• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Відновлення Донбасу

d

Аналітичний ракурс

5 вересня у Мінську було підписано Протокол за результатами консультацій трьохсторонньої контактної групи із спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України П. Порошенка та ініціатив президента Росії В. Путіна. Документом, зокрема, передбачено прийняття програми економічного відродження Донбасу і відновлення життєдіяльності регіону. Про заходи уряду в напрямі відбудови зруйнованих міст і селищ Донецької та луганської областей дізнавайтесь з аналітичного матеріалу В. Пальчук в № 67 «Резонансу».

Cтановище кримських татар

k

Аналітичний ракурс

Силами ФСБ Росії в Криму було проведено низку рейдів, у результаті яких  з книгарень і у приватних продавців було вилучено «книги, зміст яких не відповідав їх уявленням того, що дозволено читати громадянам». За інформацією голови Меджлісу Р. Чубарова, серед вилученого й видана цьогоріч книга лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва під назвою "Протягом десятиліть голос кримських татар не був почутий". Детальніше про становище кримських татар після анексії Криму Росією читайте в аналітичному матеріалі І. Рудя в № 65 «Резонансу».

«Формула миру»

mАналітичний ракурс

4-5 вересня в Уельсі (Великобританія) за участі Президента П. Порошенка проходить саміт НАТО, який, за прогнозами, може відіграти ключову роль у вирішенні питання надання Україні військової допомоги. Водночас політики не припиняють пошуку мирних шляхів вирішення російсько-українського конфлікту. Про військові і політичні складові «формули миру» для України дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 66 «Резонансу».

Волонтерський рух

vАналітичний ракурс

Поширення волонтерського руху в Україні спричинило пошук ефективних механізмів взаємодії між державою і суспільством в цій царині.Чи потрібне законодавче врегулювання діяльності волонтерів та як уникнути дискредитації волонтерської діяльності в матеріалі О. Пестрецової в № 15 (73) «Громадської думки про правотворення».

Концепція реформування податкової системи

rАналітичний ракурс

Податкова система в Україні визначається експертами як одна з найбільш громіздких і найменш ефективних у світі. Чи допоможе виправити ситуацію розроблена Кабінетом Міністрів Концепція реформування податкової системи України? Відповідь на це запитання шукайте в аналітичному огляді І. Беззуб  в № 15 (73) «Громадської думки про правотворення».