• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Парламентська асамблея НАТО та українське питання

Парламентська асамблея НАТО та українське питання

Політика

Із 17 по 19 листопада в Галіфаксі (Канада) відбулася 64 сесія Парламентської асамблеї НАТО. Українське питання також знайшло своє відображення в рамках асамблеї.

Про деталі 64 сесії ПА НАТО дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «64 Парламентська асамблея НАТО: основні рішення та результати» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.22-26).

Робочий візит Президента України до Фінляндії

Робочий візит Президента України до Фінляндії

Політика

Президент України П. Порошенко 7–8 листопада перебував з робочим візитом у Фінляндській Республіці, куди він прибув на запрошення президента Європейської народної партії Ж. Доля для участі в Конгресі та розширеному саміті ЄНП.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Підсумки візиту Президента України П. Порошенка до Фінляндії» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.18-22).

100-річчя завершення Першої світової війни та безпекові виклики сьогодення

100-річчя завершення Першої світової війни та безпекові виклики сьогодення

Політика

На запрошення французького президента Е. Макрона Президент України П. Порошенко з дружиною М. Порошенко разом з лідерами країн світу в Парижі брав участь у пам’ятній церемонії, присвяченій сторіччю завершення Першої світової війни.

Детальніше про подію читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Святкування сторіччя закінчення Першої світової війни в контексті актуалізації сучасної політики» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-18).

Псевдовибори в ОРДЛО

Псевдовибори в ОРДЛО

Політика

У самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» 11 листопада відбулися псевдовибори «глав народних республік» та «депутатів народних рад». «Волевиявлення» відбулося всупереч українському законодавству, Мінським домовленостям і міжнародному праву.

Детальніше про вибори в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»  читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вибори в ОРДЛО: реакція України, світового співтовариства та коментарі експертів» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-12).

Кодекс з процедур банкрутства

Кодекс з процедур банкрутства

Банкрутство

Верховна Рада України прийняла Кодекс з процедур банкрутства, який майже повністю змінює процедуру судового провадження та налічує безліч новел. Його прийняття  викликало піднесення серед правників, адже процедура банкрутства є досить специфічною. Вона має відбуватися відкрито, прозоро, зрозуміло, як у демократичних європейських країнах. Є сподівання, що документ не лише встановить необхідний баланс між інтересами боржників і кредиторів, а й допоможе створити передумови прискорення розвитку вітчизняної економіки. Докладніше про процедуру банкрутства, мету документу, поправки до нього, дискусію з протилежними концепціями до повноважень суду у процедурі банкрутства, досягнутий компроміс, процедуру санації, новелу щодо банкрутства фізичних осіб, думки з цього приводу експертів і фахівців у публікації О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №18(162).