• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Децентралізація

Децентралізація

Шановні колеги!

Вийшов № 6 журналу "Україна: події, факти, коментарі".

Серед інших матеріалів представлено аналітичну статтю В. Пальчук, присвячену висвітленню небезпеки федералізації України, яку російська сторона позиціонує як головну умову вирішення збройного конфлікту на Сході нашої країни. Розкрито дії української сторони, спрямовані на збереження цілісності країни та консолідацію українського суспільства. Звертається увага на те, що заклики до федералізації є закликами до зміни устрою держави, затвердженого в Основному законі України. Проаналізовано погляди експертів щодо ідей «федеративної» України. Ключовий меседж, висловлений експертами і політиками щодо федералізації за сценарієм Росії, полягає у твердженні, що російській стороні потрібні суб’єкти федерації, на які Москва може здійснювати вплив напряму, особливо в південно-східних регіонах. Через суб’єкти федерації робитимуться спроби блокувати євроінтеграційні прагнення України. Мета цього – посилення сепаратистських тенденцій та розкол України. Зазначається, що на противагу будь-яким спробам Кремля нав'язати українській стороні федералізацію як шлях вирішення збройного конфлікту на сході України українська влада пропонує провести децентралізацію.

Відновлення

Відновлення

Оборотной стороной конфликта на Донбассе стали масштабные разрушения и вынужденное переселение. десятков тысяч людей. Ущерб от войны на Донбассе сегодня оценивается Украиной, ООН, USAID и независимыми экспертами по-разному. Только на территории Донецкой области, по состоянию на конец февраля, было полностью разрушено или частично повреждено более 10 тыс. объектов. Это: 7 тыс. 409 домов частной и коммунальной собственности, 1 тыс. 346 объектов электроснабжения, 62 – теплоснабжения, 58 – водоснабжения, 848 – газоснабжения, 19 – канализационного хозяйства, 70 учреждений здравоохранения, 176 общеобразовательных школ, 86 дошкольных учреждений, 28 профессионально-технических, 19 высших учебных заведений, 26 объектов физической культуры и спорта, 54 учреждения культуры, 128 объектов дорожно-транспортной инфраструктуры, 66 промышленных предприятий, 95 предприятий торговли, четыре банковских учреждения и 123 объекта других сфер экономики. Детальнее о проблеме и путях ее решения читайте в статье О. Ворошилова в № 6 "Україна: події, факти, коментарі".

Аграрний сектор

Посівна

В условиях продолжающегося конфликта на Донбассе и связанных с ним кризисных явлений в экономике Украина остро нуждается в валютных поступлениях, одним из источников возможных поступлений которых остается на сегодня аграрный сектор. В связи с этим экспертами и чиновниками уделяется значительное внимание состоянию дел в аграрной сфере, в частности - проблемам, рискам и тенденциям проведения посевной кампании. Подробнее узнавайте в статье А. Рябоконя в № 6 "Україна: події, факти, коментарі".

Віртуальна виставка

Віртуальна виставка

В умовах поширення електронних технологій питання адаптації до електронного середовища традиційних бібліотечних послуг надзвичайно актуалізується. Це стосується, зокрема, й бібліотечних книжкових виставок, які набувають "віртуального" вигляду і стають доступними в режимі дистантного доступу. Більше про характерні риси та особливості віртуальних бібліотечних виставок, підходи та вимоги до їх організації та сервіси для створення дізнавайтесь зі статті В. Бондаренко (Вип. 6 "Україна: події факти, коментарі". Рубрика "Проблеми інформатизації").

Конституційна реформа

Конституційна реформаВ Україні вже давно говорять про необхідність конституційних змін. Експерти, у свою чергу, наголошують, що конституційна реформа, і не лише в галузі децентралізації та місцевого самоуправління, назріла і є необхідною. Для її здійснення створюється Конституційна комісія, яка стане вже третім подібним органом за останні 10 років. Про основні завдання та перспективи роботи Конституційної комісії йдеться у аналітичному огляді А. Потіхи, опублікованому у № 21 бюлетеня "Резонанс".