• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Російсько-українське економічне протистояння

Російсько-українське економічне протистояння

У квітні 2017 р. у «ДНР» оголосили про «урочисту церемонію відкриття» Харцизького сталево-канатного заводу «Силур», який призупинив роботу наприкінці 2016 р. На цій церемонії ватажок «ДНР» О. Захарченко заявив, що «влада» «ДНР» запустить не тільки цей завод, а й десятки інших підприємств.

Детальніше, про економічний аспект гібридної війни читайте в закінченні аналітичного огляду С. Кулицького «Гібридна війна Росії проти України: економічний вимір 2017 р.» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 49 - 58).

Політичні оцінки місцевих виборів 30 квітня 2017 р. в Україні

Політичні оцінки місцевих виборів 30 квітня 2017 р. в Україні

Реалізація реформи децентралізації в Україні передбачає поетапне проведення виборів до органів місцевого самоврядування в новостворених ОТГ. Чергові вибори відбулися 30 квітня в 47 нових об’єднаних територіальних громадах у різних регіонах країни.

Детальніше, про політичну складову місцевих виборів, читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Результати виборів до об’єднаних територіальних громад в оцінках політиків і експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42 - 49).

Позитивні результати децентралізації

Позитивні результати децентралізації

У рамках проведення реформи з децентралізації в Україні спостерігається розвиток територій у різних регіонах. Об’єднані територіальні громади отримали платоспроможні місцеві бюджети та можливість самостійно вирішувати інфраструктурні питання населених пунктів.

Детальніше, про позитивний вплив децентралізації на ситуацію в регіонах, читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Бюджетна самодостатність і реалізація інфраструктурних проектів у регіонах України» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31 - 42 ).

Візит П. Клімкіна до США в контексті вирішення українського питання

Візит П. Клімкіна до США в контексті вирішення українського питання

Українська держава продовжує активну роботу з налагодження співпраці із західними партнерами. 8–10 травня міністр закордонних справ України П. Клімкін здійснив робочий візит до США.

Детальніше, про результати візиту читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Візит міністра закордонних справ України до Вашингтона: експертні оцінки в контексті геополітики» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.  19 - 31).

Сучасні перспективи нормандського формату

Сучасні перспективи нормандського формату

Ключові європейські партнери України сьогодні проходять крізь складний і суперечливий етап чергового переформатування влади. А це прямо пов'язано зі збереженням напрацьованих в попередні роки міжнародних майданчиків врегулювання українського питання, у тому числі, й у нормандському форматі.

Детальніше, про вплив зарубіжних політичних процесів на діяльність «нормандської четвірки» читайте в аналітичному огляді І. Рудя  «Перспективи відновлення переговорів у нормандському форматі: сучасні реалії, позиція світових лідерів, оцінка експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14 - 19 ).