• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Закон України «Про національну безпеку України»
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Наука та освіта

Наука та освіта

Сьогодні всі країни світу, які претендують на входження до “суспільства знань”, активно шукають нові ефективні шляхи, методи і форми взаємодії науки та освіти. Україна не може стояти осторонь цього процесу, і це потребує постійних зусиль як науковців, так і освітян. Докладніше про перспективи співпраці вищих навчальних закладів з інститутами НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Донбас

Донбас

Загальна політична нестабільність і збройний конфлікт в регіоні - головні чинники, що визначають хід підготовки до позачергових парламентських виборів на Донбасі. Серед найбільш актуальних проблем підготовки виборів у Донецькій та Луганській областях - забезпечення охорони виборчих дільниць. Існують проблеми і з організацією роботи на виборах міжнародних спостерігачів. Крім того, не врегульовано питання призначення повторних виборів у тих округах, де голосування не відбудеться. Більш детально про проблеми організації виборчого процесу на Донбасі, а також політичних уподобаннях мешканців регіону йдеться у аналітичному огляді Ю. Якименка в № 79 "Резонансу".

Парламентська виборча кампанія

Парламентська виборча кампанія

Одним з головних мотивів проведення позачергових виборів до ВР України є необхідність очищення влади. Проте, на думку експертів, досягненню цієї мети суттєво заважатиме те, що нинішні парламентські вибори відбуватимуться за старою виборчою системою. Детальніше про основні тенденції парламентської виборчої кампанії в Україні читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова в № 79 "Резонансу".

Гуманітарна політика

Гуманітарна політика

Радикальні політичні зміни лютого 2014 р. сприяли виникненню в суспільстві сподівань на формування ефективної гуманітарної політики для забезпечення національної консолідації. Ці сподівання створюють сприятливі умови для здійснення культурної політики на засадах діалогу з громадянським суспільством. Докладніше про пріоритети гуманітарної політики для національної консолідації у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Кредитно-модульна система

Кредитно-модульна система

Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2014 № 1050 було скасовано Наказ від 30.12.2005 №774 «Про впровадження кредитно-модульної системи організації учбового процесу». Таке рішення було прийнято у зв'язку з набранням чинності Закону "Про вищу освіту" і з метою забезпечення академічної автономії вищих учбових закладів. Перший заступник міністра освіти і науки І. Сосун зазначила, що "згідно з новим законом про вищу освіту, університети самі вирішують питання організації учбового процесу. Хто хоче залишитися на кредитно-модульній системі - може залишатися, хто хоче переходити на іншу - може сам вибирати час і формат переходу. Про плюси і мінуси даного типу організації учбового процесу в матеріалі О. Кривецького, Громадська думка № 20 (78).