• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Зустрічі П. Порошенка у Давосі

Зустрічі П. Порошенка у Давосі

Візит Президента України Петра Порошенка на форум в Давосі приніс ряд конкретних результатів, в тому числі, виражених в намірі зарубіжних інвесторів вкласти гроші в українську економіку. Детальніше про експертну оцінку даного візиту в коментарі С. Горової до Випуску 16 «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Півострів з обмеженими можливостями

Півострів з обмеженими можливостямиНаприкінці 2014 р. соціально-економічна ситуація в окупованому Криму загострилася внаслідок низки рішень українських державних компаній, що збіглися в часі з посиленням міжнародних санкцій. Мова йде про: припинення постачання електроенергії, транспортного сполучення між півостровом та материковою частиною України та фінансові санкції з боку ЄС та США. Вплив різноманітних санкцій на економіку Криму досліджується в матеріалі Н. Гриценко «Півострів з обмеженими можливостями»,  «Громадська думка про правотворення» № 1 (83).

Декларація про кредитні гарантії

Декларація про кредитні гарантії

• Аналітичний коментар: «Форум у Давосі: результати для України очима експертів»;

• Прийнята Урядом постанова про дерегуляцію дозволить отримати економічний ефект у 10–15 млрд грн до 2020 року, – Айварас Абромавичус;

• Володимир Демчишин та Посол КНР Чжан Сіюнь обговорили модернізацію українських ТЕС та будівництво потужностей для виробництва синтез-газу;

• Україна і США підписали декларацію про кредитні гарантії на 2 мільярди;

Полювання

Полювання

Спроби внесення змін у вітчизняне законодавство, що регулює систему правовідносин у сфері мисливського господарства та полювання, відбуваються з періодичністю у два-три роки. Останні законодавчі новації передбачають появу нових видів полювання. Про переваги та недоліки нових законодавчих ініціатив читайте у статті С. Полтавця  «Полювання: задоволення для всіх чи тільки для «вибраних»», «Громадська думка про правотворення» № 1 (83).

Розвиток соціальних мереж

Розвиток соціальних мереж

В Facebook Messenger тестується автоматичне розпізнавання голосу; LinkedIn покращив функцію пошуку людей, роботи та повідомлень; «Одноклассники» беруть курс на мобільний напрямок; Twitter запустив функцію перекладу твітів за допомого Bing. Про ці та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2, який вийде найближчим часом.