретельно розглянути проблему реституції як такої та з’ясувати, які наслідки має застосування правового інституту реституції в сучасних українських реаліях. На сьогодні ж українське законодавство практично не готове до введення інструменту реституції. Тож, враховуючи наявний європейський досвід, Україна має можливість скористатися прикладами реституційного законодавства і самостійно визначитися щодо принципів, методів та обсягів запровадження цього правового інструменту. Вітчизняні фахівці та законодавці мають провести ретельний аналіз, зазначивши усі «за» і «проти», і підготувати власне правове поле для реституції. Відтак подальший огляд проблем і обставин, пов’язаних із запровадженням реституції в Україні, є нагальною потребою часу, зовсім уникнути її розв’язання навряд чи вдасться. Докладніше про «за» і проти»; європейський досвід і практику запровадження реституцій  у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», №22 (125).

Вітаємо з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги! Прийміть наші щирі привітання з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

Нехай ці свята як вісники оновлення життя, нових мрій та сподівань, принесуть добро, мир і злагоду. Зичимо здоров’я, щастя, бадьорості та успіхів! 

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ

Результати аудиту науково-інноваційної системи України

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: вручення нагород «Лідер науки України 2016. Web of Science award»; звіт про результати аудиту науково-інноваційної системи України з використанням інструментів програми «Горизонт-2020»; завдання та заходи щодо створення наукового підґрунтя майбутнього інноваційного лідерства країни; внесок українських науковців у фундаментальні дослідження нейтрино; поглиблення співпраці між науковцями КПІ ім. Ігоря Сікорського та ІКД НАНУ-ДКАУ; нагородження переможців першого Конкурсу на краще книжкове видання НАН України; підсумки Загальних зборів НАМН України та багато іншого.

Чого очікувати від підвищення мінімалки до 3200 грн?

Однією з найбільш резонансних подій цьогорічної осені в Україні була заява уряду про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 р. до 3200 грн. на місяць.

Детальніше про можливі соціально-економічні наслідки урядової новації читайте у заключній частині аналітичного огляду С. Кулицького  «Про ймовірні економічні наслідки встановлення мінімальної зарплати в Україні у 3200 гривень з початку 2017 року» в № 24 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42 - 50).

Окремі аспекти проведення виборів в ОТГ

Активізація політичних партій найбільш виразно спостерігалася під час перших виборів в об'єднаних територіальних громадах 11 та 18 грудня 2016 року. Особливе місце під час виборів в ОТГ займає етап формування територіальних виборчих комісій (ТВК) та виборчих округів.

Детальніше про особливості проведення місцевих виборів в ОТГ читайте у аналітичному огляді В. Пальчук  «Особливості місцевих виборів в ОТГ: формування ТВК та виборчих округів» (с. 27 - 41).