• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Зустрічі в Берліні

Зустрічі в Берліні

Президент України Петро Порошенко здійснив дводенний візит до Німеччини, в рамках якого відбулася зустріч з президентом країни Йоахімом Гауком і канцлером Ангелою Меркель. Також Петро Порошенко зустрівся з головою Бундестагу Норбертом Ламмертом. Ключовими питаннями для обговорення стали ситуація на Сході України і дотримання Мінських домовленостей. Детальніше про експертні думки щодо результатів візиту Президента України до Німеччини у коментарі С. Горової до Випуску 23 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Розвиток територіальних громад

Розвиток територіальних громад

Становлення і розвиток діяльності територіальних громад в Україні це актуальні проблеми у становленні та функціонуванні самого інституту місцевого самоврядування, адже це засновані на розкріпаченні громадянської ініціативи місцевих співтовариств, зростання соціальної активності кожного жителя, залучення населення в самоврядний процес. Детальніше про добровільне об’єднання територіальних громад у коментарі Л. Дем’яненко до Випуску 23 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Проект підтримки децентралізації

Проект підтримки децентралізації

• Аналітичний коментар:

Зустрічі в Берліні – ще один крок на шляху до врегулювання східної ситуації;

Добровільне об’єднання територіальних громад − позитивні зміни у сфері децентралізації влади;

• Комітет Європарламенту схвалив виділення 1,8 мільярда євро Україні;

Аудиторський рубікон

директор департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності, член колегії Рахункової плати, заслужений юрист, доктор юридичних наук  Невідомий Василь Іванович

У 1996 р. була утворена Рахункова палата України як незалежний державний орган зовнішнього фінансового контролю. За цей час авторитет і здобутки інституції визнані на національному та міжнародному рівнях. Але чи вдалося Рахунковій палаті стати легітимним інструментом зовнішньої, незаангажованої та реальної оцінки системи управління публічними фінансами? Що потрібно безпосередньо Рахунковій палаті для посилення її позицій як ефективного інструменту, щоб запобігти корупції у бюджетній сфері та забезпечити прозорість використання коштів платників податків?

Для пошуку відповідей на ці питання редакція звернулася до головного контролера  – директора департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності, члена колегії Рахункової плати, заслуженого юриста, доктора юридичних наук  Невідомого Василя Івановича.

Децентралізація

Децентралізація

Шановні колеги!

Вийшов № 6 журналу "Україна: події, факти, коментарі".

Серед інших матеріалів представлено аналітичну статтю В. Пальчук, присвячену висвітленню небезпеки федералізації України, яку російська сторона позиціонує як головну умову вирішення збройного конфлікту на Сході нашої країни. Розкрито дії української сторони, спрямовані на збереження цілісності країни та консолідацію українського суспільства. Звертається увага на те, що заклики до федералізації є закликами до зміни устрою держави, затвердженого в Основному законі України. Проаналізовано погляди експертів щодо ідей «федеративної» України. Ключовий меседж, висловлений експертами і політиками щодо федералізації за сценарієм Росії, полягає у твердженні, що російській стороні потрібні суб’єкти федерації, на які Москва може здійснювати вплив напряму, особливо в південно-східних регіонах. Через суб’єкти федерації робитимуться спроби блокувати євроінтеграційні прагнення України. Мета цього – посилення сепаратистських тенденцій та розкол України. Зазначається, що на противагу будь-яким спробам Кремля нав'язати українській стороні федералізацію як шлях вирішення збройного конфлікту на сході України українська влада пропонує провести децентралізацію.