• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Конфлікт антикорупціонерів: причини та наслідки

Конфлікт антикорупціонерів: причини та наслідки

Однією з найбільш обговорюваних в українському медіа-просторі подій березня стала інформація про нібито відставку очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Н. Холодницького.

Детальніше про ситуацію навколо антикорупційних органів України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Конфлікт всередині українських антикорупційних органів: реакція ЗМІ та оцінки експертів» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-14).

Інтеграція української науки в європейський простір

Інтеграція української науки в європейський простір

Колегія МОН схвалила проект Дорожньої карти інтеграції України в Європейський дослідницький простір (ERA-UA). За словами заступника міністра освіти і науки М. Стріхи, Дорожня карта є стратегічним документом для довгострокового планування та розробки подальших дій – конкретного плану імплементації карти, який буде наповнений термінами, ресурсами тощо. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 101–103).

Стратегічні напрями інноваційного розвитку України

Стратегічні напрями інноваційного розвитку України

У березні цього року відбулися парламентські слухання «Національна інноваційна система України: стан та законодавче забезпечення розвитку».

Слухання проводилися з метою громадського обговорення стану та стратегічних напрямів інноваційного розвитку України, законодавчого забезпечення формування національної інноваційної системи, визначення головних завдань органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства щодо забезпечення ефективної реалізації поставлених завдань. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 74–80, 122–130).

Уряд започаткував роботу Ради інновацій

Уряд започаткував роботу Ради інновацій

У рамках підтримки політики технологічного розвитку держави Кабінет Міністрів України започаткував роботу Ради інновацій, яка має стати ефективним інструментом взаємодії уряду, бізнесу та представників наукових кіл, а також майданчиком напрацювання важливих рішень у цій сфері. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 81).

Українсько-латвійські науково-дослідні проекти

Українсько-латвійські науково-дослідні проекти

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: пріоритети інтеграції української науки в європейський простір; стан та стратегічні напрями інноваційного розвитку України; конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проектів на 2019–2020 рр.; перспективи наукової періодики НАН України та багато іншого.